5 nejhůře zahraných filmů všech dob

Člověk by si řekl, že herci podají dobrý výkon už jen kvůli těm penězům, které za roli dostanou. Jenže peníze jako motivace k dobrému výkonu rozhodně nestačí. A pokud se herec nedokáže do role vcítit nebo nepracuje na svém charakteru pořádně, tak i obvykle dobrý herec může podat mizerný výkon, který mu fanoušci jen tak neodpustí.

5. Demolition Man

Akční film Demolition Man měl být zaručený úspěch díky kvalitnímu obsazení. V hlavních rolích hrají Sandra Bullock a Sylvester Stallone. Stallonovi dáme vydechnout, protože od jeho herectví většina lidí neočekává, že bude sbírat Oskary. A už vůbec ne za akční roli. Ale Sandra Bullock? Recenzenti ji po premiéře filmu roztrhali na kusy. Psali o ní, že nemá žádnou energii a zní, jako kdyby své hlášky četla z papíru, který před ní někdo drží. Celý její herecký výkon vypadal, jako kdyby byla robot a neměla žádné emoce.

4. Pláž

Mohli bychom strávit celé odpoledne jen mluvením o dobrých rolích a hereckých výkonech Leonarda DiCapria. Je to bezpochyby talentovaný a pohledný herec a zaslouží si uznání například za své role ve filmech Počátek, Chyť mě, když to dokážeš, Vlk z Wall Street nebo Letec. 

Pláž ale do tohoto seznamu rozhodně nepatří. Ale to nejhezčí, co jsme v recenzích o hercích našli, bylo to, že byli alespoň hezky opálení. Navzdory úchvatným záběrům a kvalitnímu scénáři je celý film zahraný bez jakéhokoli úžasu a bez emocí. Herec formátu DiCapria má zkrátka na lepší výkon.

KOUKNI SE  Top 10 Nejlepších Scifi filmů minulé dekády

3. Superman IV

Samozřejmě, na superhrdinský film rozhodně nejdete s vědomím, že uvidíte oskarové obsazení. Ale rozhodně nečekáte, že to bude vypadat, jakože to herce ani nebaví a schválně hrají tak špatně. Abychom byli ke Christopheru Reevovi fér, musíme dodat, že scénář ani režie nedávají moc prostoru k dobrému hereckému výkonu. Nicméně výsledek je takový, že to vypadá, jako kdyby Reeve bral film jen jako recesi. Ve tváři má prázdný výraz a mluví zcela bez jakéhokoliv zaujetí nebo citu pro situaci. 

2. Robin Hood

Další mizerné herecké výkony najdeme v Robinu Hoodovi od Kevina Costnera. Většina herců, kteří ve filmu hrají, tak se vykašlali na přízvuky a mluví prostě tak, jak jim zobák narostl. Až na Alana Rickmana. A tehdy vám dojde, proč ostatní herci raději nechtěli mluvit s přízvukem, který stejně neumí. Šerif z Nottingamu v podání Alana Rickmana je totiž tak špatně zahraná postava, že máte chuť vypnout film jen, co otevře pusu. Rickman se natolik snažil podat dobrý výkon a dramatizovat každou svou větu, až to přehnal.

1. Roj

Thriller Roj vyšel v roce 1978, takže se filmu dají odpustit špatné efekty nebo zápletka, která pro thriller zkrátka není vůbec napínavá. Na druhou stranu dobré herecké výkony už v té době existovaly. A když si přečtete obsazení, vůbec nechápete, jak mohlo k takové katastrofě dojít. Michael Caine, Richard Chamberlain, Henry Fonda nebo Olivia de Havilland jsou všechno jména, která filmoví diváci znají a obdivují dodnes. 

KOUKNI SE  Report z KVIFF – Běsi ve Varech #3: Zbytečně efektní pokračování Vlaku do Pusanu

Film je o smrtícím roji včel, který létá napříč Spojenými státy a devastuje vše, co mu přijde do cesty. Ano, toto je vážně zápletka pro thriller. A z herců jde cítit, že se poblíž natáčení nevyskytovala jediná včela. Jakoby vůbec nebyli přesvědčeni o tom, že chtějí točit film. Prázdné výrazy ve tváři a prázdně vyslovené věty nikdy nemají přesvědčivý výsledek.

Pavel Melotík

Zdroj: https://www.grunge.com/80708/terribly-acted-movies-time/sl/the-swarm?utm_campaign=clip

Předchozí článekRecenze: Audiokniha Severská mytologie je přítel na celý život
Následující článekVyšel první trailer na Aquamana od DC

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

twelve + thirteen =