Nejočekávanější fantasy filmy roku 2018

 

V pasti času/A Wrinkle in Time

Kombinace filmů jako Mocný vládce Oz, John Carter: Mezi dvěma světy, Letopisy Narnie s příběhem o odvaze a přátelství s dětskými hlavními hrdiny, odvěkým bojem dobra a zla a dalšími typickými aspekty rodinných fantasy Disneyovek. K tomu navrch tvůrci přihodili cestování časem a prostorem na cizí planety.

Film láká na rodinnou podívanou plnou krásných fantastických míst plných efektů a na známé herecké tváře jako Chris Pine (trilogie Star Trek, Legendární parta, Wonder Woman), Reese Witherspoon (Pravá blondýnka, Voda pro slony, Divočina), moderátorka Oprah Winfrey, Zach Galifianakis (trilogie Pařba, Birdman, LEGO Batman film), Michael Peňa (Babel, Patrola, Ant-Man).

Pohádkový příběh se točí okolo Meg Murryové (Storm Reid), které se zhroutil celý svět poté, co její otec a vědec beze stopy zmizel. Naštěstí je Meg inteligentní a vynalézavá. Přijde na to, že její otec přišel na nový způsob cestování v čase. Když si to chce ve společnosti svého bratra a kamaráda vyzkoušet na vlastní kůži, nechtěně se přenesou v prostoru a čase na cizí planetu. Tam narazí na tři podivné kouzelné bytosti – Mrs. Whatsit (Reese Witherspoon), Mrs. Who (Mindy Kaling) a Mrs. Which (Oprah Winfrey). Ty našim třem hrdinům prozradí vše o světě, který střeží. O otci Meg, kterého vězní zlá síla. Zlo a temnota může být poražená pouze světlem. Jenže ani síla světla tří strážkyň nestačí na zlou sílu. A proto hledaly tři bojovníky, jejichž světlo bude dostatečně silné na to aby rostoucí tmu porazilo. Právě Meg její bratr a kamarád jsou těmi vyvolenými. Vydávají se tedy na cestu časem a prostorem na cizí planety plné života aby dokázali zachránit všechny obyvatele a osvobodili Megyina otce.

Režisérkou je Ava DuVernay. Její filmy patří k tomu lepšímu (Sama v prázdnotě, Selma). Bohužel nejsou téměř vůbec známé mezi lidmi/diváky. Kdo ale známý je, to je filmový skladatel. Ramin Djawadi si za ty roky vytvořil jméno a dnes patří k největším strůjcům filmových soundtracků vůbec.

 

Tomb Raider

Za úspěšně zvládnutým rebootem herní série Tomb Raider nechtělo být filmové zpracování pozadu. A proto nám příští rok naservíruje Roar Uthaug zbrusu nové dobrodružství Lary Croft z dob jejích začátků.

KOUKNI SE  Nesmrtelné hlášky z českých filmů

V hlavní roli se představí nadějná a talentovaná mladá herečka Alicia Vikander (Královská aféra, Ex Machina, Jason Bourne). Sekundovat ji bude Daniel Wu (New Police Story, Zpráva o Europě, Warcraft: První střet), Walton Goggins (Tenkrát na východě, Nespoutaný Django, G. I. Joe 2: Odveta), Dominic West (Chicago, 300: Bitva u Thermopyl, Hledá se Dory) a další.

Tomb Raider nemusí být nutně nejočekávanější film, ale pozornost si rozhodně zaslouží. Koneckonců se věrně drží herní rebootované série. Něco víc o akční dobrodružné jízdě se záhadnou silou, která v nesprávných rukách může znamenat konec svobodného světa, se dozvíte v tomto článku. Lara Croft začne pátrat po kobce Matky smrti 15. března 2018.

 

Barbie

Tenhle projekt zní natolik ujetě, že jsem ho do seznamu prostě dát musel. Filmy s tématikou panenek Barbie jsou natolik podhodnocené, že celovečerní hraný film, který by měl dorazit příští rok do kin, může jen překvapit.

Co zatím o ději filmu víme? Není toho mnoho, ale to málo k představě o filmu bohatě stačí. Panenka žije v zemi „Barbieland“ poklidným životem. Dokud není shledaná vinnou za to, že není dostatečně dokonalá. Je vyloučená z Barbielandu a vhozena do víru života ve skutečném světě.

V kolonce režie se nachází jméno Alethea Jones, která má na svém kontě opravdu jen prá krátkometrážních snímků a jednu neúspěšnou celovečerní komedii Fun Mom Dinner. Film měl navíc premiéru pouze v tuzemských kinech v USA. Původně byla do role Barbie obsazena Amy Schumer, jenže po neshodách na začátku letošního roku byla z projektu vyhozená. Nikdo netuší, kterou herečku si štáb vyhlédnul. Podezřele často se skloňuje jméno herečky Anne Hathaway

Dobrodružná komedie s nutnou romantikou a prvky fantasy má prozatím stanovené datum premiéry v českých kinech na devátého srpna 2018.

