Kteří hollywoodští herci si letos vydělali nejvíce peněz?

Nejlépe placení herci Hollywoodu v roce 2022? Běžní lidé stále více řeší zdražování a všeobecně šetření. Jednou ze skupin, kterou toto ale rozhodně netrápí, jsou světově známé hollywoodské celebrity. V letošním žebříčku nejbohatších herců najdeme kromě “stálic” i několik nováčků z mladé generace. Většina členů žebříčku se kromě filmové tvorby věnuje také podnikání, a nutno říct, že dost úspěšnému. Veškeré zisky zde uvedené jsou pouze z působení ve filmovém průmyslu. 

10. Timothée Chalament (26 let USA) 9 milionů dolarů

Stále populárnější mladý herec známý hlavně z filmu DUNA byl nedávno obsazen do remaku klasiky Karlík a továrna na čokoládu. Film Wonka bude uveden v roce 2023 a zajistil mu sice poslední,  ale krásné místo v žebříčku nejbohatších herců světa. 

9. Millie Bobby Brown (18 let USA) 10 milionů dolarů

Na předposledním místě se umístila nejmladší umělkyně v celém seznamu. Sympatická herečka známá zejména ze seriálu Stranger things od Netflixu získala za druhý film o Enole Holmesové nejvyšší honorář, který kdy dostal herec do 20 let. 

8. Ryan Gosling (41 let Kanada) 12,5 milionu dolarů

Poprvé se v našem žebříčku dostáváme mimo USA. Kanadský ženský idol se příští rok objeví po boku Margot Robbie jako Ken ve snímku Barbie. Kdo by nechtěl za takovou odměnu?:)

7. Jason Momoa (43 let USA) 15 milionů dolarů

Drsňák známý například z fantasy seriálu Hra o trůny  nebo jako král moří Aquaman si právě za druhý výlet do podvodního světa s podtitulem Lost Kingdom vydělal na sedmé místo našeho žebříčku. 

KOUKNI SE  15 nejlepších akčních filmů všech dob

6. Joaquin Phoenix (48 let Portoriko) 20 milionů dolarů

Herec známý zejména depresivnějšími rolemi, které si rozhodně nezískají každého diváka, bude příští rok k vidění ve snímku Joker 2, který je pokračováním velmi úspěšné jedničky z roku 2019. Podle všeho bude film pojat jako muzikál. V titulní ženské roli uvidíme zpěvačku Lady Gaga. 

5. Dwayne Johnson (50 let USA) 22,5 milionů dolarů

Zejména v poslední době skoro všudypřítomný Havajan se poprvé objevil v superhrdinské roli. Snímek od studia DC Black Adam,který byl uveden do kin nedávno, herci zajistil pro něj podprůměrné páté místo v našem žebříčku. Jedná se ale i o velmi aktivního podnikatele, proto jsou kompletní zisky skoro jistě mnohonásobně vyšší. 

4. Brad Pitt (58 let USA) 30 milionů dolarů

Stálice stříbrného plátna rozhodně ani v pokročilejším věku nemá nouzi o zajímavé filmové nabídky. Herec začal pracovat na zatím nepojmenovaném snímku z prostředí F1. Není bez zajímavosti, že jedním z poradců mu bude 7 násobný mistr světa Lewis Hamilton. 

3. Leonardo Dicaprio (47 let USA) 33 milionů dolarů

Další hollywoodská ikona si po několikaleté pracovní pauze dopřává jeden snímek za druhým. Příští rok ho uvidíme v temném kriminálním příběhu Killers of the Flower Moon pod režijní taktovkou Martina Scorseseho, dále ve snímku Roosevelt nebo The Black Hand. Právě první zmíněný mu zajistil bronzovou pozici v našem žebříčku. 

2. Will Smith (54 let USA) 35 milionů dolarů

Jeden z nejznámějších černošských umělců, mimo jiné čerstvý držitel Oscara, ještě tento rok uvede snímek Emancipation. Příběh o otrokovi,  který udělá vše pro vlastní svobodu, bude uveden na platformě AppleTV+. Bude zajímavé sledovat přijetí snímku po hercových nedávných problémech. Jak známo hollywood odpouští velmi dlouho…

KOUKNI SE  Nejlepší filmy s mimozemšťany

1. Tom Cruise (60 let USA) 100 milionů dolarů

Pokud vám doteď přišly odměny zmíněných přemrštěné, nedivím se vám. Co ale takové skoro 2 miliardy korun za jediný film? Přesně tolik získal Cruise jako herec a producent snímku Top Gun Maverick, zejména díky velmi dobře nastaveným smlouvám o podílu ze zisku. Jedná se o jeden z největších honorářů v dějinách kinematografie. To je život ,co?  

Letošnímu žebříčku jako již tradičně dominují zavedená jména z USA. Poprvé se zde ale výrazněji objevují talentovaní představitele mladé generace a čím dál více je znatelný trend on-line streamingu. Bude zajímavé sledovat, kam se budou honoráře v budoucnu ubírat. Jistota kvalitního herce je velmi důležitá, ale navyšovat odměny není možné neustále…

Děkuji za přečtení a přeji krásný den, filmoví fanoušci!

TheErik610

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

1 × four =