Nejlepší filmové páry typu hodný hoch/zlobivá holka

Ty nejlepší filmové páry, ve kterých to pevně v rukou drží žena. Především ta, která je známá svou povahou zlobivé holky a zároveň si nabrnkne chlápka, který byl ještě předtím dobrák od kosti. Jakžtakž. A v naprosto rekordním čase jej totálně zkazí a vtáhne do sítí intrik, lží, vražd a sexu.

10Bart Tare a Annie Laurie Starr – Gun Crazy

Hned první film má dva oficiální anglické názvy. Vedle Gun Crazy jej můžete najít také pod názvem Deadly Is The Female. Snímek sleduje Barta, který byl jako kluk velký průserář. A půvabnou pracovnici karnevalu Annie Laurie, která dostane zábavní park do opravdových problémů. Poté co si Barta stopne, nejen že ho varuje před svou „zlobivou“ povahou, ale také mu dá ultimátum. Buď se k ní přidá v jejich zločineckých aktivitách nebo končí. Bart to očividně imponuje, protože s Annie začíná páchat jednu loupež za druhou. Během několika loupeží Annie dokonce požádá Barta, aby zastřelil každého, kdo se jim postaví do cesty. Přesto Annie zůstává tou, která veškerou špinavou práci dotáhne do úplného konce. Stávají se z nich uprchlíci před zákonem. Ačkoliv pár zůstává dlouho spolu, je to nakonec pouze Bart, který si myslí, že koná „správnou věc“ na samém konci filmu. Nikoliv Annie Laurie. Až tak ho zmátla a zmanipulovala.

9Pete Lund/Ole ‘Swede’ Anderson a Kitty Collins – Zabijáci

Osudové ženy (Femme fatales) předcházely těm ze stříbrných pláten o celá staletí. Prapůvod filmových osudových žen bývá nejčastěji spojovaný s filmy noirovského ražení. Film Zabijáci sloužil herci Burtu Lancasterovi v roli Ole „Swede“ Andersona jako debut. Jeho postava bývalého boxera je vlákaná do světa zločinu, aby byla následně zrazená okouzlující Kitty Collins. Atraktivní ale materialistická Kitty vidí muže pouze jako pěšáky, kteří mají být využití a poté odkopnutí bez náznaků výčitek svědomí. Vcelku milý chlapík s žádnou opravdovou mocí a nadějnou budoucností. Lepšího parťáka na jedno použití, než Sweda si prohnaná Kitty nemohla přát.

KOUKNI SE  Kteří hollywoodští herci si letos vydělali nejvíce peněz?

8Charles Driggs a Audrey Hankel (Lulu) – Něco divokého

Hlavní hrdina, přímočarý bankéř byl fajn chlap. Dokud se mu nerozpadlo manželství, po kterém se začal oddávat drobným krádežím a kaskadérským kouskům. Pořád nešlo o nic velkého. Ale svými kousky vyvolal zájem u jednoho konkrétního svědka. Tím svědkem pochopitelně není nikdo jiný než žena. Rozená rebelka Audrey hravě konfrontuje bankéře Charlieho s nekrytým šekem, ještě předtím, než zavleče našeho zklamaného hrdinu do dobrodružství napříč zemí. Během manipulace s Charliem využívá své druhé identity – Lulu – aby se podílel na daleko větších krádežích a přestupcích. A bankéř se tomu nebrání. Je ve všech ohledech více než ochotný překročit hranici zákona. Nesourodé duo z filmu Něco divokého nepůsobí úplně perfektně a jejich dobrodružství není zrovna nejhladší. Přesto románek mezi Audrey a Charliem je docela roztomilý.

7Indiana Jones a Dr. Elsa Schneider – Indiana Jones a Poslední křížová výprava

Znáte to. Chlapec se zamiluje do dívky, ze které se vyklube prvotřídní nacistka. No dobře. Není to zrovna klasický pár, ale jako příklad poslouží perfektně. A kdo neví o čem, tak by okamžitě měl zhlédnout Poslední křížovou výpravu. Když se profesor/aktivní archeolog Indiana Jones dozví o zmizení jeho otce, když pátral po Svatém Grálu, spojí se s Dr. Elsou Schneider. Jde po stopách svého otce Henryho, a přitom se snaží rozluštit tajemství artefaktu. Poté, co Indy a Elsa několikrát uniknou jisté smrti, začínají být více než kolegy. Jenže tento románek má jen krátkodobého trvání. Ve skutečnosti Elsa pouze využívá Indyho a Henryho, aby pomohla nacistickému režimu najít a získat Svatý Grál. To není pěkné Elso, vážně ne.

6Mike Swale a Bridget Gregory – Ďábelská svůdkyně

Zpět k paničkám klasického noirovského filmu 40. let minulého století. Linda Fiorentino je fascinující a chladně kalkulující Bridget Gregory. Na útěku před násilnickým manželem a s kapsami plnými peněz uprchne do malého městečka, kde potká Mikea Swalea. Slušného muže, který žije v nešťastném manželství. Mike se rychle zamiluje do svůdné Bridget a tím ji hraje přímo do karet. Vražda, manipulace a náznak vydírání. Bridget je ochotná použít jakýkoliv špinavý trik k prosazení svého – zmanipulovat Mikea, aby se přidal k jejímu útěku.

