Nejlepší utajená camea ve filmech Marvelu

Někdy si známých hereckých tváří v malých vedlejších rolích všimnete hned, někdy až časem a někdy je nepoznáte vůbec. A o tom je tento článek. Známí herci, herečky i zpěváci a zpěvačky, kteří si zahráli ve filmech z dílny Marvelu, byť i na pár vteřin. Pozor! Některé informace mohou obsahovat určité spoilery k filmům.

1David Hasselhoff – Strážci Galaxie Vol. 2

Záliba Jamese Gunna v kultuře a hudbě sedmdesátých a osmdesátých let je cítit v jedničce a dvojce Strážců Galaxie každým coulem. Takže jsme tak nějak čekali cameo někoho alespoň trochu populárního právě z Gunnovy oblíbené éry. Jedním z Quillových „dětských“ hrdinů byl představitel Michaela Knighta ze seriálu Knight Rider, David Hasselhoff. Je to patrné z několika Quillových doplňků a také fotky, kterou nosí Star Lord při sobě. Přesto šlo o docela příjemné a nečekané překvapení, že pro cameo do druhých Strážců Galaxie si vybrali právě Davida Hasselhoffa. Quillův filmový otec s tváří Kurta Russella využil podoby známého herce jako součást zvráceného plánu a zároveň se tím snažil hlavního hrdinu zmanipulovat a ovlivnit.

2Gary Sinise – Captain America: Návrat prvního Avengera

Herec Gary Sinise je známý především díky svým rolím v kriminálních seriálech jako například Kriminální příběhy, Kriminálka New York, Kriminálka Las Vegas, Myšlenky zločince. Garyho zatím poslední filmová role patří světu superhrdinů. Kdo z vás si všiml herce Garyho Sinise ve filmu Captain America: Návrat prvního Avengera? Kdo si ho nevšiml, nemusí zoufat. Vidět ve filmu není. Pouze slyšet. Hlas herce nominovaného na Oscara promlouvá z reproduktoru v muzeu Howling Commandos v momentě, kdy jej navštíví Captain America. V muzeu, které navštíví také Bucky Barnes na konci filmu.

3Ving Rhames a Michelle Yeoh – Strážci Galaxie Vol. 2

Na srdcervoucím konci Strážců Galaxie Vol. 2 režiséra Jamese Gunna byli fanoušci a diváci obdaření hned dvojitou náloží utajených hereckých cameí. Postavy ztvárněné Vingem Rhamesem a Michelle Yeoh navíc zvedly vlnu vzrušení. Celá jejich skupina, která se sešla na Yonduově pohřbu, je totiž dobře známá z komiksových předloh jako oddíl dobře známých Ravagerů. Role Sylvestera Stalloneho a Michaela Rosenbauma byly odhalené ještě před vstupem snímku do kin, takže herečtí představitelé komiksových postav Charlie-27 a Alety Ogord byli dobře utajeným překvapením. A třeba jsme je neviděli naposledy. Záleží, jakým směrem se budou filmu Marvelu ale hlavně Strážci Galaxie odvíjet. Koneckonců třetí Strážci Galaxie přinesou konec současného týmu, takže se budoucí tvůrci mohou zaměřit na další méně známé komiksové postavy.

4Ryan Reynolds a Hugh Jackman – Deadpool 2

Ryan Reynolds není úplně šokujícím cameem, protože ztvárňuje Deadpoola aka Wadea Wilsona. Hlavní postavu úspěšného užvaněného bývalého mariňáka s velmi černým smyslem pro humor. Narážky na ostatní nejen superhrdinské filmy lítaly vzduchem už v jedničce. Bylo nad slunce jasné, že podobných vtipných odkazů se dočkáme také v pokračování. A opravdu to stálo za to. Teď nemluvím o X-Menech, kteří se skrývali v Xavierově panství. Záběr na Deadpoola, ve kterém za ním potichu zavírá Beast dveře, aby se on a další mutanti vyhnuli prozrazení. Na mysli mám hlavně závěrečné a potitulkové scény.

