Hra o trůny: nejsmutnější momenty

Ještě než se na televizní obrazovky vrátí Hra o trůny, připomeňte si s námi ty nejvíce srdcervoucí momenty.

Pláč pro zlovlka

Výsledek obrázku pro game of thrones lady

Zlovlci jsou věrnými přáteli a ochránci rodu Starků. Chrání je vůči těm, co jim chtěj ublížit. Bohužel ale nejsou nepřemožitelní, jak jsme ostatně zjistili hned ve druhém dílu. Poté, co Aryin zlovlčice Nymeria napadla prince Joffreyho a utekla do lesa, královna Cersei požadovala smrt jediného dostupného zlovlka, kterého měli – Sansinu Lady. Přestože se Starkovic děvčata snažila vysvětlit, že je Lady hodná a ani u incidentu nebyla, král Robert vyhověl přání své manželky a nařídil zvíře utratit. Toho se ujal sám Ned, který nechtěl, aby zlovlk zemřel rukou řezníka.

První oběť bitvy

Výsledek obrázku pro game of thrones rickon death

Při čekání na bitvu bastardů většina fanoušků nedávala Rickonovi moc nadějí na přežití. Opět se ukázala Ramsayho zvrácenost. Poručil Rickonovi, aby běžel za svým bratrem a jeho armádou, čímž vylákal Jona na bitevní pole. Zatím co Rickon běžel, Ramsay po něm střílel šípy, které cíleně padaly mimo. Počkal si na okamžik, kdy byl Rickon téměř u Jona a poté mu prostřelil hruď. Jon, zasažen bolestí ze ztráty bratra, se tak ocitá sám uprostřed bitevního pole.

Až slunce zapadne na východě

Související obrázek

Hra o trůny vás může přimět v jedné epizodě opovrhovat postavou a v další vás přinutí s ní sympatizovat. Fanoušci toto poprvé zažili s Khalem Drogem, mužem, který je zpočátku poněkud děsivý. Časem se však stává něčím hrdinným, a to díky lásce, kterou chová k Daenerys. Je tragické, když se kvůli čarodějnici Mirri Maz Duur dostane do paralyzovaného stavu a Daenerys se rozhodne ho vysvobodit jedinou možnou cestou.

KOUKNI SE  10 nejchytřejších Disney padouchů

Pro hlídku

Související obrázek

 

Sledovanost této scény skoro zlomila internet. Poté, co se lord velitel Noční hlídky rozhodl jít proti pravidlům a uzavřel mír s divokými, se několik členů hlídky v čele se serem Alliserem Thornem začalo bouřit. Obelhán svým mladým pomocníkem se Jon ocitá na nádvoří obklopen zrádci, kteří do něj postupně bodají dýkami se slovy “pro hlídku”.

Rudá svatba

Výsledek obrázku pro red wedding

Roose Bolton a Walder Frey se postarali o jeden z nejvíce šokujících momentů v televizní historii. Jejich podlá zrada vůči Starkům byla nejen šokující, ale rovněž emocionálně náročná. Poté, co Robb viděl, jak mu zavraždili manželku i s nenarozeným dítětem, už jen čekal na poslední ránu, která přišla od Boltona se slovy: “Lannisterové posílají pozdravy”. Catelyn se zlomeným srdcem připravila o život Freyovu ženu a následně jí bylo podříznuto hrdlo. Celé to vypadalo jako konec čestného rodu Starků.

V plamenech

Výsledek obrázku pro shireen baratheon death

Ve druhé sérii jsme se poprvé seznámili se Stannisem Baratheonem, právoplatným následníkem Železného trůnu. Stannis vyznává víru pána světla a neustále má kolem sebe rudou kněžku Melisandru, která mu věští budoucnost z plamenů. Když se chystá zaútočit na Zimohrad a jeho armáda začíná slábnout, Melisandra mu poradí, aby obětoval královskou krev pánovi světla. Odhodlá se tedy k zoufalému činu a nechá upálit svou jedinou dceru, princeznu Shireen. Když ji vedou na hranici, volá o pomoc své rodiče, ale ti pouze přihlížejí zpovzdálí.

KOUKNI SE  Filmové páry s nejhorší chemií

Tyrionova odplata

Výsledek obrázku pro shae death

Tyrion byl odsouzen za vraždu krále Joffreyho, ale než ho stačili popravit, jeho bratr Jaime ho pustil na svobodu. Spolu s Varysem vymysleli plán, jak Tyriona dostat z města. Předtím než se Tyrion sešel s Varysem, zašel do komnat svého otce, kde v posteli nalezl  svou bývalou lásku Shae. Jako by nestačilo, že křivě svědčila při jeho soudu. Tyrion, který byl hnaný hněvem, ji zardousil náhrdelníkem. Poté šel splatit své dluhy svému otci.

Nedova poprava

Výsledek obrázku pro ned stark death

Lord Eddard Stark byl jedním z nejčestnějších mužů v Západozemí. Bohužel byl také důvěřivý a naivní, což ho přivedlo na popravčí blok.

Ygrittina poslední slova

Související obrázek

Když divocí zaútočili na Zeď, bývalí milenci se setkali tváří v tvář na nádvoří. Jon odmítl bojovat a vypadalo to, že Ygritte rovněž skloní luk, když jí v tu chvílí prostřelil šíp srdce. Těsně předtím než Jonovi zemře v náručí, řekne mu to, co o něm vždycky věděla – že on neví nic.

“Hold the door”

Výsledek obrázku pro hold the door

Hodorovo záhadné jméno bylo předmětem několika teorií, avšak nikoho nenapadla tragická realita. Když Bran cestoval časem, jeskyně, ve které se momentálně nacházel spolu s ostatními, byla napadena Nočním králem a jeho armádou. Jediné, co mohl udělat na jejich záchranu bylo převtělit se do Hodora, což ovlivnilo i Hodora v minulosti – jediné co slyšel bylo “hold the door”, a to se po několika opakování zkrátilo na HODOR.

KOUKNI SE  Nejlepší souboje světelných mečů ve Star Wars

Aneta Pfeiferová

 

 

 

 

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

14 + 4 =