Nejlepší filmy 2021 podle exprezidenta Baracka Obamy

Jako každý rok, tak i letos bývalý prezident USA a velký filmový fanoušek Barack Obama představil svůj žebříček nejlepších filmů za rok 2021! Bývalý rezident Bílého domu opět potvrdil, že má velice vytříbený vkus.

Svůj filmový výběr popsal tak, že dané snímky vypráví především silné a dramatické příběhy, což je hlavní důvod, proč si je tak užil. Filmy doporučované Barackem Obamou se vyznačují jako silná dramata různých žánrů a stylů, bez ohledu na zemi, kde vznikly. Obama každoročně vydává žebříčky, kde hodnotí zásadní události v kultuře. Kromě filmového přehledu, vydává i výběr knih nebo hudby.

Podle filmové čtrnáctky je vidět, ať už s exprezidentovou politikou souhlasíte, nebo ne, tak Obama má dobrý vkus. Na svém twitteru napsal, že „…Každý z těchto filmů vypráví silný příběh a doufám, že si je užijete stejně jako já.“

Filmový žebříček Baracka Obamy:

Bývalý americký prezident je známý svojí láskou ke kultuře a filmu především. Sám Obama vystoupil v řadě snímků a dokumentů, např. Komorník, The Report, Vice, apod. Se svojí ženou produkovali několik dokumentárních snímků. Za zmínku stojí dokument Můj příběh o turné Michelle Obamové, která představuje svojí autobiografickou knihu. Jako producent také stojí za dokumentem Kripl Kemp: Revoluce na kolečkách o táboře s postiženými dětmi, nebo dětský animovaný vzdělávací seriál Ada Twist, Scientist. Níže se podívejte, co exprezident doporučuje.

KOUKNI SE  Kteří hollywoodští herci si letos vydělali nejvíce peněz?

Drajv maj kár

Summer of Soul (… aneb Když se revoluce nesměla vysílat)

West Side Story

Síla psa

Pig

Přebíhání

The Card Counter

Judas and the Black Messiah

Nejhorší člověk na světě

Old Henry

Poslední souboj

The Tragedy of Macbeth

C’mon C’mon

Quo vadis, Aida?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

fifteen − thirteen =