Knižní nej: Čarodějnické příručky a rukověti mágů a zaklínačů

Rok se s rokem sešel. Na návsích opět vzplanou velké ohně. Takzvané pálení čarodějnic je oblíbeným svátkem, ale ještě víc tajemným rituálem.

Pohanská kouzla nás v tuto noc pohltí, ať jsme nebo nejsme jejich uctívači. Hořící hranice nemilosrdně uhrane náš zrak jak tančící bludička na blatech. Žár hořícího dřeva prostoupí našim tělem i duší. Na temném nebi budou jiskry tančit jako divoký roj hvězd.

Právě v tuto noc má oheň magickou moc spálit naše bolesti a trápení. Má očišťující sílu. Pokud chcete objevit prastarou moc Filipojakubské noci a svou čarodějnou moc, nechte se inspirovat našimi tipy na nejlepší čarodějnické učebnice a příručky.

Velká učebnice čarodějnictví a magie

Díky zjištění, že nové čarodějnictví – neboli kult Wicca – není uctívání ďábla, si tisíce náboženských hledačů na celém světě konečně uvědomily, že toto pozemské náboženství by mohlo být odpovědí na jejich potřeby. Přesto bylo téměř nemožné dát dohromady všechny složky vytvářející tuto náboženskou praxi, zvláště při oslovování zvláštních osobních potřeb. Toto je učebnice. Je předkládána ve formě lekcí vrcholících zábavnými a poučnými cvičeními, ideálními pro samostatné studium i práci ve skupině. Je to dokonalá kniha pro seriózního studenta, nově se vytvářející sabat, samostatně působící čarodějnici nebo jednoduše pro zvědavé čtenáře.

Přírodní čarodějnictví

Přírodní čarodějnice by měla mít povědomí o magické energii přítomné ve všech součástech přírody. Tento ne
viditelný svět je jádrem čarodějnictví. A je také základem veškeré magické činnosti.

KOUKNI SE  Smích léčí - humorem proti virům a podzimnímu splínu

Velká kniha magie

Největší encyklopedie magie, kouzel a čarování. Černá i bílá magie od počátku historie do současnosti, magické obřady, čarovné formule a slova, literatura (kouzelné, či čarodějné knihy různých národů a kultů), nejrůznější kouzla a woodoo všech dob i kontinentů, slavní čarodějové minulosti i současnosti, ohromné množství čb obrázků, tabulek, symbolů, návodů, diagramů a anagramů.

Abramelinova magie

Lákavá okultní kniha známá po celém světě, jež pochází z edičního díla S. MacGregora Matherse. Tento Grimoire předkládá 3 knihy žida Abramelina. První kniha vypráví o jeho putování po celém světě za naukou magie. Druhá udává ucelený postup příprav, provádění úkonů a modliteb, řeholi, to vše k účelu evokace vlastního strážného anděla. Následně pojednává o možnostech svaté magie, o ovládání démonů a o samotných přínosech pro Maga. Třetí kniha je pak souborem faktů pro samotné práce s evokovanými duchy, kteří slouží dle přání a pro účel daný.Tato kniha je unikátním svazkem české okultní lóže OLDM, která překlad uvolnila ze svého soukromého vydání.

O překlad se postaral Petr z Vlkova, který původní dílo z roku 1900 přeložil v zajímavé staročesky formulované podobě tak, jak podával s láskou text i Mathers ve svém překladu. Jedná se o první český překlad této knihy a je dokonán kompletně, včetně užitečných přepisů jmen démonů a významu těchto slov z hebrejského jazyk
a, i dalších.

Učebnice vysoké magie

Kniha, jejíž text vyšel jako soukromý tisk již ve třicátých letech 20. století. Představuje první tvůrčí syntézu vynikajícího znalce obřadné magie a hermetismu Františka Bardona. Jedná se o iniciační dílo, které zájemcům umožňuje získat jednotný hermetický výcvik, pochopit základní teorii a také rozvinout hermetickou praxi. Autor po zralé zkušenosti vybral ze světové literatury takové prameny, jejichž kombinace by jeho žákům ukázala směr nezbytného vnitřního vývoje, a to nejen jeho počátek, ale i hlavní kroky mystické a magické praxe.

KOUKNI SE  Společenské romány pro deštivé dny bez slunce

 

Příručka vysoké magie

Příručka vysoké magie je určena vážným zájemcům o magii. Autor se zde zabývá některými aspekty planetární magie, jakož i magií zodiakální, magií atavismu, magií henochiánskou a prakticky neznámou magii.

 

Keltská přírodní magie

Wicca, moderní náboženství čarodějek a čarodějů, si získává po celém světě stále více příznivců, a proto o ní také vychází stále více knih. Dílo Scotta Cunninghama je však i v této záplavě wiccanských příruček naprosto jedinečná. Narozdíl od většiny ostatních, které vás uvedou do Wiccy jakožto do náboženství skupinového, vám tato kniha ukáže, jak toto okultní umění praktikovat coby jedinec. Proto jsou zde všechny aspekty wiccanského učení popsány tak, že nejenže nepotřebujete žádné zasvěcení od knězů či mistrů, ale můžete si i vytvořit vlastní variaci této prastaré víry, která vychází ze spojení s přírodou a osobní a radostné oslavy života.

Tak co, vybrali jste si ? Pokud si vás nevyžádala temná strana síly a hodláte pálení čarodějnic prožit nad pečeným špekáčkem a pivem v kelímku, nebojte,  kouzla a čáry se vám nevyhnou. Magie okamžiku je intimní kouzlo, které lze prožít kdekoli.

Kristina Doubravová

 

 

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

nineteen − 11 =