Nejočekávanější fantasy filmy roku 2016

Všemocná božská stvoření, pohádkové bytosti a jiná fantastická zvířata. Na to vše se zaměřuje tento článek. Představím vám několik nejočekávanějších a nejzajímavějších filmů zaměřených na fantasy roku 2016. Je jich poměrně dost, tak ať nezdržuju, jdeme na to.

Bohové Egypta/Gods of Egypt

Stvořit úspěšný film s tématikou bohů/Boha či příběhu z Bible je očividně problém číslo jedna. Nezáleží, jestli film drnká více na historickou část nebo více popouští úzdu své fantazii. Pokaždé se najde nemalé množství diváků a kritiků, kterým to není úplně po chuti. Nebo přímo nenaplňuje jejich očekávání.

I přesto by si dobrodružné, lehce historické fantasy Bohové Egypta zasloužilo pozornost. 140 milionový rozpočet (v dolarech) je patrný už v traileru. Ozývají se hlasy, kterým se nelíbí snad až přílišná barevnost, ale já v tom nic špatného neshledávám. Pokud film nebude příliš tlačit na vážnou notu, může jít o solidní odlehčenou podívanou s bohy v hlavních rolích.

Děj: Bůh temnoty, Seth, převzal trůn nad Egyptem a uvrhl prosperující říši do chaosu a útrap války. Nikdo není schopen se Sethovi postavit. Až do dne než se objeví jeden mladý zloděj. Jeho milovanou egyptský bůh temnoty před časem unesl a zajal. Zloděj podniká strastiplnou cestu k záchraně své lásky, sesazení Setha z trůnu a to vše za pomoci mocného boha Hora (bůh Slunce).

Určitý zájem vzbuzuje herecké obsazení v podobě Rufuse Sewella (zloděj Urshu), Gerarda Butlera (Seth), Chadwicka Bosemana (Thoth), Nikolaje Coster-Waldaua (Horus), Brentona Thwaitese (Bek), Courtney Eaton (Zaya), Elodie Yung (Hathor), Geoffreye Rushe (Ra), Gorana D. Kleuta (Anubis) a dalších.

Pokud máte mezery v egyptském pantheonu, doporučuji si historii do premiéry zopakovat. Je možné, že se budete mezi postavami bohů ztrácet. Režie se ujal Alex Proyas (Vrána; Smrtihlav; Já, robot; Proroctví).

Premiéra 25. 2. 2016

 

Kniha džunglí/The Jungle Book

Příběh o sirotkovi Mauglím, který je vychován černým panterem Baghírem, jistě všichni dobře znají. Režisér Jon Favreau (Iron Man 1 a 2) a studio Walt Disney usoudili, že nastal nejvyšší čas si jej znovu připomenout. A snad i právě proto v příštím roce přijde do kin nové zpracování knižní novely Rudyarda Kiplinga (nositel Nobelovy ceny). O hudební doprovod se postaral John Debney (Náhradníci, Umučení Krista, Sin City – město hříchu, Iron Man 2, E. A. Poe: Podivný experiment).

Děj nijak představovat nemusím, tak pojďme rovnou k hereckému obsazení. Hlasy zvířatům propůjčili Scarlett Johansson (had/krajta Ká), Idris Elba (tygr Šer Chán), Bill Murray (medvěd Balu), Giancarlo Esposito (vlk Akela), Christopher Walken (opičí král Louie), Ben Kingsley (černý panter Baghíra) a Lupita Nyong´o (vlčice Rakša). Sestava je přinejmenším hvězdná. Samotného Mauglího si zahraje Neel Sethi.

Premiéra 21. 4. 2016

 

Lovec: Zimní válka/The Huntsman Winter´s War

Sněhurka a lovec (2012) byl filmem, který byl minimálně pro mne příjemným překvapením. Zprvu jsem se bál, že půjde o přeslazenou disneyovskou pohádku. Namísto toho režisér Rupert Sanders naservíroval temnější, uvěřitelnější a dospělejší příběh o Sněhurce a 7 trpaslících. Film Lovec: Zimní válka bude zřejmě prequelem zmíněného filmu. Proto má mou pozornost a dozajista patří mezi nejočekávanější fantasy roku 2016. Snímek zrežíroval Cedric Nicolas-Troyan.

KOUKNI SE  Nejlepší filmy s křesťanskou tematikou

Děj: Mladá Ledová královna Freya se dozvídá o smrti své sestry Zlé královny Ravenny. Je zde kouzelné zrcadlo, které má moc oživovat mrtvé. Díky tomu se vrací Ravenna z hlubin zapomnění. Chystají se znovu dobýt království. Existují jen dva vyhnanci, bývalí elitní bojovníci ve Freyině armádě. Pouze Lovec Eric a jeho zakázána láska, válečnice Sára mohou zastavit armádu dvou sester a zničit zlo jednou provždy.

