Inkarnace nabídne trochu jiné vymítání

V posledním měsíci v roce bude mít své premiérové zastoupení také hororový žánr. Film nese název Inkarnace. První oficiální trailer, který je již k vidění působí poněkud nemastně neslaně. Ale jaké nakonec budojdu recenze? Na to si budeme muset počkat do prosince. Na největší anglické filmové databázi imdb.com má film prozatím dost vysoké hodnocení 7,9/10. To je fantastický raketový start, který ale může snížit hodnocení po premiérách v evropských a asijských kinech. Nebo taky ne.

Jak jsem naznačil, v tomto hororu půjde o tak trochu jiné vymítání. Malého chlapce jednoho dne posedne zlá síla. Není sporu, že chlapec je posedlý ďáblem. Proto jeho matka okamžitě kontaktuje několik nejznámějších a nejúspěšnějších exorcistů/vymítačů. Jenže bez úspěchu a stav chlapce se zhoršuje. Poslední nadějí se stává Dr. Seth Ember. Člověk, který po nehodě přestal cítit nohy a nyní je vozíčkář. K vyhánění démonů z těl a myslí nevinných lidí nepoužívá žádné náboženské předměty. Vstupuje do mysli posedlých lidí a vymítá démony zevnitř. Jenomže u chlapce je to jiné. Temná bytost je silnější, než jakákoliv se kterou se kdy setkal. V myslí hocha se bude muset postavit nejen nejmocnějšímu a nejsilnějšímu démonovi ale také „démonům“ své vlastní minulosti. V průběhu vymítání zjistí, že s démonem má něco společného. Jisté nevyřízené účty. Dokáže Ember posedlého chlapce zachráincarnatenit nebo ho stíny vlastní minulosti uzamknou v chlapcově mysli navždy. Jak se vypořádá s krutou pravdou, která vyjde najevou…

KOUKNI SE  Upoutávka na 3Bobule ukazuje Terezu Voříškovou

Roli doktora Embera ztvární známý herec Aaron Eckhart (Jádro, Světová invaze; Já, Frankenstein, Pád Bílého domu). Svou první větší filmovou roli okusí nizozemská herečka Carice van Houten. Nic vám to jméno neříká? A co rudá kněžna Melisandra ze seriálu Hra o trůny. 😉 Posedlého devítiletého chlapce si zahrál David Mazouz (mladý Bruce Wayne ze seriálu Gotham). Malou vedlejší rolí se ve filmu objeví také herec Matt Nable, známý svou rolí Ra´s Al Ghula ze seriálu Arrow. Dalšími herci jsou Catalina Sandino Moreno, Karolina Wydra, Keir O´Donnell, Emjay Anthony, Mark Steger a další. Původně byla do filmu obsazena herečka Rosario Dawson. Ta později od projektu odešla a její místo zaujala právě Catalina Sandino Moreno.

Režisérem snímku je začínající Kanaďan Brad Peyton (Jako kočky a psi: Pomsta prohnané Kittymqdefault, Cesta na Tajuplný ostrov 2, San Andreas). Scénář k filmu napsal také nováček ve svém oboru, Ronnie Christensen. Nejprve napsal pár scénářů k několika slabým televizním filmům a poté ke třem celovečerním filmům (Cestující, Locked In, Temný příliv). Pod svá produkční křídla si snímek vzaly studia IM Global, Blumhouse Productions a WWE Studios.

Jaký úspěch či neúspěch horor Inkarnace oslaví u kritiků a diváků je ještě brzy předvídat. A ani zveřejněný trailer ničím zvlášť nezaujme. Dopadne film jako propadák nebo půjde vedle hororu Zhasni a zemřeš a thrilleru Smrt ve tmě o další příjemné překvapení tohoto roku. Nebo dopadne film naprosto průměrně? To se dozvíme 15. prosince, kdy má horor Inkarnace premiéru v českých kinech.

KOUKNI SE  Trailer na ježka Sonica v novém kabátku

 

Ondřej Blahut

 

www.collider.com, www.imdb.com, www.comingsoon.net

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

7 − one =