Johnny Depp u soudu vyhrál, porazil ex Amber Heard 15:2

Kdekdo na počátku kauzy Amber – Depp naskočil na vlnu odsuzování Deppa z domácího násilí, v Americe rozjeli vůči Deppovi naplno vlnu cancel culture, přišel o všechny herecké příležitosti. Nyní, po šesti letech, přišla od soudu pro Deppa obrovská satisfakce.

Po šesti týdnech zdrcujících svědectví a téměř třináctihodinové poradě dospěla porota v okrese Fairfax ve státě Virginie k rozsudku v procesu Johnny Depp versus Amber Heardová.

Porota ve středu jednomyslně rozhodla ve prospěch Deppa a konstatovala, že Heardová hvězdu filmu Piráti z Karibiku úmyslně a zákeřně pomluvila, když v roce 2018 napsala do deníku Washington Post článek o svých zkušenostech s domácím násilím. Deppovi bylo přiznáno odškodnění ve výši 10 milionů dolarů a 5 milionů dolarů jako trestní odškodnění. Soudkyně Penney Azcarateová snížila trestní odškodnění na zákonný limit ve Virginii ve výši 350 000 dolarů.

Heardová dosáhla malého vítězství, protože porota rozhodla částečně ve prospěch její protižaloby za pomluvu a přiznala jí 2 miliony dolarů jako náhradu škody a žádné sankční odškodnění.

Heardová byla přítomna u soudu a při vyhlášení rozsudku vypadala otřeseně. „Zklamání, které dnes cítím, se nedá popsat slovy,“ uvedla poté v prohlášení. „Jsem zdrcená, že hora důkazů stále nestačila k tomu, abych se postavila nepřiměřené moci a vlivu mého bývalého manžela.“

Depp nebyl přítomen v soudní síni, aby si vyslechl rozsudek, ale v prohlášení uvedl, že je rozsudkem „skutečně pokořen“. Dodal: „Od samého začátku bylo cílem podání tohoto případu odhalit pravdu, bez ohledu na výsledek. Říci pravdu jsem dlužil svým dětem a všem těm, kteří mě neochvějně podporovali. Cítím se klidný, protože vím, že jsem toho konečně dosáhl.“

KOUKNI SE  Dotočí se vůbec finální druhá část páté řady seriálu Yellowstone s Kevinem Costnerem?

Vše začalo, když Depp podal na Heardovou žalobu za pomluvu ve výši 50 milionů dolarů kvůli jejímu článku v deníku Washington Post. Ačkoli Heardová Deppa v článku nikdy nejmenovala, jeho právníci tvrdili, že zmínky o něm jsou jasné a poškodily jeho kariéru a pověst. Heardová poté podala protižalobu ve výši 100 milionů dolarů, v níž tvrdila, že Depp a jeho právní tým ji očernili tím, že její tvrzení označili za podvod.

Bývalý pár se seznámil při natáčení filmu Rumový deník v roce 2011 a v roce 2015 se vzali. Heardová podala v roce 2016 žádost o rozvod s Deppem, získala proti němu soudní zákaz domácího násilí a obvinila ho, že ji fyzicky a slovně týral během „násilných a výbušných“ epizod. Depp tato obvinění popřel a obvinil Heardovou, že ona je ve vztahu násilníkem.

„Pravda je to jediné, co mě zajímá,“ řekl Depp u soudu. „Lží se nikam nedostanete, ale lež staví na lži a a ta na další lži.“ Herec obvinil Heardovou mimo jiné z toho, že ho napadla, uřízla mu špičku prstu a pložila na jeho stranu postele lidské výkaly. Řekl, že Heardovou „nikdy neuhodil“, „žádnou ženu jsem v životě neuhodil“. Depp obvinil Heardovou, že má „potřebu násilí“, a prohlásil, že její obvinění ho stála filmové role, včetně Pirátů z Karibiku 6.

Depp soudu řekl, že neztratil „nic menšího než všechno“ a že bez ohledu na výsledek procesu už „prohrál“. Minulý měsíc řekl: „Když byla vznesena obvinění a ta rychle obletěla celý svět a říkala lidem, že jsem opilý, kokainem nadopovaný postrach, který najednou ve svých padesáti letech bije ženy… bez ohledu na výsledek tohoto procesu, ve chvíli, kdy proti mně byla vznesena obvinění a stala se potravou pro média… tehdy jsem prohrál.“

KOUKNI SE  IFFKV 2023: co se na festivalu v Karlových Varech stalo

Heardová a její právní tým vykreslili jiný obrázek. Obvinila Deppa, že ji bil pěstmi, tahal za vlasy a sexuálně napadl lahví od vína. Vypověděla, že Depp to často přeháněl s kokainem, MDMA a alkoholem a snažil se ji odradit od herectví kvůli paranoie, že má pletky se spolupracovníky. Heardová rovněž obvinila Deppa, že proti ní zorganizoval „pomlouvačnou kampaň“ poté, co ho obvinila ze zneužívání, a tvrdila, že i ona přišla o pracovní příležitosti poté, co ji Depp údajně napadl v tisku, včetně nyní „okleštěné“ role ve filmu Aquaman 2.

Heardová u soudu přiznala, že Deppa udeřila, ale uvedla, že tak učinila v sebeobraně. „Musela jsem se bránit, jak nejlépe jsem uměla, ale bylo to po letech, kdy jsem se nebránila,“ řekla. Emotivní Heardová dále vypovídala o trvalém dopadu soudního procesu: „Trapné, intimní detaily, které jsem nikdy nechtěla, aby se o nich vědělo, nikdy jsem nechtěla, aby se dostaly na veřejnost, a aby je každý den někdo používal k tomu, aby mě označil za lhářku,“ řekla Heardová. „Musím to prožívat každý den, kdy se musím zabývat těmito tvrzeními.“ Dodala: „Tohle jsem nechtěla. Nechci tu být.“

Rozsudek ve Virginii přichází poté, co Depp v roce 2020 prohrál soudní spor o pomluvu proti deníku The Sun. Britské noviny žaloval kvůli tomu, že v článku zaměřeném na Heardové obvinění použily slovo „otloukánek“. Soudce rozhodl, že článek byl „v podstatě pravdivý“ a že „velká většina údajných útoků pana Deppa na paní Heardovou byla prokázána v občanskoprávní rovině“. Depp se pokusil rozsudek zvrátit, ale neuspěl.

KOUKNI SE  Hvězda seriálu Fauda Lior Raz bojuje proti Hamásu

S odvoláním na britský rozsudek Heard původně usiloval o zamítnutí žaloby pro pomluvu ve Virginii, ale Deppovi bylo nakonec přiznáno právo pokračovat v řízení v USA.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

five × one =