Nejlepší filmové plakáty

Minulý týden jsme se podívali na to, jak špatně mohou dopadnout filmové plakáty. Photoshop dokáže úžasné věci. Kvůli němu však můžou vzniknout naprosto směšné a nesmyslné úpravy. V dřívějších dobách bez internetu byl filmový plakát hlavním propagačním materiálem. Nespočet z nich byla opravdovým uměním. Jsou jich stovky. Dnes se podíváme na pár opravdu kvalitně vypadajících filmových plakátů, které byste rozhodně chtěli vyvěsit ve svém bytě.

1. Dobyvatelé ztracené archy

Jedním z překrásných filmových plakátů je rozhodně ten k legendárnímu filmu s Indiana Jonesem. Umělcem, který vytvořil tento plakát, je Richard Amsel. Ten patřil k opravdu nadaným kreslířům minulého století. Tvrdil, že pokud jeho kresba dokáže vtáhnout člověka do světa fantazie a přesvědčí ho vydat se do kina, tak to je to, co ho naplňuje.

2. E. T.

Krásný kousek umění je rozhodně i plakát k filmu od Stevena Spielberga. Tehdy ještě student John Alvin v té době ještě netušil, že tento plakát, kterým upoutal pozornost uměleckého ředitele Anthonyho Goldsmitha, mu zaručí neskutečnou více než třicetiletou kariéru v Holywoodu.

3. Věc

Dalším klasickým filmem osmdesátých let je rozhodně Věc. Roku 1982 dostal Drew Struzan zakázku. Děláme remake Věci a potřebujeme plakát. Jdeš do toho? Problémem je, že deadline je zítra ráno. Drew dokázal přes noc vytvořit jeden z nejhezčích plakátů. Spousta sběratelů tento plakát chce mít ve své sbírce. Plakát vznikl tak, že si Drew oblékl zimní outfit a manželka ho vyfotila polaroidem. Jednoduchý nápad, žádný photoshop a jakou to má uměleckou kvalitu!

KOUKNI SE  3 nejlepší seriály roku 2021

4. Návrat do budoucnosti

Dle tohoto výčtu to vypadá, že nejlepší plakáty vznikly v osmdesátých letech. Příkladem toho je i slavný film Roberta Zemeckise. Plakát ke kultovnímu filmu vznikl opět z dílny Drew Struzana. Tentokrát na to měl aspoň více času.

5. Americká krása

Máme tu jednu výjimku. Tento film není sci-fi. Jedná se o hutné oscarové drama. V hlavní roli se představila Ann Benning a Kevin Spacey. Památná je scéna krásné dívky ve vaně, obklopená růžemi. Tato scéna byla inspirací i pro filmový plakát. Ten měl velký úspěch stejně jako samotný film.

Ikonických filmových plakátů je spousta. Podívejte se zde na další povedené plakáty:

autor: Tomáš Smutník
zdroj: http://www.creativebloq.com

Předchozí článekPodívejte se na první trailer k hororu Annabelle 2, navazující na sérii V zajetí démonů
Následující článekSoutěž o špionážní thriller Dokonalý zabiják

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

20 − 13 =