Nejočekávanější sci-fi filmy roku 2016

Tentokrát se podíváme na nejočekávanější sci-fi snímky příštího roku. Čeká nás pokračování dystopické série, další útok mimozemšťanů, ale i sci-fi s minimem efektů (skoro žádnými). Poneseme se v duchu pokračování a nejvypjatěji vyhlíženého projektu podle slavné video hry. Vše nakonec završíme filmem, kde řádí nejen mimozemšťané, ale také přírodní katastrofy biblických rozměrů, aby na závěr vyčistil planetu Zemi supervirus. Tak pojďme na věc.

Série Divergence: Aliance/The Divergent Series: Allegiant

Pár slov k názvu filmu. Z původních tří jednoduchých názvů jednotlivých filmů podle knih udělali Češi tak trochu mišmaš. První film se jmenuje stručně a jasně Divergence, druhý Rezistence. Těžko říct, co je to popadlo, že třetí film v pořadí má před Aliancí dodatek Série Divergence. Měli snad pocit, že si všichni diváci myslí, že jdou na dva nesouvisející snímky? Můžeme jen hádat. Podle všeho jde o kopii Američanů. Jisté je, že i tentokrát půjde finále do dvou poločasů.

I když si dost lidí myslí, že série celkově moc kvalit nepobrala, jde o zavedenou světoznámou young adults značku, která zde prostě nemůže chybět. Role režiséra se opět ujal Robert Schwentke (Red, R. I. P. D. – URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů, Rezistence). Podle nejnovějších indicií se s ním počítá i na závěrečný díl. O scénář se postaral nováček Noah Oppenheim. Po scénáristickém debutu se snímkem Labyrint: Útěk půjde o jeho druhou práci.

Děj: Tris a Čtyřka se svými přáteli konečně podnikají cestu za zeď. Po dlouhé cestě naráží na základnu Zakladatelů – ti, kteří stvořili systém frakcí. Mezitím v samotném Chicagu se rozhořely mocenské boje mezi frakcemi. Tris udělá cokoli, aby ochránila své přátele. Jenomže i Zakladatelé mají svá tajemství, která jsou více šokující, než čekala.

Herecká sestava zůstává beze změn. Shailene Woodley (Hvězdy nám nepřály, Divergence, Rezistence), Theo James (Underworld: Probuzení, Divergence, Rezistence), Naomi Watts (Kruh, King Kong, Miluj souseda svého), Zoë Kravitz (Dar, X-Men: První třída, Šílený Max: Zběsilá cesta), Miles Teller (Whiplash, Divergence, Rezistence, Fantastická čtyřka), Ansel Elgort (Carrie, Hvězdy nám nepřály, Papírová města) a Maggie Q (Mission: Impossible III, Smrtonosná past 4, seriál Stalker). Mezi nové tváře patří například Jeff Daniels (Blbý a blbější, Looper, Marťan), Bill Skarsgård (Anna Karenina), Nadia Hilker (seriály Kobra 11, Poslední polda, Spring).

Premiéra 17. 3. 2016

 

Humr/The Lobster

Snímek Humr je oním počinem z kategorie sci-fi takřka bez speciálních/vizuálních efektů. Pár stovek šťastlivců mohlo film vidět na letošním filmovém festivalu v Karlových Varech. Jelikož se příběh odehrává v blízké (nespecifikované) budoucnosti, spadá do kategorie sci-fi. Zároveň jde romantickou komedii. Film jsem viděl a musím říct, že toto spojení opravdu funguje. Humr vznikl v koprodukci pěti zemí – Irsko, Velká Británie, Řecko, Francie a Nizozemsko. O režii se postaral Yorgos Lanthimos (řek, který není v našich končinách moc známý). Na svém kontě má tři filmy v žánru drama (Kinetta, Špičák, Alpy).