Kromě Charlize Theron (Zlá královna Ravenna), Chrise Hemswortha (Lovec Eric) a Sama Claflina (princ William) uvidíme navíc Emily Blunt (Ledová královna Freya), Jessicu Chastain (válečnice Sára), Sophii Cookson (Pippa) a Nicka Frosta (Nion).

Premiéra 21. 4. 2016

 

Alenka v říši divů: Za zrcadlem/Alice Through the Looking Glass

Film Alenka v říši divů z roku 2010 v režii Tima Burtona znamenal nebývalý úspěch a vydělal miliardu dolarů plus nějaké drobné navrch. Pokračování na sebe sice dalo čekat dlouhou dobu. Příští rok se už ale dočkáme. O režii se postaral James Bobin.

Děj: Alenka se skrz magické zrcadlo dostává do nové tajemné Podzemní říše. Zde musí nalézt a získat kouzelné žezlo, které jediné dokáže zastavit zlého Pána času. Dřív než obrátí čas kupředu, aby proměnil Wonderland v pusté místo bez života. S pomocí starých i nových přátel bude muset také odhalit spiknutí Rudé královny, vrátit trůn zpět Bílé královně a zachránit Kloboučníka dříve než vyprší čas.

Své role si opětně zahrají Mia Wasikowska, Johnny Depp, Helena Bonham Carter a Anne Hathaway. Známou partu doplní noví herci jako Sacha Baron Cohen, Andrew Scott, Toby Jones a Rhys Ifans.

Premiéra 26. 5. 2016

 

Warcraft: První střet/Warcraft

Ve všech ohledech nejočekávanější filmovou událostí v této kategorii je Warcraft. O filmovém Warcraftu se mluvilo téměř jedno desetiletí. Poslední roky se věci daly konečně do pohybu. Po ujištění premiéry v příštím roce přišel i první oficiální trailer. Čeká nás další film podle veleúspěšné video hry. Doufám, že konečně půjde o úspěch.

Děj: Svět Azeroth. Domov lidské rasy. Po letech klidu a míru se na hranicích objevuje neznámý a nelítostný nepřítel. Orkové, hledající nový domov, mají v plánu se usídlit na území lidí. Ani lidský generál Anduin Lothar ani náčelník Hordy Durotan netouží po válce. Snaží se za každou cenu udržet klid zbraní na obou stranách. Členové Aliance a Hordy mají své odpůrce. Jiní lidští generálové vidí v orcích hrozbu pro království a stvůry. Naproti tomu, orkští velitelé nemají v povaze ptát se lidí, co smí a co ne. Ať se snaží sebevíce, první vážný střet orků a lidí se blíží. Válka je na spadnutí.

KOUKNI SE  15 nejlepších akčních filmů všech dob

Na režisérskou židli usedl Duncan Jones (Zdrojový kód, Moon). Jones zmínil dva důvody, proč chce zrežírovat právě Warcraft. Zaprvé je velkým fanouškem video herní série a zadruhé toužil natočit film ve stylu Pána prstenů. Film slibuje návštěvu několika známých míst. Kupříkladu hlavní město Stormwind, magický Dalaran a podzemní Ironforge. Hudební doprovod obstaral Ramin Djawadi (Iron Man, FlashForward – Vzpomínka na budoucnost, Hra o trůny, Pacific Rim – Útok na Zemi, The Strain).

Kdo zosobní jednotlivé postavy warcraftského univerza? Ve filmu uvidíte tyto herce. Travis Fimmel (seriál Vikings) jako Anduin Lothar, Daniel Wu (Cesta kolem světa za 80 dní) jako Gul´dan, Paula Patton Mission: Impossible – Ghost Protocol) jako Garona, Toby Kebbell (Úsvit planety opic) jako Durotan, Ben Foster (Na život a na smrt) jako Medivh, Dominic Cooper (Captain America: Návrat prvního Avengera) jako král Llayne Wrynn, Clancy Brown (Hvězdná pěchota) jako Černá ruka, Robert Kazinski (Pacific Rim – Útok na Zemi) jako Orgrim, Ryan Robbins (Hvězdná brána: Atlantida, Smallville) jako Karos, Ruth Negga (Světová válka Z) jako Lady Taria, Callum Keith Rennie (Lovci duchů, The Killing) jako Moroes a Terry Notary (Zrození a Úsvit planety opic) jako Grommash Hellscream.

Premiéra 9. 6. 2016

 

Obr Dobr/The BFG

Mezi nejočekávanějšími filmy by neměl chybět počin Stevena Spielberga s názvem Obr Dobr. Scénář k filmu napsala dnes již zesnulá Melissa Mathison (E. T. – Mimozemšťan, Kundun). Film vznikl podle stejnojmenné knižní předlohy spisovatele Roalda Dahla.

Děj: Jednou v noci spatří osiřelá holčička Sophie obra. Ten ji nabídne, že ji ukáže svou říši ukrytou za jeskyní. V zemi obrů Sophii a Obra Dobra čeká nejedno dobrodružství. Sophie zjišťuje, že i právě on je takocXr2GkUKUUPEDY91sMc1ku8pbrIvý sirotek. Důvod je ten, že na rozdíl od svých vrstevníků/obrů odmítá jíst malé chlapce a dívky. Holčička zjistí, že nic není černobílé a že zastrašující slupka často ukrývá dobrosrdečné jádro.

