Nejočekávanější filmy podle komiksů v roce 2016

Dnes se podíváme pod pokličku dvěma megalomanským značkám – DC a Marvel. Zjistíme, co na nás oba dva chystají na rok 2016. Věřte mi, je toho požehnaně. Neponeseme se pouze v duchu osvědčených pokračování, ale čeká nás několik premiérových novinek. Vedle jednotlivých sólo akcí se můžete těšit na týmovou akci. Dočkáme se soubojů superhrdinů i celých týmových skupin. To všechno během 12 měsíců. Koukneme se na nejočekávanější filmy podle komiksů v roce 2016.

Deadpool

První novinkou, která nás příští rok čeká je ukecaný, „lehce šílený“ anti-hrdina Deadpool. Jednou už k vidění byl ve snímku X-Men Origins: Wolverine.  Své komiksové předloze se příliš nepodobal. Nyní se dočkáme čistokrevné sólo akce s Deadpoolem. Podle traileru půjde o film zaměřující také na humor. Film má na starost začínající režisér Tim Miller. Úspěch Deadpoola by mohl Millerovi otevřít nejedny dveře.

Děj: Bývalý člen speciálních jednotek a zběhlý voják Wade Wilson zjišťuje, že jeho tělo je protkáno rakovinou. Je mu nabídnuta účast na tajném projektu Weapon X. Společnost ho vyléčí z rakoviny a přidá schopnost rychlého hojení. Wade po experimentu přijme alter ego Deadpool. Vyzbrojen novými schopnosti, dovednostmi a zvráceným černým humorem pronásleduje muže, který mu téměř zničil život.

Stejně jako v prvním filmu, i v Deadpoolovi jej ztvární Ryan Reynolds (3:15 zemřeš, Pohřben zaživa, Green Lantern). Reynoldsovou přítelkyni si zahraje známá brazilská herečka Morena Baccarin (seriály Hvězdná brána, Jak jsem poznal vaši matku, V, Gotham). Jméno její postavy zní Vanessa Carlysle aka Copycat. Mezi dalšími herci filmu jsou Ed Skrein (Hra o trůny, Kurýr: Restart) aka Ajax. T. J. Miller (Monstrum, Velká šestka, Transformers: Zánik) jako Weasel. Gina Carano (Rychle a zběsile 6) jako Angel Dust. Brianna Hildebrand aka Ellie Phimister aka Negasonic Teenage Warhead a další.

Premiéra 11. 2. 2016

 

Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti/Batman v Superman: Dawn of Justice

V březnu se dočkáme první týmovky s dílny DC. Po úspěchu s Mužem z oceli se i tentokrát role režiséra ujal Zack Snyder (Úsvit mrtvých, 300: Bitva u Thermopyl, Strážci – Watchmen). Scénář napsalo duo Chris Terrio, David S. Goyer. Mezi pomocné scénáristy patří tvůrci Supermana Jerry Siegel, Joe Shuster a tvůrce Batmana Bob Kane. Hudební doprovod obstarali Hans Zimmer (Rain Man, Skála, Gladiátor, Černý jestřáb sestřelen, Kruh, Madagaskar, Piráti z Karibiku, Kung Fu Panda, Rivalové, Muž z oceli, Interstellar, Chappie) a nizozemec Junkie XL (Slepý, 300: Vzestup říše, Divergence, Šílený Max: Zběsilá cesta, Black Mass: Špinavá hra).

Děj: Po útocích vojáků z planety Krypton se nikdo necítí v bezpečí. Superman čelí velkým obtížím, neboť jemu je dávána vina za vše, k čemu došlo v Muži z oceli. Do Metropolis přijíždí Bruce Wayne. Nejen názorové neshody mezi Waynem a Clarkem Kentem přerostou v otevřený bojem Supermana s Batmanem. Netrvá dlouho a na scénu přichází nový, mnohem nebezpečnější nepřítel Doomsday. Stvořen s těla generála Zoda Lexem Luthorem představuje nové ohrožení pro lidstvo. Superman a Batman „ukončují“ své nepřátelství kvůli nové hrozbě a přidá se také Wonder Woman.

KOUKNI SE  První role herců a hereček ze seriálu Hra o trůny

Herecké obsazení je následovné. Henry Cavill aka Clark Kent aka Superman. Ben Affleck aka Bruce Wayne aka Batman. Gal Gadot aka Diana Prince aka Wonder Woman. Amy Adams jako Lois Lane, Jesse Eisenberg jako Lex Luthor, Diane Lane jako Marta Kent, Laurence Fishburne jako Perry White, Jeremy Irons jako Alfred, Holly Hunter jako senátorka Finchová, Tao Okamoto jako Mercy Graves. Krom nich se krátce objeví i další postavy nejen z DC univerza. Například Aquaman v podání Jasona Momoy, Ezra Miller jako Flash, Jena Malone jako Barbara Gordon, Jeffrey Dean Morgan jako Thomas Wayne, Ray Fisher jako Cyborg a spousta dalších.

