Máte-li rádi simulátory, zbystřete. Je tady Lawn Mowing Simulator. Pozor však, svou hardwarovou náročností překonává loňský Cyberpunk 2077.

Pokud se mezi hrami už nějakou dobu pohybujete, pak jistě víte, že existují simulátory a simulátory. První skupinu reprezentují bizarnosti, jako například simulátor dálkových letů nebo simulátor Ježíše. Je až s podivem, že i tyto šílenosti mají často početnou základnu fanoušků. Druhou skupinu pak tvoří tituly, které dělají tomuto žánru medvědí službu. Za všechny asi jmenuju Farming Simulator, kterému se podařilo již před léty prorazit do mainstreamu. Do této skupiny by se dal zařadit i Lawn Mowing Simulator, ve kterém, jak už jste asi z názvu poznali, budete sekat trávu.

Na první pohled se může zdát, že se jedná o opravdu bláznivý počin. Ve výsledku je to však zábava. Nebo spíše neskutečný relaxační zážitek. Kromě samotného udržování a sekání trávníků, se budete muset starat i o ekonomickou stránku vaší firmy. Hra používá propracovaný fyzikální model, autoři si dali za cíl opravdu realistický zážitek. Co však působí až bizarně, je hardwarová náročnost, která jde právě ruku v ruce se snahou o co nejvěrnější simulaci. Tak přehnané požadavky byste u hry tohoto typu určitě nečekali. A že jsou extrémní. Hru si zahrajete pouze na nové generaci konzolí Xbox a na PC, kde však potřebujete opravdu výkonnou grafickou kartu. Minimum je alespoň GeForce RTX 2060 SUPER nebo Radeon RX 5700 XT. Jak je vidět, Lawn Mowing Simulator si vezme opravdovou porci výkonu vašeho stroje, což ji činní náročnější hrou, než je třeba na hardware náročný Cyberpunk 2077.

KOUKNI SE  Diablo 4 je ve službě Steam na týden zdarma

Martin Kudělka

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

six + 12 =