Herecké obsazení vypadá následovně. Rebecca Hall (Iron Man 3, Dárek), Bill Hader (Paul, Star Trek: Do temnoty), Mark Rylance (Králova přízeň, Most špiónů), Jemaine Clement (Muži v černém 3, Co děláme v temnotách), Penelope Wilton (Soumrak mrtvých, Báječný hotel Marigold), Adam Godley (Karlík a továrna na čokoládu, Bitevní loď), Ólafur Darri Ólafsson (Královská cesta, Poslední lovec čarodějnic) a další.

Premiéra 30. 6. 2016

 

Fantastická zvířata a kde je najít/Fantastic Beasts and Where to Find Them

Ke konci roku nás čeká návrat do kouzelnického světa z pera spisovatelky J. K. Rowlingové. Nejde o žádný prequel, sequel či jiný doplňující příběh ze světa Harryho Pottera. Fantastická zvířata budou kapitolou samy o sobě nehledě na sérii o čarodějnickém učni Harrym Potterovi. Snímek je naplánován jako trilogie, takže příští rok do kin přijde jeho první díl.

KOUKNI SE  Nejlepší filmy s mimozemšťany

O ději není známo mnoho. Víme jen, že příběh se bude točit okolo spisovatele Newta Scamandera a jeho dobrodružstvích v tajné New Yorské komunitě čarodějů a čarodějek 70 let předtím než Harry Potter poprvé usedl do lavice ve škole Čar a kouzel v Bradavicích.harry-potter-movie

Režie se chopil David Yates. Se světem čarodějů a čarodějek již má bohaté zkušenosti. Ostatně zrežíroval poslední čtyři Harryho dobrodružství – Harry Potter a Fénixův řád, Harry Potter a Princ dvojí krve, Harry Potter a Relikvie smrti část 1 a část 2.

Hlavní postavu Newta Scamandera zahraje Eddie Redmayne (Bídníci, Teorie všeho). Roli Modesty, hlavní dívčí postavu ztvární Faith Wood-Blagrove. Pro ni to bude premiéra před kamerami. Další role obsadili Ezra Miller (Credence), Colin Farrell (Graves), Samantha Morton (Mary Lou), Katherine Waterston (Porpentina Goldstein), Dan Fogler (Jacob Kowalski), Christine Marzano (Exterminator), Alison Sudol (Queenie Goldstein) a další. Jisté ale dosud nespecifikované role ve filmu mají Ron Perlman (Hellboy 1 a 2, Kniha života), Jon Voight (Transformers, Lovci pokladů 1 a 2), Gemma Chan (seriály Pán času, Sherlock a Humans) a Carmen Ejogo (Hrdost a sláva, Očista: Anarchie).

Premiéra 17. 11. 2016

 

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti/Miss Peregrine´s Home for Peculiar Children

Jako poslední nemůže chybět další režisérský počin Tima Burtona. I tento film vychází ze stejnojmenného knižního bestselleru. Scénář napsala Jane Goldman (Kick-Ass, X-Men: První třída, Žena v černém, X-Men: Budoucí minulost, Kingsman: Tajná služba).miss-peregrine

Děj: Hlavním hrdinou filmu je chlapec Jacob. Jako malému mu otec vyprávěl příběhy o sirotčinci pro děti se zvláštními schopnostmi. Když jeho otec, jako dědeček, umírá, je natolik fascinovaný oním vyprávěním, že se rozhodne tajuplný sirotčinec najít. Sleduje stopy svého dědečka a odkrývá tím, minulost, o které neměl ani zdání. Dorazí na ostrov, kde najde zchátralou budovu, která kdysi fungovala jako sirotčinec pro podivné děti. Na místě nenachází nic než opuštěné místnosti a chodby. Vypadá to, že tady už dlouho nikdo nežije nebo snad ano? Ve stejnou chvíli zjišťuje, že i on má svou schopnost. A není jediný. Nalézá další obyvatele rozpadlého sirotčince a seznamuje se nejen s nimi ale také s jejich schopnostmi. Zároveň poznává i jejich děsivé nepřátelé. Jen Jacob se svou schopností je může všechny zachránit.

Ve filmu uvidíme Evu Green (slečna Peregrinová), Samuela L. Jacksona (Barron), Allison Janney (Dr. Golanovou), Judi Dench (slečna Avocetová), Asu Butterfielda (Jacob Portman), Chrise O´Dowda (Franklik Portman), Ellu Purnell (Emma Bloom), Terence Stampa (Abraham Portman) a další.

Premiéra 29. 12. 2016

 

A na který film ze seznamu se těšíte vy?

 

Ondřej Blahut

 

www.imdb.com, www.whatculture.com, www.collider.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

1 × 1 =