Fanoušci postapokalyptických her mohou slavit, legendární střílečka S.T.A.L.K.E.R se po letech dočká regulérního pokračování.

Už je to spousta let, kdy jsme se mohli potulovat po Černobylu v geniální akci S.T.A.L.K.E.R: Shadow of Chernobyl. Konkrétně se psal rok 2007. Následně jsme se dočkali dvou povedených rozšíření, Clear Sky (2008) a Call of Pripyat (2009). V roce 2010 bylo navíc oznámeno, že se pilně pracuje na regulérním druhém díle. Nadšení fanoušků však netrvalo dlouho. Za dva roky na to se projekt zrušil a na dlouhou dobu nastalo ticho. Dlouhé roky byl S.T.A.L.K.E.R 2 v podstatě mrtvý. Před nedávnem však začaly na povrch prosakovat zvěsti, že se na druhém díle opět začíná pracovat. To se naštěstí potvrdilo a pár dní zpátky světlo světa spatřil nový trailer.

Samotný trailer nám toho, kromě známých míst, moc neprozradil. Vypadá to, že herní svět bude tentokrát opravdu zcela otevřený a hráči budou mít naprostou volnost. Jistý však není například ani datum vydání. Před časem se spekulovalo o roce 2021, ale nikde to není vytesáno do kamene. Na co však krk vsadit můžeme, je že S.T.A.L.K.E.R 2 vyjde na PC a Xbox Series X. O dalších platformách můžeme jen spekulovat. Snad se brzy dozvíme další informace o chystané hře.

Martin Kudělka

Předchozí článekLetní lásky pro romantické duše a osamělé večery
Následující článekTipy a triky, jak hrát Ghost of Tsushima

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

seventeen + sixteen =