KOUKNI SE  5 nejsympatičtějších seriálových záporáků

5Walter Neff a Phyllis Dietrichson – Pojistka smrti

Pojistný podvod je hodně nebezpečná a nezákonná hra. Čistokrevný film-noir Pojistka smrti sleduje pojišťovacího prodejce vtaženého do vraždy klienta, kterou má na svědomí jeho po penězích lačnící žena. Navzdory původnímu nesouhlasu, Walter Neff nakonec podléhá kouzlu Phyllis a rozhodne se aktivovat klauzuli o dvojí odpovědnosti. Každý, kdo je ochotný žít s vraždou, může sotva být popisovaný jako dobrý. Ale láska dokáže přinutit člověka dělat ty nejbláznivější věci a můžeme bezpečně říct, že Neff by se nikdy touto cestou nevydal, pokud by nepotkal svou femme fatale. Phyllis si s Walterem pohrává jako s houslemi a je stejně neodolatelná jako je nebezpečná.

4Detektiv Nick Curran a Catherine Tramell – Základní instinkt

S legendární přehazovačkou jedné nohy přes druhou známou po celém světě vytvořila herečka Sharon Stone jeden z nejvíce nabitých sexuálních momentů v historii mainstreamových filmů Hollywoodu. Nick Curran, který vyšetřuje vraždu rockové hvězdy podezřívá v první řadě přítelkyni oběti Catherine Tramell. Po prvotním výslechu zmizí zeď mezi detektivem a podezřelou. Nick začne propadat Catherině kouzlo, což přeroste v milostnou aférou. Přesto stále věří, že právě ona je tím vrahem. Poněkud zvrácené. Catherine mistrně využívá svou sexualitu jako zbraň, kterou je schopná proměnit muže a ženy v ochotné spolupachatele.

3Jeff Bailey a Kathie Moffat – Pryč od minulosti

Jeff Bailey, bývalé soukromé očko, který převzal špatný případ, chce jednoduše začít znovu v nové městě s novou dívkou. Skrze flashbacky se dozvídáme, že Jeff (tehdy známý jako Jeff Markham) byl najatý, aby vystopoval Kathie. Přítelkyni jednoho podnikatele, která údajně ukradla čtyřicet tisíc dolarů. Jeff je okouzlený Kathieným šarmem dětské tváře a přijme její žádost o pomoc. Toto rozhodnutí přivede hlavního protagonistu na cestu plnou vražd a lítosti. Kathie si během chvíle omotá Jeffa kolem prstu. Jeff se rázem ocitá v Kathienině síti lží a sexu, ze které nevede žádný bezpečný únik. Žádná cesta zpět.

KOUKNI SE  5 nejsympatičtějších filmových a komiksových záporáků

2Caleb Smith a Ava – Ex Machina

Berte na vědomí, že tato konkrétní část obsahuje spoilery ohledně konce filmu. Vše začíná vítězstvím ve firemní soutěži. Caleb je šťastným výhercem, kterého letecky převezou do domu generálního ředitele firmy v odlehlé a osamocené části přírody. Jeho šéf Nathan Calebovi představí nejnovější verzi humanoidního robota a pověří ho úkolem zjistit, jestli je nová verze robota schopná skutečně nezávislé inteligence. V průběhu týdne programátor hovoří s okouzlující Avou, zdánlivě neškodnou androidkou. Humanoidní robotická žena očividně opětuje Calebův vzrůstající romantický zájem o ni. Androidka slibuje, že utečou spolu. Caleb Avě věří natolik, že ji pomůže uniknout z Nathanova vězení. Jenže vzápětí je Caleb zrazen a ponechán Avou napospas smrti. Výsledek se může zdát být katastrofální pro každého člověka v budoucnosti zapojeného, ale ze strany Nathana dopadl test triumfálním úspěchem.

1Philip Marlowe a Vivian Sternwood Rutledge – Hluboký spánek

Nekonečně často zmiňovaný a zlověstně vtipný film s označením ikona noirovské tvorby si zaslouží hodně pozoruhodnou femme fatale a postava Vivian Sternwood Rutledge je tou pravou. Hlavní mužský protagonista Philip Marlowe je najatý, aby pomohl vyřešit dluh z hazardních her. Místo toho je vtažený do pokřiveného vyjednávání takových dluhů rodiny Sternwoodů. Zejména nejstarší dcerou Vivian. Marlowe, zaslepený dívčinou mladistvou nevinností, je vtažený do hry, ve které vykonává Vivianiny nejlepší zájmy a většinu filmového času se honí za stíny. I když je Vivian silně zapojená do chamtivého podsvětí města, vyčnívá mezi ostatními stejně nebezpečnými dámami svou spolehlivostí a sympatií. Jako osudová žena (femme fatale) pro Marlowea je skvělá a zároveň mnohem víc zkušenější, než by se mohlo zdát.

 

 

 

Ondřej Blahut

 

 

 

www.watchmojo.com, www.imdb.com, www.youtube.com

Předchozí článekMladá parta je zpět v traileru na 3. sérii Stranger Things
Následující článekNový trailer na třetího Johna Wicka

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

one × 5 =