Je polykání semene škodlivé?

Někdy se stává, že semeno polknete. Obvykle to uděláte vědomě, někdy omylem například při výstřiku do úst. Nechcete kolem sebe plivat, tak sperma spolknete. Myslíte si, že se stalo něco hrozného?

Za prvé: Z čeho se sperma skládá?

V článku jak chutná sperma jsme psali, co obvykle semeno obsahuje. Sperma tvoří z 80 % voda. Obsahuje také bílkoviny a aminokyseliny, obsahuje fruktózu a glukózu (obojí jsou cukry), zinek, vápník, vitamín C a několik dalších živin.

Říkal někdo bílkoviny? Není jich tam moc: průměrná koncentrace bílkovin ve spermatu je 5 040 miligramů (mg) na 100 ml. A protože při průměrné ejakulaci se vyloučí zhruba 5 ml spermatu, znamená to, že v jedné, ehm, porci je zhruba 252 mg bílkovin.

Sperma má také velmi málo kalorií, počet kalorií v ‚porci‘ spermatu se uvádí někde mezi 1 a 5.


Je polykání spermatu škodlivé pro vaše zdraví?

Vzhledem k tomu, že se jedná o tělní tekutinu, může představovat riziko kontaminace pohlavně přenosnými chorobami. Takovým rizikem jsou pohlavně přenosné choroby, jako jsou chlamydie, kapavka a HPV – a také HIV. (Ano, stále tu existuje riziko nákazy HIV při orálním sexu, i když je nižší než při penetračním sexu.)

Riziko pohlavně přenosných infekcí se však netýká konkrétně polykání spermatu: Je úplně jedno, jestli jeho sperma spolknete, nebo vyplivnete – riziko plyne z toho, že máte ejakulát v ústech. Proto se doporučuje používat při orálním sexu kondom, pokud si nejste jisti partnerovým zdravím.

KOUKNI SE  Jak si vybrat erotické prádlo

Jediným dalším potenciálním zdravotním rizikem je, pokud máte g alergii na sperma – lékařsky známou jako přecitlivělost na lidské sperma (HSS). Opět se to netýká jen polykání spermatu, ale celkově expozice spermatu v ústech.

Příznaky HSS se mohou lišit, ale minimálně obvykle zahrnují zarudnutí, otok a svědění v oblasti genitálií, které začíná do hodiny po expozici spermatu. U některých žen se však objevují závažnější příznaky a přinejmenším u několika z nich došlo k anafylaktické reakci, která je potenciálně smrtelná.

Jaký je tedy závěr ohledně polykání semene? Je celkem jasné, že pokud mužský partner není nakažený a přijímací partnerka není na jeho sperma alergická, je nepravděpodobné, že by polykání spermatu mělo nějaké negativní účinky na zdraví. Dámy, nemáte se čeho bát, můžete klidně polknout!

Charlie Brown

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

12 + 2 =