KOUKNI SE  10 netušených faktů o Predátorovi

Dlouho se mluvilo o tom, zda tvůrci přesvědčí Hugha Jackmana aka Wolverina, aby se přidal. Vypadá to, že vyjednávání nedopadlo dobře, ale to tvůrce neodradilo. Jackmanovo cameo zakomponovali špičkově vtipným způsobem. Použili k tomu scénu z filmu X-Men Origins: Wolverine, kde se poprvé objevil hodně odfláknutý Deadpool (polonaháč se zašitou hubou a laserovýma očima). Ve scéně, kde se Wolverine chystá na závěrečný souboj s tehdejším Ryanem Reynoldsem se objeví ten současný a několika kulkami sejme svou horší verzi. Poté Deadpool cestuje časem a zabíjí další verzi Ryana Reynoldse, který se chystá ztvárnit jiného komiksového superhrdinu – Green Lanterna. A jak všichni víme, film skončil velkým fiaskem.

5Seth Green – Strážci Galaxie

Svou roli v Marveláckém univerzu si našel také herec a režisér Seth Green. Herec je nejvíce známý díky dabování nejrůznějších animovaných postav. Za zmínku stojí Chris Griffin v seriálu Griffinovi nebo člověka v seriálu Robot Chicken, který paroduje popkulturní seriály, filmy, kultovní snímky i aktuální aféry, které hýbou světem. Jak se zdá, tak si v Marvelu udělal pár kamarádů. V druhém Iron Manovi hrál sám sebe a později se objevil také v prvních Strážcích Galaxie. U „vesmírných Avengerů“ byl použitý pouze jeho hlas. Namluvil postavu Kačera Howarda, který se objevil v potitulkové scéně. A to je dost velká pocta, protože Kačer Howard je prvním filmem z dílny Marvelu, který představil zvířecího superhrdinu.

6Jennifer Connelly – Spider-Man: Homecoming

Původně byly tajně obsazené tři herecké osobnosti. Každá z nich měla mít své vlastní cameo. Jenže s udržením tajemství studio Sony moc úspěšné nebylo. Velice brzy se profláklo, že se ve zbrusu nové sólovce Spider-Mana objeví Gwyneth Paltrow a Donald Glover. Jediné cameo, které se tvůrcům a studiu Sony podařilo utajit, patřilo herečce Jennifer Connelly. Stejně jako herce Garyho Sinise ani Jennifer ve filmu nezahlédnete. Do nového Spider-Manova dobrodružství herečku začlenili za pomocí jejího hlasu. Nadabovala hlas KAREN, umělé inteligence zabudované do obleku Petera Parkera, který získal od Iron Mana. Po čtrnácti letech se tak herečka vrátila pod křídla Marvelu. Poprvé sehrála svou roli pro Marvel v roce 2003. V Hulkovi od režiséra Anga Leeho ztvárnila partnerku Bruce Bannera, Betty Ross.

KOUKNI SE  Top 10 Nejlepších Scifi filmů minulé dekády

7Tom Morello – Iron Man

Pár filmů Marvelu se objevilo ještě dříve, ale první skutečný úspěch zaznamenal a odstartoval Iron Man. A to není jediné prvenství. James Gunn přivedl ke Strážcům Galaxie režiséra a hudebního skladatele Roba Zombieho celkem dvakrát. Zamýšlel obsadit také Davida Bowieho do druhých Strážců ještě před jeho tragickým koncem. Ale nakonec byl Jon Favreau první, který obsadil rockovou hvězdu do filmu podle komiksů Marvelu. V prvním Iron Manovi můžete spatřit kytaristu skupiny Audioslave a Rage Against The Machine Toma Morella v roli jednoho z teroristů skupiny Deset kruhů. Také se podílel na soundtracku k prvním dvěma Iron Manům.

8Miley Cyrus – Strážci Galaxie Vol. 2

Když už mluvíme o cameích hudebníků ve filmech, nemůžeme vynechat populární a kontroverzní mladou zpěvačku Miley Cyrus. Ano. I ona se svou drobnou roličkou podílela na filmech od Marvelu. Konkrétně na pokračování Strážců Galaxie. Stejně jako Ving Rhames a Michelle Yeoh se také Miley objevila v potitulkové scéně po boku dalších Ravagerů. No, objevila je poněkud silné slovo. Stejně jako v případě některých výše zmíněných osobností byla také Miley Cyrus do filmu obsazená pouze hlasově. Svým hláskem obšťastnila postavu s názvem Mainframe. Přesněji robotickou hlavu s vyspělou umělou inteligencí.