KOUKNI SE  TOP 5 filmů a seriálů na Netflixu právě teď

Děj: Film se odehrává v budoucnosti, která nepřeje svobodným. Všichni muži a ženy jsou dobrovolně nebo násilím odváženi do takzvaného Hotelu. Zde, po registraci, mají 45 dní na nalezení partnera. Pokud dotyčné osobě vyprší počet dní, bude proměněna ve zvíře dle vlastního výběru a vypuštěna do přírody. Hlavní postava, David, je dobrovolně odvezen do Hotelu. Smířen s tím, že si nikoho nenajde a psem po boku (jeho neúspěšný bratr) přežívá dny v zařízení. Jedním z povinných rituálů jen hon na „Samotáře“ žijící v lese. Samotáři jsou vzbouřenci, kteří se odmítli podřídit systému. David si ke konci ubytování začíná uvědomovat absurditu a svazující zákon, který nedovoluje být svobodný. Rozhodne se z Hotelu utéct. Přidává se na stranu Samotářů. Jak později zjistí, ani odvrácená strana neexistuje bez řádu a zákonů. Poznává svou skutečnou životní lásku. Pár se pokusí obstarat si falešné doklady a utéct do města, kde nebudou nápadní. Jenomže, ne vše běží podle plánu. Na hlavní hrdiny čeká nejedno těžké životní rozhodnutí.

Herecké obsazení je vskutku pestré. Ať už se jedná o známé herce, neznámé herce nebo ty, kteří jsou známí jen lokálně, především ve svých rodných zemích. Davida si zahrál Colin Farrell (Telefonní budka, V Bruggách, Šéfové na zabití) a hlavní ženskou roli ztvárnila Rachel Weisz (Mumie, Constantine, Bourneův odkaz). Přední vedlejší role si zahráli Léa Seydoux (Mission: Impossible – Ghost Protocol, Grandhotel Budapešť, Spectre), Ben Whishaw (Po krk v extázi, Skyfall, V srdci moře), Olivia Colman (Jednotka příliš rychlého nasazení, Locke), John C. Reilly (Tenká červená linie, Bůh masakru, Strážci Galaxie), Michael Smiley (Soumrak mrtvých, Králova přízeň), Jessica Barden (Hanna, Daleko od hlučícího davu) a další.

Premiéra 24. 3. 2016

 

Pátá vlna/The 5th Wave

Téměř úplné vyhlazení naší planety mimozemskou invazí, to jsme tu měli mockrát. Přesto si myslím, že si tento snímek zaslouží pozornost. Knižní předloha sklidila nemalý úspěch po celém světě. Takže je rozhodně na čem stavět. Navíc u režiséra/scénáristu J Blakesona půjde o debut filmu tohoto ražení. Jeho prvotinou je krimi thriller Zmizení Alice Creedové z roku 2009. Scénář napsali Susannah Grant (Erin Brockovich, Šarlotina pavučinka), Akiva Goldsman (Já, robot; Já, legenda, Andělé a démoni) a Jeff Pinkner (seriály Ztraceni, Hranice nemožného).

Děj: Šestnáctiletá Cassie žije ve zdecimovaném světě, který prodělal již čtyři vlny smrtících útoků. Žije na útěku, ze dne na den a zoufale se snaží najít svého mladšího bratra. Nastává doba příchodu poslední páté vlny. Cassie je nucena spojit své síly s mladým mužem. Právě on se může stát její poslední nadějí, pokud mu dokáže věřit.

Dvojici hrdinů hrají Chloë Grace Moretz (Cassie Sullivan) a Nick Robinson (Ben Parish). Zackary Arthur hraje mladšího bratra Sammyho Sullivana. Mezi dalšími herci uvidíte Lieva Schreibera (Vřískot, X-Men Origins: Wolverine, Komorník), Hunter Denoyelles (Rezistence, Bláznivá dovolená), E. Rogera Mitchella (Let, Hunger Games: Vražedná pomsta, Equalizer), Terryho Serpica (Frekvence, Skrytá identita), Maiku Monroe (Prodloužený víkend, Neutečeš), Marii Bello (Dějiny násilí, Zmizení), Rona Livingstona (Adaptace, Zakletý v čase, V zajetí démonů) a další.

