Největší ochlastové v počítačových hrách

Největší ochlastové v počítačových hrách

Alkohol a především pivo se s námi Čechy pojí jako Babiš s Čapím hnízdem. I v počítačových hrách se dá narazit na pár notoriků, štamgastů i opilců. Proto jsme pro vás sestavili vysocepromilový přehled těch nejzlitějších. Takže, barmane, začni nalévat a my jen popřejeme: na zdraví!

 

Největší ochlastové v počítačových hrách
Kardan – zbraňový technik

Kardan

Stalker vstoupil na zrezlou loď Skadovsk. Po boji se dvojicí upírů nutně potřeboval údržbu své zbraně – AK74 . Od jiných stalkerů slyšel o „muži z lodi“, který prý dokáže spravit úplně vše. A za rozumný peníz prý zbraně i slušně vylepšuje. Stalker zamířil za barmanem. „Kde najdu toho opraváře zbraní?“ Barman se podrbal ve svém bujném vousu. „Myslíš Kardana? Je u sebe ve druhém patře.“ Pak se podíval stalkerovi zpříma do očí a pronesl: „A máš s sebou vodku?“

 Každý, kdo zná herní sérii STALKER jistě ví, že proti radiaci je nejúčinnější dobrý špiritus. Párkrát se tak stane, že ve hře natrefíte na opilého stalkera. Tím nejextrémnějším případem je ale Kardan, nejlepší opravář zbraní v Zatonu, který vodku už dávno nepotřebuje jen k protekci. On ji potřebuje ke svému fungování. Nedivte se tedy, že když za ním zajdete s rozbitou zbraní a nenabídnete mu ani kapku alkoholu, že s váma zkrátka mluvit nebude.

 

Největší ochlastové v počítačových hrách
Bo´Rai Cho – Don Poblýtos

Bo´Rai Cho

Baraka, vůdce Tarkatanů, vstoupil do arény a čekal na příchod svého soupeře. Bude to snad Scorpion, mocný samuraj ve své typické žluté zbroji nebo snad Reptile, ještěr se schopností zneviditelnit se? Záhy dostal odpověď. Byl zaskočen. Do arény se vpotácel obézní stařík, který měl podle všeho silně naváto. Než se Baraka vzpamatoval, tlusťoch zaútočil. Nikoli však pěstmi či kopy. Chudák Baraku pozvracel a pak mu naprděl do obličeje. FATALITY!

 Většina postav ze série Mortal Kombat jsou smrtící válečníci bez špetky humoru. Postava Bo´Rai Cha tak mezi ostatními celkem vyčnívá. Tento mistr bojového stylu Opilecká pěst (překvapivě) pochází z Outworldu, jednoho ze světů, ve kterém se MK odehrává. Celkem dost prostoru dostal v zatím posledním dílu série a určitě doporučujeme si za něj zahrát, je to nezapomenutelný (a smradlavý) zážitek.

KOUKNI SE  Nejlepší hry roku 2023

 

Největší ochlastové v počítačových hrách
Eddie Scarpa – mafián-notor

Eddie Scarpa

Dva muži, gangsteři z rodiny Falcone, se probudili v autě do pěkného dne s nepěknou kocovinou. Gangster se podíval na svého kolegu. „Joe, musel si mě kurva zase vožrat?“

 V Mafii je každá postava nezapomenutelná. U některých je to kvůli koktání, u některých zase kvůli hláškám. V případě Eddieho Scarpy, underbosse mafiánské rodiny Falcone, je to kvůli jeho zálibě v popíjení. Nejen kvůli němu je mise Vzpomínka na Francesca Potenzu ta vůbec nejlepší z druhé Mafie. A nezdá se vám, že tady něco smrdí?

 

Největší ochlastové v počítačových hrách
Sean Devlin – irský odbojář

Sean Devlin

Vlahý pařížský večer a vykřičený podnik Belle Nuit je plný k prasknutí. „Mohu si přisednout,“ pravil vysoký Ir v hnědém kabátě. „Ja sicher,“ odpověděl uniformovaný muž u baru. Dle prýmků obersleutnant místního Gestapa. „Dáte si něco k pití? Já mám šnaps.“ „Já raději něco ze své domoviny – whiskey.“ Ir počkal na svého vizoura a pak se napil. Potom ze své ramenní brašny vytáhl pistoli s tlumičem. „To mi připomíná, že mám pro vás ze své domoviny vzkaz.“

 Alkoholový triumvirát. To jsme my, Rusové a Irové. My rádi pivo, Rusové svou samohonku a Irové zlatavou whiskey. Právě ve whiskeyovém opojení se nese hra Saboteur. Hlavním hrdinou je totiž dobrodruh a závodník z Irska Sean Devlin. Toho překvapí druhá světová válka na francouzských hranicích, uprostřed automobilového závodu. Během něho mu zabijí jeho přítele a z hlavního hrdiny se tak stává odbojář pasoucí po irské odplatě. Na rozdíl od kolegů-alkoholiků výše, Seanův alkoholismus není komickou součástí hry. Sean Devlin je prostě Ir, co se rád napije.

KOUKNI SE  Nejlepší hry roku 2023

 

Největší ochlastové v počítačových hrách
Gragas – král všech ochlastů

 

 Gragas

„Konečně se mi to povedlo!“ Vysoký a zavalitý vousáč se divoce radoval ze svého úspěchu. Právě uvařil první várku svého vlastního piva. Chutnalo výtečně, alespoň podle něho. Rychle běžel do nejbližšího stavení, aby jeho jantarový mok okusil i někdo jiný. „Tak co, sousede, chutná?“ Vousáč se nemohl dočkat verdiktu. „Gragasi, to by porazilo i koně.“ A jak soused pravil, tak se svalil s hlasitým žuchnutím na zem. Jediný lok stačil, aby se opil do němoty. Gragas byl potěšen, jeho ležák je nejlepší!

 Gragas je součástí  MOBA hry League of Legends a nutno říci součástí nepřehlédnutelnou. Je to samotář žijící vysoko v horách. Tam si vytvořil svou vlastní varnu alkoholu a nás pivaře potěší, že hlavně piva. Gragas je alkoholik nejhoršího kalibru. Za jeho tvar těla nemůže přemíra jídla, ale obrovská konzumace alkoholu. Gragas si totiž nemůže pomoct, musí pít, dokud sud není prázdný a pak přijde na řadu druhý… a třetí… a ještě jeden.

 

Tak co? Dostali jste z našeho článku chuť na trochu špiritusu? Nebo se snad hned teď přidáte do Ligy za abstinenci a uvalíte prohibici na všechny zmíněné hry? Slyšíme, že chcete ještě do druhé nohy. Nuže, barmane, ještě nalejvej! Za zmínku stojí ještě třeba Brad Wong, mistr bojového umění Zui Quan, který v sérii Dead or Alive pátrá po legendárním víně. A Sean Devlin není jediným Irem-notorikem. Postava se jménem Ir ve hře Red Dead Redemption je špinavý vágus s velice kultivovaným slovníkem. Prostě stereotyp Ira. A poslední panák je pro Graysona Hunta ze hry Bulletstorm, vojáka, který se dal na pití, aby zapomněl.

KOUKNI SE  Nejlepší hry roku 2023

 

A DOST! Už nenaléváme! Dneska už je to všechno. Barmane, všechny je vyhoď!

 

Milan „Lordan“ Karnolt

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

11 + 5 =