Jak skončí třetí řada seriálu True Detective? Máme pro vás nejlepší fanouškovské teorie

Jak skončí třetí řada seriálu True Detective? Co se vlastně přihodilo Julii Purcell a co s tím má společného Hoyt Foods?

Máme za sebou 5 epizod třetí řady seriálu True Detective, a tvůrci seriál natočili samozřejmě tak rafinovaně, abychom v tuto chvíli stále nevěděli, kdo stojí za případem Purcellových dětí.

Dvě děti, sourozenci Will a Julie se ztratí jednoho dne po vyjížďce na kolech po okolí. Willovo mrtvé tělo je záhy nalezeno, Julie je nezvěstná. O deset let později je podle otisků identifikovaná jako živá a zachycená kamerou v obchodě, posléze volá na policii, aby jí její údajný otec nechal na pokoji. Detektivové Wayne Hays (Mahershala Ali) a Roland West (Stephen Dorff) vyšetřují případ ve třech časových rovinách a Waynu Haysovi už v té poslední, stařecké, neslouží dobře paměť.

Zaznamenali jsme pro vás ty nejvěrohodnější teorie o tom, jak se seriál vyvine a jak skončí. Pochopitelně obsahují spoilery.

Julia Purcell má vymytý mozek

Nejnovější epizoda potvrdila, že Julie Purcell je naživu a také naznačila, že má kvůli drogám nebo jinému traumatu pokřivené vidění minulosti a sama sebe. Jeden z bezdomovců potvrdil, že ji zná a že o sobě mluví jako o princezně z růžového pokoje. Růžovou místnost jsme mohli vidět dříve na kresbách, které se objevily v prvních dnech vyšetřování.

Julie Purcell také protestuje, že „muž v televizi se vydává za mého otce“, ale není její otec, a naznačuje, že něco udělal. Vztah mezi Juliinou matkou Lucy a jejím otcem jistě nabízí možnost, že Tom není jejím biologickým otcem. Přijel její skutečný otec a přesvědčil ji, že je to princezna, která potřebuje záchranu?

KOUKNI SE  Čína a Klub rváčů. Místo epického výbuchu mrakodrapů nastoupí policajti

Wayne Hays je nespolehlivý vypraveč nejen kvůli ztrátě paměti

Nemůžeme úplně věřit tomu, co jsme dosud viděli. Hays je středobodem celé série, ale také víme, že jeho paměť je špatná a nepamatuje si celé události. Možná, že se ukáže být nespolehlivým vypravěčem, protože se jeho mysl snaží uchránit před vybavením těch nejbolestivějších okamžiků. Víme, že má minimální kontakt se svou dcerou- je na vině jeho chování? V případu Purcell se stalo něco temného, na co si teď nemůže vzpomenout? West mu v dědkovské časové rovině říká, já vím, co jsi udělal. Kvůli něčemu byl suspendován. Amelie Hays také říká manželovi: „Bojíš se, co najdete, co jsi zanechal v lese.“ Další části nám ukážou odlišné pohledy na to, co si myslíme, že už víme.

Klíčem je kniha, kterou napsala Amelie Hays

Amelia Hays už se v záběrech ze současnosti neobjevuje (je mrtvá), ale kniha, kterou napsala, je stále neprobádaným vodítkem příběhu. Víme, že její postava je vnímavá, chytrá- už se několikrát do případu zapojila, až to manželovi nebylo milé. Její kniha již pomohla Waynu Haysovi zjistit, co napsala Lucy Purcell, matka dětí.

Někteří fandové jsou dokonce přesvědčení, že ona může být vrahem a že Wayne byl přinucen zakrýt stopy. S natáčením dokumentu pomáhá jen proto, aby se ujistil, že se neobjevily žádné spojistosti s jeho manželkou. Tahle teorie je ale už trochu přitažená za vlasy.

KOUKNI SE  Kteří hollywoodští herci si letos vydělali nejvíce peněz?

Nikdy nešlo o Willa Purcella

Tato teorie se soustřeďuje na myšlenku, že vražda Willa Purcella je tragickým vedlejším produktem plánu na únos Julie Purcell. Víme, že ji chránil (v poznámkách našli jeho prohlášení, že ji bude chránit) a vypadá to, že by reagoval velmi impulzivně na kohokoliv, kdo by ji chtěl odvézt. I kdyby chtěla jít s nimi.

To by znamenalo, že důvod, proč o ní nikdo neslyšel mezi dvěma časovými rovinami  vyšetřování je, že byla šťastná, že unikla od jejích stávajících rodičů. Slyšeli jsme, že Julie hovořila o „tetě“ – žádného takového příbuzného nemá- a že v den, kdy Purcellovy děti zmizely, se objevil hnědý sedan, v němž se nacházel tajuplný pár. Odvezla ji nová rodina, aby měla lepší život? Je to důvod, proč mluví o tom, že je v roce 1990 princeznou?

Hoyt Foods je klíčem k tajemství

Společnost Hoyt Foods nehrála v seriálu dosud velkou roli. Pracovala tam Lucy Purcell, detektivové tam byli vyšetřovat zaměstnance hned na začátku. Tato společnost a bohatá rodina vlastníků za ní však může mít vliv na celou sérii. Rodina Hoytů založila Ozarkovské dětské centrum, které nabízelo odměnu za informace o ztrátě Julie Purcell. Akt milosrdenství nebo způsob, jak ovlivnit vyšetřování?
 
Rodina Hoytů mohla vytvořit tuto neziskovou organizaci, protože ztratila dívku, která, jak ukazuje stará fotografie, vypadá podobně jako Julie Purcell. Oni unesli Julii, a slíbili jí život princezny? V den zmizení se pohybuje kolem dětí sedan a pan Hoyt byl v té době zrovna „na safari“. Nebo snad vůbec nešlo o únos? Lucy „dala“ Julii panu Hoytovi? Za peníze? Nebo jako součást jiné, temnější dohody? Nebo proto, že byl pan Hoyt její skutečný otec? Vysvětlovalo by to, proč měla pocit, že je třeba sepsat podmínky pro výkupné.
 
 
Kubin
Předchozí článekTOP 5 knihy podle skutečných událostí
Následující článekNejlepší novinky na DVD a Blu-Ray v únoru

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

two × 4 =