KOUKNI SE  Nejlepší gotické hororové filmy

Premiéra 14. 4. 2016

 

Den nezávislosti: Nový útok/Independence Day: Resurgence

Režisér Roland Emmerich jednou prohlásil, že nemá rád pokračování a tudíž nový film Den nezávislosti nemáme tak ani brát. Nejedná se ani o remake jeho vlastního filmu z roku 1996. Těžko říct, co to tedy je. Rozhodně jde o sci-fi s neuvěřitelnými vizuálními efekty. Tím jsem si jistý. V roce 2017 bychom se měli dočkat Dne nezávislosti 3 (neoficiální název). Jelikož trojka má premiéru stanovenou cca rok po dvojce, vyvstává otázka. Nejde náhodou, neoficiálně, o první a druhou část? Pochybuju, že by studio a štáb stihli natočit dva velkofilmy s ročním odstupem. Vše nasvědčuje dělení nového Dne nezávislosti. Uvidíme, co přinesou budoucí zprávy.Den_nezavislosti_titulka_6

Děj: Vždycky jsme věděli, že se vrátí. Tentokrát ale planeta Země hodlá být připravená. Za pomoci využitelné mimozemské technologie chtějí lidé vytvořit obranný program na ochranu planety. Bohužel na bezprecedentní sílu a mimořádnou technologickou vyspělost mimozemšťanů se nelze připravit. Pouze statečnost a vynalézavost několika vybraných mužů a žen může zachránit lidstvo před vyhynutím.

Ve filmu potkáme staré známé postavy v podobě Jeffa Goldbluma (David Levinson), Billa Pullmana (prezident Whitmore), Judda Hirsche (Julius Levinson) a Vivicy A. Fox (Jasmine). Krom nich se dočkáme i spousty nových tváří. Liam Hemsworth (série Hunger Games) jako Jake Morrison, Joey King (V zajetí démonů) jako Sam, Charlotte Gainsbourg (Melancholia, Nymfomanka) jako Dr. Catherine Marceaux, Maika Monroe jako Patricia Whitmore, Angela Baby (Hitman: Agent 47) jako Rain, William Fichtner (Černý jestřáb sestřelen, Želvy Ninja) jako generál Adams, Sela Ward (Den poté, Zmizelá) jako prezidentka Lanfordová, Brent Spiner (seriály Star Trek: Nová generace, Teorie velkého třesku) jako Dr. Brakish Okun, Ryan Cartwright (seriály Sběratelé kostí, Teorie velkého třesku) jako důstojník Ryan Collins a další.

Premiéra 23. 6. 2016

 

Star Trek Beyond

Oficiální název třetího Star Treku známe. O čem bude film, tvůrci prozatím drží pod pokličkou. Jak se zdá, nechtějí dopředu oznámit nic konkrétního. Dokud nepřijde vhodný čas. Film má premiéru až za 8 měsíců, takže na informace si ještě budeme muset počkat. Jsou náznaky, že Star Trek Beyond by měl fungovat jako jakýkoliv seriál. To znamená, že bychom s lodí Enterprise měli konečně náhodně cestovat tam, kam se nikdo dosud nevydal. U předchozích dvou snímku šlo o cílené cestování, ať už to bylo kdekoliv ve vesmíru. Teď by měla posádka lodi bezcílně plout vesmírem (hledat nové inteligentní formy života) a až při cestě narazit na přátelské i nepřátelské bytosti. Střetnout se s hlavním padouchem a podobně. Napovídá tomu slůvko Beyond, které se dá přeložit jako za, dále než. To bude více než jen náhoda.

