Ikonické filmové momenty, za které museli tvůrci tvrdě bojovat

Když se díváme na známý film, často ani nevíme, že nejslavnější filmové momenty, postavy nebo dějové linie mohly vypadat úplně jinak, kdyby někdo z vedení filmu nestál pevně za svým.

7Příchozí

Když Eric Heisserer začal psát scénář k filmu Příchozí na základě povídky „Story of Your Life“, bylo mu řečeno, ať vypustí všechny flashbackové scény a udělá z toho film o mimozemské invazi. Taky hlavní postava měl být muž a ne žena. Scénárista se naštěstí rozhodl udělat vše po svém a to je jeden z důvodů, proč byli Příchozí takový úspěch.

Image result for arrival

6Rambo: První krev

Akční film Rambo: První krev původně končil sebevraždou Ramba. Scéna se sebevraždou byla už dokonce natočená. Ale Sylvester Stallone předvídal, že by se divákům takový konec nelíbil, protože toto rozhodnutí jde proti všem zásadám Ramba a proti jeho charakteru. Zašel tedy za režisérem Tedem Kotcheffem a navrhl mu jiný konec. Kotcheffa nápad velmi zaujal a líbil se mu více než původní konec filmu. Producentům se nelíbilo, že nový konec Ramba bude stát daleko více peněz. Ale Kotcheff stál pevně za svým a řekl producentům, že jestli se jim ten konec nelíbí, tak ať jdou do prdele, jinak dá ruce pryč od filmu on.

Image result for rambo

5Lady a Tramp

Waltu Disneymu se vůbec nelíbil nápad, že by dva psi měli jíst špagety. Celá scéna mu přišla nechutná a nechtěl, aby ji vůbec někdo dělal. Ale Frank Thomas zpracoval celou scénu tak úžasně, že Disney zkrátka nemohl odolat a dal Thomasovi povolení, že film tak může zůstat.

KOUKNI SE  Román Tenkrát v Hollywoodu: Quentin Tarantino napsal knižní debut

Image result for lady and the tramp dinner

4Kráska a zvíře

Máme na mysli animovanou verzi filmu Kráska a zvíře z roku 1991. Hlavní skladba z tohoto filmu měla být původně tvrdá rocková skladba. Ale Angela Lansbury přišla za vedením filmu a řekla jim, jak moc tu píseň nenávidí. Nakonec ji zazpívala ve svém vlastním stylu…

Image result for beauty and the beast 1991

3Gremlins

Studio Warner Brothers chtělo mít ve filmu Gremlins méně Gremlinů. Do situace se vložil Steven Spielberg, který prohlásil, že by klidně mohli Gremliny z filmu vypustit a pojmenovat to „Lidé“. Tím pravděpodobně celý projekt zachránil.

Image result for gremlins

2Vzhůru do oblak

Ve filmu Vzhůru do oblak málem nebyla ikonická scéna, která je bezpochyby jednou z nejsmutnějších v novodobých animovaných filmech. Režisér Pete Docter totiž musel vést dlouhé spory se studiem, aby ve filmu byla scéna, kdy má Carlova žena Ellie potrat. Docter věděl, že kdyby ve filmu nebyla tak klíčová scéna, ovlivnilo by to kvalitu celého filmu a příběh by se musel ubírat jiným směrem.

Image result for up

1Psycho

Ve filmu Psycho Alfreda Hitchcocka málem chyběla ikonická vražda ve sprše, která je dodnes jedna z nejslavnějších a nejikoničtějších filmových vražd všech dob. Hitchcock musel přesvědčovat oddělení cenzury ve studiu Paramount, že bez této scény je film jen poloviční. V té době bylo tabu ukázat ve filmu záchod, natož nahou ženu ve sprše. Hitchcock nakonec studio přesvědčil, protože ve filmu nikdy nebyl žádný záběr, který by odkrýval celou nahou postavu.

KOUKNI SE  Nejlepší filmy roku 2020

Image result for psycho shower scene

Pavel Melotík

Zdroj: http://www.cracked.com/pictofacts-935-iconic-movie-show-moments-that-creators-had-to-fight-for/

Předchozí článek4. řada seriálu Better Call Saul se přiblíží k Breaking Bad
Následující článek8 důvodů, proč je Brooklyn 99 lepší než jiné detektivní seriály

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

1 × two =