Nový koronavirus SARS-CoV-2 hýbe světovým děním zásadněji než se původně očekávalo. Počty nakažených raketově rostou a většina zemí rapidně zpřísňuje bezpečnostní opatření. Bohužel se řádění koronaviru nevyhýbá ani hernímu světu. V uplynulých pár dnech mu navíc zasadil ránu nejtvrdší.

Zpočátku se zdálo, že nový koronavirus SARS-CoV-2 bude otázkou pár týdnů a několika stovek nemocných. Bohužel aktuální čísla mluví jinak a nyní se již mluví o pandemii. To samozřejmě nese spoustu zákazů a omezení. Mimo provoz jsou v mnoha zemích restaurace, divadla nebo obchodní centra. Mezi zavřenými institucemi jsou taktéž i školy, což mnoho hráčů školního věku zcela určitě ocenilo. Bohužel my prací povinní musíme dál chodit do zaměstnání. Ale teď vážně. Omezení se zkrátka dotýkají většiny prostor a akcí, kde se shromažďuje větší počet lidí, tedy i výstav a veletrhů.

Až doteď se zdálo, že se epidemie koronaviru nijak vážněji nedotkne herního světa. Bohužel před pár dny nás zasáhla zpráva, která vším tím relativním klidem otřásla. Letos se budeme muset obejít bez každoročního herního svátku, výstavy E3 pořádané tradičně v Los Angeles. Akce se měla jako obvykle konat z kraje léta, konkrétně od 9. do 11. června. Organizátoři se rozhodli neriskovat zdraví účastníků a výstavu zrušit. Koronavirus zasadil všem hráčům tvrdou ránu. Co se zatím neví je, zda se dočkáme nějaké náhrady. A to buď v podobě přesunutí akce na jiné datum nebo online přenosů. Samozřejmě je tady i možnost, že se E3 zruší zcela bez náhrady. I kdyby se tak stalo, je třeba stále myslet na to, že zdraví máme jen jedno.

KOUKNI SE  Co nám napověděly úniky o GTA 6? Příběh, postavy, vylepšení

Martin Kudělka

Předchozí článekOriginální cestopisy – s dobrodruhy do celého světa
Následující článekCommand & Conquer v novém kabátě již má datum vydání

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

eight − three =