Knihy pro nikdy nekončící léto


Léto se rozhodně neloučí. I když je tento způsob léta rozhodně podivný. Děti si užívají prázdniny. Mnozí dospělí se potí v práci s vidinou dovolené. Ale patří sem i grilovačky, výlety, koupání, odpočinek, ovoce a všechny chutě i barvy léta. Ale znáte to. Kdo je připraven, není zaskočen. Pro milovníky nejteplejšího období v roce máme knihy, díky kterým léto nikdy nemusí skončit.

5Účastníci zájezdu-Michal Viewegh

Účastníci zájezdu


Účastníci zájezdu: Naprostá filmová klasika, která se v naších televizích vysílá několikrát do roka. Já ovšem dávám přednost knižní předloze. Za mě je zkrátka lepší, i když můj názor je v menšině. Kniha popisuje osudy účastníků zájezdu do Itálie. Mezi účastníky je několik rodin, poslanec, dva homosexuálové, spisovatel a spousta dalších lidí, včetně jeho kritiků. Osudy těchto lidí se během týdne stráveného u moře všelijak propletou. I když je kniha do jisté míry méně humorná než film, přesto je to ideální kniha, která vám zkrátí čekání na dovolenou.

4Encyklopedie koktejlů z celého světa-Walter Burns

Encyklopedie koktejlů z celého světa - Nepostradatelný průvodce vzrušujícím světem míchaných nápojů


Encyklopedie koktejlů z celého světa: Co by to bylo za léto bez popíjení míchaných drinků někde u bazénu. Bez toho to zkrátka nejde. Jenže, co když je dovolená u moře ještě daleko a vy máte chuť na drink již teď? Na trhu je naštěstí spousta titulů, které vám s tímto problémem dokážou pomoci. Za mě vede určitě kniha Encyklopedie koktejlů z celého světa, která obsahuje recepty na nápoje doslova z celého světa. Najdete zde přes tisíc receptů na klasické míchané nápoje, koktejly ze světově proslulých barů, margarity, zkrátka všemožné nápoje konzumované v horké i ledové podobě. Vše je navíc doplněno o fotografie, takže budete vědět, co si právě doma mícháte. S touto knihou se stanete vyhlášeným barmanem, který nesmí chybět na žádné grilovací party. Hlavně nezapomínejte, že všeho s mírou.

KOUKNI SE  Letní čtení pro muže

3Grilování-Zdeněk Polreich

Grilování - 140 moderních grilovacích receptů


Grilování: Tak nápoje máme za sebou, ale k dobrému pití patří samozřejmě i dobré jídlo. Navíc léto bez grilování by nebylo tím správným létem. S tímhle problémem vám poradí člověk nejpovolanější. Jeden z nejlepších českých kuchařů Zdeněk Polreich. Ve své knize Grilování vám prozradí spousty receptů na přípravu všemožného masa, ryb, ovoce a zeleniny. Kniha jich obsahuje hodně přes sto. Vše je navíc doplněno o fotografie, nad kterými se vám budou sbíhat sliny. Navíc vám tento vyhlášený kuchař představí spoustu technik grilování, které jste doposud neznali. S touto knihou se zkrátka stanete králi grilu. Ochutnáte ty nejlepší pokrmy, které jdou na ohni připravit. Dobrou chuť

2Rozhledny České republiky-Jaroslav Fábera

Rozhledny České republiky


Rozhledny České republiky: Léto není jen o grilování a odpočinku u bazénu. Léto je i období, kdy se spousta lidí vypravuje nejen na dovolené k moři, ale i na všemožné výlety po našem kraji. Naše krásná země nabízí spoustu míst, kam na výlet s celou rodinou nebo s přáteli. Jednou z možností, je i navštívit nějakou tu rozhlednu. V naší republice najdete rozhlednu doslova na každém místě. Jak se tedy zorientovat v nepřeberném množství a vybrat pro vás tu nejvhodnější? Tak tomu vám pomůže kniha Jaroslava Fábery. Jeho dílo obsahuje, jak už název napovídá, kompletní seznam všech rozhleden na území České republiky. Vše je samozřejmě doplněno kvalitními fotografiemi. Navíc je ke každá rozhledna doplněná o bohaté informace. Dozvíte se o historii stavby, její technické parametry, co vše lze z jejího vrcholu zhlédnout a nechybí ani informace o otevírací době. Samozřejmostí jsou i GPS souřadnice a informace o nejlepším dopravním spojení, jelikož rozhledny bývají často na odlehlých místech. Takže pokud máte rádi toulky naší malou zemičkou, vřele tuto knihu doporučuji.

KOUKNI SE  Tři nejprodávanější české knihy měsíce prosince

1Domácí zmrzliny-kolektiv autorů

Domácí zmrzliny - domácí delikatesy


Domácí delikatesy: Na závěr si dáme sladkou tečku. Jelikož je v létě potřeba se dobře chladit, a to nejen chlazenými nápoji nebo pobytem v bazénu. Poslední tipem, jak přežít, a hlavně prožít léto naplno nemůže být jiná kniha než kniha o výrobě domácí zmrzliny. Vybral jsem knihu Rodinné delikatesy: Domácí zmrzliny. Najdete zde nepřeberné množství receptů, rad a tipů k výrobě domácí zmrzliny a k přípravě sorbetu. Vše je samozřejmě doplněno o fotografie. S touto knihou se stane příprava zmrzliny hračkou a vy jsi tak dopřejete gurmánský zážitek hezky v pohodlí vašeho domova. Dobrou chuť.

Předchozí článekMůže láska na dálku přežít?
Další článekNové Need For Speed vyjde již v listopadu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

3 × one =