Domů Knihy Knižní Nej Májové knižní tipy pro zamilované

Májové knižní tipy pro zamilované

Máte rádi romantiku? Hltáte láskou nabité příběhy nebo jimi občas proložíte nějaké ty krváky či sci-fi? Blíží se nám PRVNÍ MÁJ – lásky čas a já jsem se rozhodla vám doporučit ty nejlepší „romanťárny“, které jsem za poslední dobu přečetla…

Doufáme, že vás pořádně navnadíme! Všechny příběhy jsou hezké a určitě stojí za přečtení. Krásný květen a první máj všem!

Byl pozdní večer, první máj.

Večerní máj, byl lásky čas.

Hrdliččin zval ku lásce hlas…

 

A dál už to určitě znáte 🙂

1.

Láska v Římě – MARK LAMPRELL

Příběh tří párů a jejich milostných vztahů zasazených do kulis historických památek Říma, kde vás každá kapitola zavede na utajené místo v tomto městě. Pokud hledáte něco tak trošku jiného a milujete Řím nebo celou Itálii (anebo se tam třeba chystáte), nenechte si tento román ujít. Protože Řím prostě poznamená každého. Navždy.

VÍCE O KNIZE

2.

Siréna – KIERA CASS

Krásné, tajemné sirény. Kdo by je neznal? Mýtická stvoření stará jako sám Oceán, lákají námořníky do svých spárů. Tento příběh nám ukáže, jak by mohly žít, co celé dny dělají a co se jim honí hlavou. Ale také že se umějí vzbouřit. Vzbouřit proti samotnému Oceánu a jeho pravidlům. Siréna Kahlen se zamiluje do člověka Akinliho a je jí jedno, že by měla kvůli němu zemřít. Důležité je zachránit hlavně jeho…

KOUKNI SE  Mrazivé thrillery a napínavé detektivky v podzimních novinkách

VÍCE O KNIZE

3.

Poppy Day – AMANDA PROWSE

Poppy Day je prostě skvělá. Ona je neohrožený anděl a Lara Croft v jednom! V této knize se dozvíte, co vše se může stát, když se váš manžel rozhodne, že narukuje k armádě a oni ho hned pošlou do Afghánistánu. Když Martina zajme a drží jako rukojmí jedna teroristická skupina, Poppy se rozhodne vzít věci do vlastních rukou. Jejich láska je tak hluboká, že odolává strachu ze smrti, bolesti, terorismu a všem hrůzám, které válka v Afghánistánu přináší.

VÍCE O KNIZE

4.

Než jsem tě poznala – JOJO MOYES

Tak tohle už je klasika, nebo ne? Každopádně kdo ji ještě nečetl, tak by to měl napravit, protože Jojo Moyes je už snad povinná četba. Příběh obyčejné Louisy Clarkové a bohatého Willa Traynora, který žil život plný adrenalinových zážitků, a skončí po nehodě na kolečkovém křesle. Tato kniha už má i své pokračování a to – Život po tobě.

VÍCE O KNIZE

5.

Dívka, již jsi tu zanechal – JOJO MOYES

Tuto knihu, bych postavila na pomyslné první místo spolu s Než jsem tě poznala – ze všech knih od Jojo Moyes. Ač je úplně jiná, obě jsou prostě skvělé. Dívka, již jsi tu zanechal se odehrává ve dvou časových liniích – současnosti a období první světové války. Obě ženy z každé dějové linie milují své muže a obě o ně přišly. Láska, která nehledí na nástrahy války a vydává všanc svůj život. Vydá se do světa plného zla a krutosti a přesto se nevzdává.

KOUKNI SE  Smích léčí - humorem proti virům a podzimnímu splínu

VÍCE O KNIZE

6.

Dopisy z ostrova Skye – JESSICA BROCKMOLE

Tento román je zvláštní tím, že je celý psaný formou dopisů. Příběh je plný lásky, která přežila obě světové války. Plný odhodlání, touhy, i když jste desítky let odloučení. Když člověk miluje, tak se prostě nevzdává a bojuje za lásku až do posledního dechu.

VÍCE O KNIZE

7.

Úsměvy žen – NICOLAS BARREAU

Aurélie se cítí osaměle. Všichni jí opustili. Ale najednou objeví knihu, která jí změní celý život. Knihu Úsměvy žen. Zní to neuvěřitelně. Jakto, že je hlavní hrdinka jako ona? Vypadá jako ona, vlastní restauraci se stejným názvem a nosí stejné šaty? Tato kniha je trošku jako moderní pohádka pro dospělé. Je plná francouzských slov, dobrého jídla a skvělých receptů.

VÍCE O KNIZE

8.

Léto, kdy jsme se potkali – ROBIN CONSTANTINE

Moře, písek, pláž a jedna letní láska… Teenegerská lovestory z přímořského městečka je jako dělaná na nadcházející prázdninové dny. Z knihy sálá letní pohoda a vane z ní na nás mořský vánek. Mladí se zde baví surfováním, poflakováním na pláži, jezděním na skatu a řeší klasické puberťácké problémy jejich věku. Tu bezstarostnou atmosféru zde ale mění Bryan. Je teprve rok po těžké nehodě, po které skončil na vozíku a stále se vypořádává s tím, že už nikdy nebude chodit, nikdy si nezasurfuje, ani se jen tak neprojde pískem po pláži s holkou za ruku. Ale pak se ve městě objeví Cassidy…

KOUKNI SE  Jo Nesbo je zpátky a s ním další oblíbení autoři

VÍCE O KNIZE

Článek byl převzat z magazínu Dobrých knih
 
 
Předchozí článekRecenze: Toni Erdmann na DVD má tolik vtipu, až mu lidé začali říkat „komedie“
Následující článek5 nejlepších filmů, které můžete vidět zdarma na YouTube

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

4 × five =