Před pár dny byla vydražena v aukční síni videohra za zatím rekordní částku. Super Mario se prodal za neuvěřitelnou sumu.

O tom, že je sbírání čehokoliv hlavně finančně náročný koníček, netřeba asi diskutovat. Týká se to i sbírání videoher. Před pár dny jsme se o tom mohli přesvědčit na vlastní kůži, jelikož padl rekordní částka, za níž byla vydražena hra. A to hned dvakrát. Nejprve se vydražila zapečetěný titul The Legend of Zelda z roku 1987, který byl určený pro konzoli NES, za neuvěřitelných 870 tisíc dolarů. Přepočítáme-li to na naší měnu, jedná zhruba od 19 milionů korun. Je třeba říct, že jde o vysoce raritní kousek. Ranná verze, která se vyráběla jen pár měsíců a mezi sběrateli je extrémně vzácná.

Rekord však padl po pár dnech. Na aukci se objevil neskutečně zachovalý kousek Super Mario 64 pro konzoli Nintendo 64. Kousek z roku 1996 se vydražil za dechberoucí částku 1,56 milionů dolarů, což dělá na naše asi 34 milionů korun. Naprosto nesmyslná částka je tak nejvyšší, jaká byla za herní titul kdy vyplacena.

Martin Kudělka

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

5 × 3 =