Světem se šíří nový typ koronaviru 2019-nCoV, který se prvně objevil v Číně. Média nás bohatě zásobují zprávami o této epidemii, která děsí celý svět. To, zda je hysterie na místě, nechť si odpoví každý sám. Každopádně, nový koronavirus pronikl už i do herního světa. Jak je to možné?

Nový typ koronaviru, který se objevil v čínském městě Wu-chan, hýbe celým světem. Ze všech stran se na nás valí počty nakažených, kde nově nemoc propukla a kolik lidí už usmrtila. Aniž bych chtěl nebezpečí, které nám teoreticky může hrozit, nějak zlehčovat, koronavirus je momentálně trendy. Nebudu zde však řešit, zda jde o nafouknutou bublinu, jako byla například prasečí chřipka, nebo nám hrozí reálné nebezpečí pandemie. Koronaviru 2019-nCoV se podařilo proniknout i do virtuálního světa. Konkrétně do Plague Inc., simulátoru šíření nemocí, který vyšel již v roce 2012. Kdo by neznal tuto geniální záležitost, která nejprve vyšla na PC a poté zazářila i na mobilních zařízeních, připomenu, že vašim úkolem bylo rozšířit viry, bakterie a nejrůznější plísně do celého světa. Přitom jste smrtící nemoci různě modifikovali a mutovali, aby byly co nejodolnější, nejlépe se šířily a způsobily co nejničivější újmy. Hra přitom dokázala vcelku dokonale simulovat, jak by se asi daná nemoc šířila a jaké následky by za sebou zanechala. Na první pohled zvláštní hra, ale opak je pravdou.

Jak se zdá, nový koronavirus zvedl opět zájem o tuhle zvláštní záležitost. Na Steamu si hra od konce roku polepšila v prodejnosti desetinásobně. Navíc neznáme čísla prodejnosti mobilních verzí, které budou násobně hranější. Můžeme předpokládat, že zde se prodeje taktéž mnohonásobně zvedly. Autoři navíc museli vydat prohlášení, kde zdůrazňovali, že Plague Inc. není vědecká model, ale hra. Jak to cele dopadne?

Martin Kudělka

Předchozí článekÚnorový přehled nejzajímavějších novinek na DVD a Blu-ray
Následující článekTrailer: 2. série Narcos: Mexico už brzy na Netflixu

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

12 − four =