9Matt Damon – Thor: Ragnarok

Je vždy poněkud nešťastné, když se provalí camea všech herců a hereček, kteří se mají ve filmu objevit. Přesto začlenění herců jako Lukea Hemswortha nebo Sama Neilla prostřednictvím malých roliček do univerza Marvelu patří k jedním z nejlepších momentů v historii MCU. Prozatím nejlepší cameo v nedávné době převedl herec Matt Damon. Tím se Damonovi tak trochu splnil jeho sen. Už nějakou dobu usiloval o prakticky jakoukoliv roli v Marvelu. Ale až režisér Taika Waititi herci splnil přání. Podobně jako existovala, a ještě existují divadelní představení, která ztvárňují zásadní události naší historie s humorem a lehkostí, tak obdobnou naleznete v třetím Thorovi. S rozdílem, že divadelní hra na Asgardu představuje události z druhého Thora. Úmyslně přehrávající Matt Damon v této frašce hraje Lokiho. Je to jedna z vtipných scén, kterou nikdo nečekal. A ještě vylepšená Damonovou přítomností.

10Nathan Fillion – Strážci Galaxie

Nathan Fillion (seriály Firefly, Castle na zabití) byl jedním z těch herců, kterým byla přislíbená menší role už od začátku budování Marveláckého univerza. Na svou roli nakonec čekal několik let. Otázkou je, jestli se to čekání herci vyplatilo. Svůj čas dostal až v prvních Strážcích Galaxie. A roli jednoho z mimozemských vězňů ve věznici Kyln. Ve filmu ho nejspíš nepoznáte. Do záběru použili pouze Fillionův upravený hlas a motion capture jeho tváře. Celá postava je kompletně udělaná v CGI. Přesto jej nemůžete přehlédnout. Hned ze startu vyjede ve vězení na Star-Lorda, načež z něj Rocket a Groot udělají exemplární příklad toho, co se stane každému, kdo se jim postaví do cesty. Původně se měl objevit v jiné roli ve dvojce. Jeho postava nakonec byla vystřižená.

KOUKNI SE  První role herců a hereček ze seriálu Hra o trůny

11Brad Pitt – Deadpool 2

Pokud si myslíte, že Matt Damon v Thorově Ragnaroku byl něco, tak Fox obsazování mini roliček povýšil na ještě vyšší úroveň. Celý tým X-Force s Deadpoolem v čele se nám představil již v traileru. Takže herci jako Terry Crews nebo Bill Skarsgard nebyli žádným překvapením. Ale neviditelný člen týmu, Vanisher, odhalil svou podobu až ve filmu. Skoro celý tým zahyne morbidním a zároveň komickým způsobem. Vanishera nevyjímaje. Při přistávání narazí do drátů vysokého napětí. A to je jeho konec. Právě v tento jediný moment a opravdu na pár vteřin uzříte, že Vanishera ztvárnil Brad Pitt. Je to skoro zázrak, že Pitt vůbec na takovou roli přistoupil.

12Hugh Jackman – X-Men: První třída

Zatímco v Deadpoolovi 2 šlo o archivní záběry, v X-Menech a jejich První třídě se objevil představitel Wolverina, Hugh Jackman, přímo. Ve světě X-Menů jde stále o nejstylovější cameo vůbec, které dokázali tvůrci úspěšně utajit až do poslední chvíle. Magneto a Profesor X dávají dohromady skupinu mutantů k obraně lidstva. Při té příležitosti navštíví také Wolverine v jednom baru, který je odpálkuje stylovým „Go F*ck Yourselves“. Holt, kdo umí, ten umí.

13Matt Damon – Deadpool 2

Matt Damon není známý jen díky svým velkým hlavním rolím, ale také díky hromadě cameím/mini rolím. Vzpomeňte si na EuroTrip, Jay a mlčenlivý Bob vrací úder nebo již zmíněný Thor: Ragnarok. A to je jen špička ledovce. Když Damon zjistil, že po jeho vzoru se rozhodl otestovat umění cameí herecký kolega z Dannyho parťáků Brad Pitt, nezahálel a připojil se do hereckého obsazení druhého Deadpoola. Zahrál si miniaturní roli pod tunou tak těžkého make-upu, že nebyl vůbec k rozeznání. Jediná věc, podle které jste mohli poznat, že jde o Damona, je volba pseudonymu jeho postavy. Dickie Greenleaf. Jméno charakteru, které figuruje ve filmu Talentovaný pan Ripley, kde Matt hrál hlavní postavu.

 

 

 

Ondřej Blahut

 

 

 

www.whatculture.com, www.imdb.com

 

Předchozí článek5 věcí, ve kterých Christopher Nolan udělal Batmana úplně špatně
Následující článekZhubněte a naberte svaly: 7 veganských jídel s vysokým obsahem bílkovin

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

11 + seventeen =