Nejvtipnější filmová úmrtí

Znáte to. Úmrtí hlavních či vedlejších postav k filmům a seriálům neodmyslitelně patří. Někdy nad ztrátami oblíbených postav pláčeme, někdy supíme zlostí, jindy přikyvujeme a tleskáme. Jsou ale také situace, a není jich málo, které v nás vyvolávají smích. Od letmého úsměvu na tváři po totální záchvat smíchu. A na ty jsem se zaměřil. Na nejrůznější filmová úmrtí postav, která u diváků vyvolávají pocity pobavení.

1Zombieland

Právě úspěšná hororová komedie Zombieland představila nebo alespoň nastínila několik humorných způsobů, jak vyprovodit živé mrtvé na onen svět definitivně. Například ve scéně, kde se sestra jde rychlým krokem schovat do kostela. Zombík, který je ženě v patách, umírá pod tíhou piána, které mu někdo shodí na hlavu. A ta dodatečná hláška nemá chybu. „Chudák malá, placatá.“

V dalším případě jde o nehodu s dost humornou koncovkou. Poté, co se ústřední partička ubytuje v jednom domě, je překvapí Bill Murray (hraje sám sebe). Když jde vyděsit Columbuse a Little Rock převlečený za chodící mrtvolu, Columbus v sebeobraně vystřelí ze své brokovnice. A před svým uměle natahovaným skonáním suše pronese: „Kanadské žertíky mi nikdy nešly.“ Opravdu. Nebýt těch hlášek, ani jeden odchod z toho světa by nebyl vtipný.

Jak popisoval Tallahassee Columbovi příhodu jeho kolegy, který řídil silniční rolbu. A přitom se před ním objevila jedna zombie. Tallahassee následně popsal střet rolby s chodící mrtvolou, jako když člověk mačká zubní pastu od konce. A hlava je víčko. Stačí tento popis a v mysli vám vytane legrační obrázek hlavy, která odletí jako míček při zásahu golfovou holí.

KOUKNI SE  Nejlepší filmy s mimozemšťany

2(Indiana Jones a) Dobyvatelé ztracené archy

Smrt zastřelením není nikterak humorná. V podání Stevena Spielberga v prvním Indiana Jonesovi to neplatí. Scéna, ve které stojí tajemný zabiják s mečem na jedné straně a Indiana Jones s tváří Harrisona Forda na straně druhé. Arabský šermíř předvádí svá komba s mečem. Ford ho chvíli sleduje, poté vytasí svou pistoli a jednoduše ho zastřelí. Scénka sama o sobě ve výsledku vypadá velice vtipně. Přesto, že způsob smrti útočníka vůbec vtipný není.

 

3Velké nesnáze v Malé Číně

Velké nesnáze jsou akčním dobrodružným komediálním fantasy snímkem v režii Johna Carpentera. Takže je jasné, kde najdeme další způsob vtipného úmrtí. Nehledě na způsoby se všichni samurajové řídí jistým kodexem cti. Když samuraj selže při obraně svého pána, jediný způsob, jakým může získat ztracenou čest, je rituální sebevražda. Jenže tohle je komediální film a samurajové ve filmu jsou z Číny. Ne z Japonska. V tomto filmu se jeden samuraj natolik naplní zármutkem, že nakonec exploduje jako natlakovaný pytel odpadků. Trochu odpudivé a směšné zároveň.

4Vzpoura strojů

Tahle vzpoura strojů nemá nic společného s Terminátorem. Akční sci-fi horor vznikl podle stejnojmenné knižní předlohy. Autorem předlohy je mistr hororu Stephen King. A pro změnu usedl na režisérskou stoličku. Takže celou Vzpouru strojů si sám zrežíroval. Navíc film úmyslně pojal jako čistokrevnou béčkovou podívanou plnou pochybných efektů a humorných scén. Vtipná smrt je samozřejmostí. V tomhle případě jde o smrt sodou. Po jakémsi mimozemském vlivu všechny stroje ožijí a okamžitě začnou decimovat lidskou civilizaci. Jeden pro film nedůležitý klučina potká právě oživený a nasraný nápojový automat. Automat chlapce prvními vystřelenými plechovkami ochromí a poté spustí kadenci plechovek, dokud mu všechny nedojdou. A chlapec umírá pod sprškou plechovek se sodovkou, které mu navíc zlomí téměř všechny kosti v těle.

KOUKNI SE  10 nejlepších hororů o posedlosti démony

 

5Ostatní filmy

Jedním z nejčastějších způsobů skonu postav především v béčkových filmech nevalné kvality je při sexu. Hlavně při sexuálních hrátkách drsnějšího rázu, které vyústí v nehodu, která přinejmenším vykouzlí úsměv na tváři. Podle jistých nepotvrzených průzkumů zemře minimálně jeden člověk ročně právě při drsnějších sexuálních hrátkách. Tak pozor!

Spousta dalších úmrtí postav ve filmech je způsobená střelnou ráží různé kadence a velikosti. Nebudu je tady vyjmenovávat všechny. Postačí, že způsobem, jakým je smrt charakterů ve filmech natočená, působí legračně. Například odstřelení skateboardisty raketometem. Aby to nestačilo, druhou raketou sundali také jeho nafukovací pannu. To naleznete ve filmu Velké kozy na Havaji. Ve filmu, který působí jako parodie na špionské snímky.

Právě jeden z nejznámějších špionů také sprovodil ze světa svého úhlavního nepřítele dost kuriózním způsobem. V bondovce Žít a nechat zemřít nacpal agent 007 padouchovi do úst speciální nafukovací střelu, která ho donutila zvětšit objem a poté celý explodoval. Na bondovku velice vtipně podaná smrt.

 

 

Ondřej Blahut

 

 

www.grunge.com, www.watchmojo.com, www.imdb.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

nine − 4 =