Huangovi v Americe se vrací na obrazovky s dávkou nekorektního humoru

Když si to v devadesátých letech namířila Taiwanská rodinka do země svobody, neměla nejmenší tušení, co tam na ni čeká. Jak víme, střet dvou kultur přináší spoustu nečekaných situací. Příběh vypráví dvanáctiletý Eddie, který se se svou rodinou přestěhoval do Orlanda a zažívají zde řadu „podivných“ dobrodružství. Poprvé v americkém obchoďáku? Z toho může být rovnou noční můra.

Nekorektnost na prvním místě

Nemáte někdy pocit, že je té korektnosti všude kolem vás nějak moc? Řada komediálních tvůrců si myslí, že příliš korektnosti humor zabíjí. Souhlasíte? Pokud ano, pak můžete jásat. Na obrazovky se totiž vrací Fresh Off the Boat neboli česky Huangovi v Americe. Seriál připravil Nahnatchka Khan, který stojí třeba za seriálem Americký táta. První řada seriálu o taiwanské pětičlenné rodince vznikla už v roce 2015 a po letech dorazila zpět do Česka a je připravena polechtat vám bránice místy velmi nevhodným humorem.

Je libo čínský hip hop nebo texaský steak?

Rodina Huangových se snaží zapadnout. Eddie miluje hip hop a fandí basketu. Hodně americké, že? Jeho tatík Louis zase vede restauraci. Rozhodně v ní ale nenajdete vařené psy a kočky. Nemá dokonce ani nudle! Jeho restaurace se jmenuje Cattleman’s Ranch a pečou se v ní samé dobré kousky hovězího. V Louisově stakehousu pracují i Američané. Zajímá vás, jak s Louisem vycházejí? Tady je malá ochutnávka: „Šéfe, máme my nějaké dny dovolené?“ „Tvoje práce je dovolená…od chudoby!“

Autobiografické sitkomy jsou jedny z nejlepších

Scénář autoři připravili na motivy vzpomínek Eddieho Huanga. Tenhle týpek se vám bude fakt líbit. Eddie se sice narodil ve Washingtonu, ale jeho rodina se později přestěhovala do Marylandu. Eddie od mala miloval hip hop a jeho tatínek vedl síť stakehousů. To už jste někde slyšeli, že?

KOUKNI SE  Pohleďte na přípravy velkého finále seriálu Hra o trůny

Eddie své slasti a strasti barvitě popisoval na svém blogu, podle kterého v roce 2013 vydal knihu. Jeho knížka Fresh of the boat, která dostala spoustu pozitivních recenzí, třeba v The New York Times, brzy zaujala seriálové tvůrce. Seriál pak spatřil světlo světa už dva roky poté. V seriálu se ale poznává nejen sám autor, ale i mnozí Asiaté. Gee o seriálu napsal: „Do USA jsem přišel v devadesátkách, aniž bych znal slovo anglicky, stejně tak moji rodiče. Ve škole jsme byli jen tři Asiaté a jedno černé dítě. Od první epizody až po epizodu 8 jsem cítil, že Huangovi v Americe můj život zachytili přesně. Nebylo to tak, že by bílí lidé byli vůči mně neuctiví, ale prostě nevědí, co dělat s člověkem odlišné rasy a kultury. Nikdy jsem skutečně nezapadl. Většina hiphopu v té době líčila vzpouru proti establishmentu. Pro mě se establishment rovnal bílým křesťanům.“

Dejte si lekci multikulturního soužití s Hunagovi v Americe na Prima Comedy Central o víkendech od 16.2. v 9:00.

 

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

ten + two =