Návrat do nejhorší základky na světě? Rozhodně v South Parku

Letní prázdniny se nenávratně blíží ke svému konci a mnoho školáků začíná pomalu odpočítávat poslední dny radostného nicnedělání, které ukončí až první zářijové zvonění. Jistě se mezi nimi najde spousta takových, kteří vám budou tvrdit, že právě jejich škola je tou nejhorší na celém světě. I ta nejzapadlejší škola v republice však bledne v porovnání se základní školou v South Parku.

Základní škola v South Parku je dějištěm veliké části epizod tohoto populárního animovaného seriálu, a tak by si jeden pomyslel, že jsou zde místní žáci v čele s Ericem Cartmanem spokojení. Stejně jako jiné děti školou povinné však zkrátka nemají na výběr. Přinášíme vám několik důvodů, proč by každý rozumný člověk po jednom vyučovacím dni stráveném v South Parku radostně vzpomínal na svou alma mater

1Škola hrou

Učitelé nemají být zdaleka jen zprostředkovateli vzdělání. Mají být oporou, vzorem, přítelem a ochráncem. V South Parku jsou však spíše pro smích. Genderové eskapády pana Garrisona/paní Garrisonové, během kterých prošel několika změnami pohlaví a svou veřejnou krizí identity přidělal několik vrásek nejen ředitelce školy, ale i samotným žákům, jsou dnes již legendární. To z něho nedělá špatného člověka, ale spolu se zaujatostí, ignoranstvím a pomstychtivostí přinejmenším špatného učitele – i když v South Parku se řadí ještě k těm lepším.

2Spolužáci jsou zvířata

Děti umějí být kruté, a ty ze South Parku obzvlášť. Nejenže jim připadá nadmíru vtipné vykonávat velkou potřebu do pisoárů, poměřovat si na školních chodbách přirození a šikanovat slabší spolužáky, ale jsou schopni opravdových zločinů. Své by vám o tom mohla povědět učitelka výtvarné výchovy paní Claridgová, jež skončila v plamenech požáru založeného místními chlapci. V South Parku se s vámi život zkrátka nemazlí.

KOUKNI SE  Nedělní South Park: stávka v Amazonu, Randy jako dealer a návrat Ručníčku

3S dobrou radou nepočítejte

Poslední záchrannou stanicí pro ztrápeného studenta by se měla stát kancelář školního poradce. Té southparkské velí ne zrovna pevnou rukou pan Mackey, jenž každý den obětavě odpovídá na dotazy místních žáků a pomáhá jim navigovat skrz složité období dospívání. Co naplat, že studenti odcházejí z jeho kanceláře zpravidla ještě zmatenější, než když do ní vcházeli.

4Bon appétit!

Achillovou patou té sebelepší školy povětšinou bývá školní jídelna. Nevzhledné omáčky hnědé či červené barvy, rozvařené přílohy a dochucování podivnými přísadami jsou stále usazeny hluboko v paměti mnohých z nás. Tuzemské školy se mohou alespoň částečně vymluvit na relikty komunismu, gastronomická kouzla školní jídelny v South Parku jsou však čistě zásluhou tamního personálu, a tak se nikdo nebude podivovat, když jako Cartman raději sáhnete po bagetě z automatu.

O nejhorší základce, školní jídelně i řadě nekorektních postav se můžete i na Prima Comedy Central, kde na Městeško South Park narazíte po 10. hodině večerní. Po nestárnoucí klasice s Panem Hankeym, milovaným Šéfem a věčně závislým Ručníčkem přijde brzy 22. série, která se vrací ke kořenům tohoto legendárního seriálu – méně politiky a více ztřeštěných nápadů školou povinné party. O South Parku si můžete přečíst i tady, kde se dozvíte hned několik věcí, které jste možná o tomto kultovním seriálu ani netušili.

 

Endžl

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

6 − five =