Premiéra 24. 3. 2016

 

Captain America: Občanská válka/Captain America: Civil War

U Marvelu se také schyluje ke střetu dvou superhrdinů – Captaina Americy a Iron Mana. Film bude volně navazovat na prozatímně poslední týmovku Avengers: Age of Ultron. Po kladném přijetí posledního Captaina Americy s českým krkolomným podtitulem Návrat prvního Avengera na režisérskou židli opět usedli bratři Russoové (Anthony a Joe). Občanská válka vychází také z komiksových předloh Jacka Kirbyho a Joea Simona. Hudbu k filmu složil Brit Henry Jackman (Kick-Ass, X-Men: První třída, Kapitán Phillips, Kingsman: Tajná služba, Pixely). Scénář napsali Christopher Markus (Letopisy Narnie, Captain America: První Avenger a Návrat prvního Avengera) a Stephen McFeely (Letopisy Narnie, Pot a krev).

Děj: Steven Rogers vede nově zformovaný tým Avengers, který se snaží ochraňovat lidstvo. Při jedné z rutinních akcí dojde k nešťastné nehodě vinou právě týmu Avengers. Vláda tak vytváří tlak k utvoření organizace, která by dohlížela a řídila tým super-hrdinů. Tento fakt rozdělí Avengery na dva tábory. Ti jež souhlasí a ti jež jsou proti. Chtě nechtě dochází k otevřenému boji, doslova občanské válce mezi super-hrdiny. Tým pod vedením Stevena Rogerse/Captaina Americy, který hají svobodu Avengers bez vládního dohledu. Na opačné straně Iron Man/Tony Stark se svým týmem, který souhlasí s nápadem na vládní dohled. Stará spojenectví se rozpadají a vznikají nová.

Vedle Chrise Evanse (Captain America), Roberta Downeyho Jr. (Iron Man), Scarlett Johansson (Black Widow/Černá vdova), Anthonyho Mackie (Falcon), Sebastiana Stana (Winter Soldier/Zimní voják), Emily VanCamp (Agent 13), Dona Cheadlea (War Machine), Elizabeth Olsen (Scarlet Witch), Jeremyho Rennera (Hawkeye) se objeví Paul Rudd (Ant-Man), Tom Holland (Spider-Man), Paul Bettany (Vision), Frank Grillo (Brock Rumlow/Crossbones), Chadwick Boseman (Black Panther), Daniel Brühl (Baron Zemo). Do dalších vedlejších rolí byli obsazeni Martin Freeman (dosud nejmenovaná postava), Marisa Tomei (teta May), William Hurt (generál  Thaddeus „Thunderbolt“ Ross), Jane Wu, samozřejmě Stan Lee a další.

KOUKNI SE  Filmová úmrtí, na která nebyl nikdo připravený

Výčet super-hrdinů je přinejmenším větší než v obou Avengers filmech dohromady. To vypovídá, že se máme příští rok v květnu na co těšit.

Premiéra 5. 5. 2016

 

X-Men: Apokalypsa/X-Men: Apocalypse

Zatímco univerzum okolo Avengers má odlehčenější atmosféru, X-Meni hrají na temnější notu. Wolverina neuvidíme, ale neviděli jsme ho v První třídě (kromě malého camea), tak se nic hrozného nestane ani teď. Ovšem mnoho postav z původní trilogie obsadili mladé tváře. Více či méně známé. I tentokrát se režie ujal Bryan Singer (X-Men, X-Men 2, Valkýra, Jack a obři, X-Men: Budoucí minulost). Na scénáři pracovali kromě samotného režiséra Singera, Simon Kinberg (Pan a paní Smithovi, X-Men: Poslední vzdor, Jumper, Sherlock Holmes, X-Men: Budoucí minulost, Fantastická čtyřka), Michael Dougherty (X-Men 2, Halloweenská noc, Krampus: Táhni k čertu) a Dan Harris (Obyčejní hrdinové, Až do smrti). Hudbu složil zběhlý skladatel John Ottman (Nadaný žák, X-Men 2, Cellular, Invaze, Valkýra, Neznámý, Jack a obři, X-Men: Budoucí minulost, NON-STOP).

Děj: Od úsvitu civilizace byl uctíván jako bůh. Apocalypse, historicky první a nejsilnější mutant z X-Menovského univerza. Shromážděním sil ostatních mutantů se stal nesmrtelný a neporazitelný. Po tisíciletém spánku je rozčarován nad dnešním fungováním světa. Rozhodne se rekrutovat vlastní tým mutantů i s Magnetem včetně svých čtyř společníků. Plánuje očistit zemi a lidstvo a vytvořit nový světový řád, podle kterého hodlá vládnout. Vzhledem k tomu, osud Země visí na vlásku. Profesor Charles Xavier s pomocí Raven musí vést tým mladých X-Menů k zastavení jejich dosud největšího nepřítele a zachránit lidstvo před úplným zničením.