Husí kůže: Horrorland/Goosebumps: Horrorland

I když se to nemusí na první pohled zdát, snímek Husí kůže z roku 2015 s Jackem Blackem v hlavní roli zabodovala na poli kritickém i finančním. Proto se můžete těšit na další zfilmovanou knihu ze série od spisovatele R. L. Stinea.

KOUKNI SE  10 nejlepších hororů o posedlosti démony

Kromě pár nejnutnějších informací studia jsme se toho zatím moc nedozvěděli. Víme, že do postavy spisovatele R. L. Stinea se vrátí Jack Black. Režie se stejně jako v případě prvního filmu ujme Rob Letterman a scénář k filmu napíší Darren Lemke a Rob Lieber podle stejnojmenné knižní předlohy. Nový snímek ponese název Husí kůže: Horrorland, takže nás určitě budou čekat nové bytosti a stvoření Stineovy fantazie.

Jestli půjde o pokračování nebo o nové dobrodružství nenavazující na předchozí film a zda se vrátí další postavy z jedničky, je momentálně nejisté.

Každopádně film má premiéru v českých kinech stanovenou na 27. září příštího roku. Na další porci potvrzených informací si budeme muset počkat.

 

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny/Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny je přímým pokračováním prvního filmu ze světa čarodějek, čarodějů, kouzelných tvorů a mocných hůlek z roku 2016 pod režisérskou taktovkou Davida Yatese. Krom postav z jedničky- Mlok Scamander (Eddie Redmayne), Tina Goldstein (Katherine Waterston), Serafína Piquery (Carmen Ejogo), Queenie Goldstein (Alison Sudol), Jacob Kowalski (Dan Fogler) a Grindelwald (Johnny Depp) přibude několik nových. Mezi nejzajímavější posily patří mladý Albus Brumbál (Jude Law), Leta Lestrage (Zoe Kravitz), Théseus Scamander (Callum Turner) a spousta dalších. Všechny herce a herečky si opět vezme do parády David Yates a stejně tak hudební doprovod James Newton Howard.

Nic ze série Harryho Pottera to není, ale film nadchnout dokázal nejednoho diváka. V rámci fantasy filmů bude patřit k tomu nejočekávanějšímu, co se příští rok chystá do kin. Hlavním tahákem bude blížící se střet Grindelwalda a mladého Albuse Brumbála. O této události padla zmínka již v Potterovské filmové sérii.

V novém dobrodružství Mloka Scamandera a jeho přátel se vrátíme zpět do kolébky všech čarodějů a čarodějek. Do Británie, kde se odehrála celá série Harry Pottera. Děj tohoto universa tak vytáhl paty z domu pouze v případě prvních Fantastických zvířat zasazených do prostředí Spojených států amerických. V Británii budeme s Mlokem, Brumbálem a dalšími postavami odhalovat, co všechno má Grindelwald na svědomí. Jaký má plán. Proč to všechno dělá. A jakou katastrofu způsobí příště.

KOUKNI SE  15 nejlepších akčních filmů všech dob

Veškeré aspekty, které fungovaly v předchozím snímku, se vrátí posilněné novými postavami a nadějí na zajímavější děj. Na premiéru druhých Fantastických zvířat podle knižní předlohy J. K. Rowlingové si budeme muset počkat do 15. listopadu 2018.

 

Mary Poppins se vrací/Mary Poppins Returns

Pokračování úspěšného muzikálového fantasy z roku 1964 zrežírované Robertem Stevensonem. V osmdesátém třetím roce sice vznikl televizní film Nashledanou, Mary Poppins, jenže šlo o muzikálovou verzi, kterou téměř nikdo nezná. Takže po více jak půl století (54 let od původního originálu) přichází na scénu sequel. Troufám si říct, že jde o nejdelší čekání na pokračování v historii kinematografie vůbec.

Vrátí se dvě herecké hvězdy z původního snímku (Julie Andrews, Dick Van Dyke). Roli kouzelné Mary Poppins ztvární Emily Blunt, která byla vybraná na osobní doporučení Julie Andrewsové. A tohle doporučení má sílu. Protože právě Andrewsová ztvárnila Mary Poppins z roku 1964.

K ději bych to nenapsal lépe, než jako to stojí na stránkách www.csfd.cz. „Mary Poppins Returns se odehrává v 30. letech během období hospodářské krize v Londýně. Michael (Ben Whishaw) a Jane (Emily Mortimer) už jsou dospělí. Michael se svými třemi dětmi a služebnou Ellen (Julie Walters) stále žije v Třešňové ulici. Poté, co Michael utrpí osobní ztrátu, se do životů rodiny Banksových vrátí tajemná chůva Mary Poppins (Emily Blunt) a spolu s veselým pouličním lampářem Jackem (Lin-Manuel Miranda) použije své jedinečné magické schopnosti, aby pomohla rodině znovu objevit radost a údiv, které v jejich životech chybí.

Na pokračování úspěšného muzikálového fantasy si budeme muset počkat do Vánoc příštího roku. Premiéra filmu odstartuje 20. prosince 2018.

 

 

 

Ondřej Blahut

 

 

www.imdb.com, www.comingsoon.net, www.collider.com, www.csfd.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

five + 4 =