KOUKNI SE  Hororová klišé, která musí skončit

Režisér trojky je Justin Lin (AnnapoliStar_Trek_Beyond_cast_Omaze-1s; Rychle a zběsile 3, 4, 5 a 6). Hlavním scénáristou je Simon Pegg. Napsal již scénáře k filmům jako Soumrak mrtvých, Jednotka příliš rychlého nasazení, Paul, U Konce světa. Ve všech zmíněných filmech si i zahrál. Z jeho herecké filmografie můžeme přidat Mission: Impossible III a Ghost Protocol, Star Trek a Star Trek: Do temnoty. Nejnovějším přírůstkem bude hraní ve Star Wars: Síla se probouzí. Sekundovat Peggovi budou Doug Jung (seriál Dark Blue) a Roberto Orci (Transformers, Kovbojové a vetřelci, Amazing Spider-Man 2).

Jistotu máme pouze v hereckém obsazení – Chris Pine (Kirk), Zachary Quinto (Spock), Zoe Saldana (Uhura), Karl Urban (Bones), Simon Pegg (Scotty), John Cho (Sulu), Anton Yelchin (Chekov). Prozatím nespecifikovanou, ale jistou roli mají ve filmu Idris Elba (Thor, Prometheus, Avengers: Age of Ultron), Sofia Boutella (Kingsman: Tajná služba), Lydia Wilson (Lásky čas), Joe Taslim (Rychle a zběsile 6).

Premiéra 21. 7. 2016

 

Assassin’s Creed

Posledním a myslím si, že i nejočekávanějším snímkem z kategorie sci-fi je Assassin´s Creed. Video hru určitě nemusím představovat. Nyní vyšel nejnovější přírůstek do rodiny – Assassin´s Creed: Syndicate. Režie se ujal Justin Kurzel (Macbeth). Scénář napsali Bill Collage (Mistrovský plán, Exodus: Bohové a králové, Kurýr: Restart), Adam Cooper (Bezva vejška, Exodus: Bohové a králové, Kurýr: Restart) a Michael Lesslie (Macbeth). Doufám, že asasíni a Warcraft konečně zlomí prokletí neúspěšných filmů podle video her.

Děj: Příběh filmu nenavazuje na žádnou ze série her, pouze se inspiruje. Hlavní postavou je Callum Lynch. Prostřednictvím revoluční technologie odemyká své genetické vzpomínky. Začíná prožívat dobrodružství svého předka Aguilara, který žil ve Španělsku v 15. století. Callum zjišťuje, že pochází z dlouhé linie Asmaxresdefaultsassinů. Tajná společnost vrahů, která bojuje s Templáři. Získává důležité znalosti a dovednosti aby byl schopen bojovat proti organizaci Templářů v dnešní době. Jejich cílem není nic jiného než ovládnutí světa.

Hlavní roli si střihne Michael Fassbender (X-Men: První třída, 12 let v řetězech, X-Men: Budoucí minulost), který má možnost vnést do filmu kvalitu. Ani ostatní herci nejsou neznámí, právě naopak. Jen pohleďte – Marion Cotillard (Taxi, Počátek, Temný rytíř povstal), Jeremy Irons (Smrtonosná past 3, Lolita, Království nebeské, Nádherné bytosti), Brendan Gleeson (série Harry Potter, Na hraně zítřka, V srdci moře), Michael Kenneth Williams (Cesta, Robocop, Očista: Anarchie), Brian Gleeson (Sněhorka a lovec, Coda), Ariane Labed (Před půlnocí, Zakázaná komnata), Denis Ménochet (Edith Piaf, Hanebný pancharti, The Program: Pád legendy), Carlos Bardem (Goyovy přízraky, Černé diamanty) a další.

Premiéra 22. 12. 2016

 

Ondřej Blahut

 

www.imdb.com, www.collider.com, www.comingsoon.net, www.whatculture.com

Předchozí článekRECENZE: Pax, dívka ze záhrobí, aneb horor pro děti
Následující článekKrampus: Táhni k čertu

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

nine + 1 =