Herecké obsazení: James McAvoy (Wanted, X-Men: První třída, Sviňák, Viktor Frankenstein) jako profesor Charles Xavier, Michael Fassbender (Hanebný pancharti, X-Men: První třída, Prometheus, Steve Jobs) jako Magneto, Jennifer Lawrence (X-Men: První třída, Hunger Games, Špinavý trik) jako Mystique, Nicholas Hoult (X-Men: První třída, Jack a obři, Šílený Max: Zběsilá cesta) jako Beast, Oscar Isaac (Che Guevara, Drive, V nitru Llewyna Davise, Star Wars: Síla se probouzí) jako Apocalypse, Rose Byrne (Troja, Sunshine, Insidious, X-Men: První třída, Sousedi) jako Moira MacTaggert, Tye Sheridan (Bahno z Mississippi, Skautův průvodce zombie apokalypsou) jako Kyklop/Cyclops, Sophie Turner (Hra o trůny) jako Jean Grey, Alexandra Shipp (Alvin a Chipmunkové 2, Straight Outta Compton) jako Storm, Kodi Smit-McPhee (Cesta, Úsvit planety opic) jako Nightcrawler, Evan Peters (Kick-Ass, X-Men: Budoucí minulost, American Horror Story) jako Quicksilver, Lucas Till (X-Men: První třída, Světová invaze, Amazing Spider-Man 2) jako Havok, Olivia Munn (Iron Man 2, Chraň nás od zlého) jako Psylocke a další.

KOUKNI SE  Nejlepší urážky v sérii Rychle a zběsile

Premiéra 19. 5. 2016

 

Sebevražedný oddíl/Suicide Squad

Po sólovce anti-hrdiny Deadpoola přijde v srpnu hned celá plejáda padouchů. DC stvořilo historicky první filmový tým „super padouchů“. A to je něco, co tu dosud nebylo. Režie filmu se chopil David Ayer. Napsal si i scénář.

Děj: Tajná vládní agentura s názvem A.R.G.U.S. vedena Amandou Wallerovou vytvořila jednotku složenou z těch největších padouchů. Dala skupině kódové označení Sebevražedný oddíl (Suicide Squad). Ti jsou posíláni na doslova sebevražedné mise, které nikdo není ochoten a schopen splnit. Nejednou jim půjde o život. Výměnou za úspěšné dokončení misí jsou kratší tresty odnětí svobody.

Ani tady nečekejte jen pár postav, které budou tahat celý film. Sebevražedný oddíl nabídne další velkou porci komiksových postav. Tady je soupis těch nejpodstatnějších. Harley Quinn aka doktorka Harleen F. Quinzel (Margot Robbie), Deadshot aka Floyd Lawton (Will Smith), Enchantress – česky Kouzelnice (Cara Delevingne), The Joker (Jared Leto), Batman aka Bruce Wayne (Ben Affleck), Captain Boomerang (Jai Courtney), Rick Flagg (Joel Kinnaman), Amanda Waller (Viola Davis), Killer Croc aka Waylon Jones (Adewale Akinnuoye-Agbaje), El Diablo aka Chato Santana (Jay Hernandez), Slipknot aka Christopher Weiss (Adam Beach), Pseudo Joker aka Jonny Frost (Jim Parrack), Katana aka Tatsu Yamashiro (Karen Fukuhara), King Shark aka Nanaue (Raymond Olubawale) a další.

Premiéra 4. 8. 2016

 

Na konec zmíním dva filmy, které nejsou v takovém očekávání. Snad proto, že nepobrali tolik slávy a známosdoctor-strange-307116lti jako jejich předchůdci. Nicméně bych je chtěl zmínit. Prvním z nich je Gambit. Další postava z nesčetného DC univerza. Postava Gambita se objevila již ve filmu X-Men Origins: Wolverine. Ztvárnil hare-you-excited-for-the-gambit-movie-702271o Taylor Kitsch. Zahrál si ve filmech například John Carter: Mezi dvěma světy, Bitevní loď, Na život a na smrt, v seriálu Temný případ. V nově připravovaném samostatném dobrodružství hlavní roli získal Channing Tatum. Tak uvidíme, nakolik mu tato role sedne. Premiéra je stanovena na 6. 10. 2016. Druhým snímek je Doctor Strange. Nová postava, rozšiřující filmový vesmír Marvelu. Postavu doktora Stephena Strange si zahraje Benedict Cumberbatch. Herec, který se proslavil především rolí seriálového Sherlocka Holmese. Hrál i ve filmech Králova přízeň, Jeden musí z kola ven, trilogie Hobita, Star Trek: Do temnoty či Kód Enigmy. Post režiséra zůstává u hororového Scotta Derricksona (V moci ďábla, Sinister, Chraň nás od zlého). Doctor Strange přijde do kin 3. 11. 2016.

 

Ondřej Blahut

 

www.imdb.com, www.collider.com, www.whatculture.com

Předchozí článek10 věcí, ve kterých fanoušci Star Wars chybují
Následující článekNejlepší veganská obědová menu v Brně

1 komentář

  1. Prvním z nich je Gambit. Další postava z nesčetného DC univerza.

    chybička se vloudila!

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

6 + 1 =