Hra o trůny: přehled nejlepších epizod

První kniha ze série Ledu a ohně od amerického autora George R. R. Martina vyšla 6. srpna roku 1996. V Česku byla k dostání o čtyři roky později ve dvou svazcích. Avšak světoznámý seriál, který nese název podle první knihy, se na televizních obrazovkách poprvé objevil 17. dubna roku 2011. Během osmi let nasbírala Hra o trůny milióny fanoušků po celém světě a řadí se ke špičce mezi seriály. Již v polovině dubna se po dlouhé odmlce opět vrátí na televizní obrazovky se svou osmou a zároveň poslední řadou. Než se tak stane, připomeňme si nejlepší díl z každé série.

11. série – Baelor, epizoda 9.

Výsledek obrázku pro hra o trůny baelor

To, co Hra o trůny dokáže nám tvůrci předvedli v předposlední epizodě první série. Odehrálo se v ní totiž něco nečekaného. Byla zabita hlavní kladná postava, Eddard Stark. Psychicky na to byli připraveni pouze čtenáři. Od té doby je všem jasné, že ve Hře o trůny není nikdo v bezpečí.

Epizoda získala vysoké hodnocení nejen v České republice, ale i v zahraničí. Stejně tak úspěšné bylo i finále první série, které nese název Oheň a krev.

22. série – Oheň a voda, epizoda 9

Výsledek obrázku pro game of thrones blackwater

Nejvíce napínavý díl ze druhé série byl opět ten předposlední. Uskutečnila se bitva o Královo přístaviště a tentokrát nám ji i ukázali. Stannis Baratheon se konečně rozhodl vyplout na Černovodu a sesadit z trůnu nepravého krále Joffreyho. Obranu města vedl Tyrion, který za pomoci lsti výrazně zdecimoval Stannisovu posádku na moři. Stannis se ale tak snadno nevzdává a své vojáky vede dál do bitvy. Nebýt příchodu armády lorda Tywina Lannistera s jeho novými spojenci, válku by se s největší pravděpodobností nepodařilo vyhrát a Cersei by otrávila svého malého syna. Stannis utrpěl porážku, kterou nesl velmi těžce.

KOUKNI SE  Kteří hollywoodští herci si letos vydělali nejvíce peněz?

33. série – Deště Kastameru, epizoda 9

Související obrázek

Ani třetí série není výjimkou a devátý díl diváky opět ohromil. Když už jsme si mysleli, že nás nemůže nic překvapit, stala se Krvavá svatba. Starkové dostali lekci, že porušování slibů nese své následky. A my jakožto diváci jsme opět dostali lekci, jak nevyzpytatelný dokáže seriál být.

44. série – Zákony bohů a lidí, epizoda 6

Související obrázek

Čtvrtá série je ze všech zatím tou nejpovedenější, a proto je obtížnější vybrat z ní pouze jednu epizodu. U nás nakonec zvítezil šestý díl, kde Tyrion stojí před soudem za vraždu krále Joffreyho a má svůj legendární proslov. Není divu, že představitel Tyriona (Peter Dinklage) získal za svou roli několik ocenění, včetně Zlatého glóbu.

Dále stojí za zmínku epizody Lev a růže, Hora a Rudá zmije, Strážci na Zdi, Děti.

55. série – Tvrdodomov, epizoda 8

Související obrázek

 

Pátá série se oproti té předešlé o něco zhoršila, ale přesto nás čekalo několik velice podařených epizod. Nejvíce záživná byla bitva v Tvrdodomově, kde byli divocí napadeni armádou nemrtvých v čele s bílými chodci a Nočním králem. Shodou okolností byl zde přítomen Jon Sníh se skupinou několika mužů z Noční hlídky. Jako lord velitel Noční hlídky měl za úkol uzavřít mír s divokými a transportovat je na jih od Zdi. Jejich akce byla však narušena invazí Nočního krále. Došlo na masakr z kterého vyvázlo pouhých pět tisíc divokých a Jon se svými muži. V tváří v tvář se zde poprvé setkal s Nočním králem, který předvedl svou sílu přeměnit mrtvé ve vojáky jeho armády. Okrem toho Jon zjistil jednu zajímavou věc. Bílý chodci mohou být zabiti i valyrijskou ocelí.

KOUKNI SE  5 nejsympatičtějších filmových a komiksových záporáků

66. série – Vichry zimy, epizoda 10

Výsledek obrázku pro game of thrones winds of winter

Šestá série s kvalitou opět o něco stoupla. Nejvíce se o to zasloužily poslední dva díly, u kterých fanoušci lapali po dechu. Přestože Bitva bastardů byla velkolepá, naším favoritem zůstává epizoda Vichry zimy. Jedná se totiž o doposud nejepičtější zakončení série, které jsme viděli. Cersei se rozhodla pro zbavení všech svých nepřátel za pomoci divokého ohně, konečně se potvrdila teorie o Jonově původu a královna Daenerys se svou flotilou zamířila do Západozemí. Nebude dlouho trvat a království zažije krušné časy, protože zima je tady.

77. série – Válečná kořist, epizoda 4

Výsledek obrázku pro game of thrones season 7 episode 4

Většina seriálů ke konci již ztrácí svou kvalitu. To však neplatí u Hry o trůny. I když děj sedmé série byl poněkud předvídatelný (na čemž má zásluhu únik informací z natáčení), bylo se na co těšit. Ze sedmi epizod jsme vybrali tu uprostřed, která se nesla opět ve znamení boje. Daenerys se rozhodla vzít situaci do svých rukou a zdecimovala armádu Lannisterů spolu s rodinou Sama Tarlyho.

Aneta Pfeiferová

 

Předchozí článekNejvětší filmové destrukce měst
Následující článekHra o trůny: 10 kontroverzních scén

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

one × four =