Hra o trůny: 5 nejhorších rozhodnutí postav

Příběh ve světě Hry o trůny je vystavěný na řadě špatných rozhodnutích a následné smrti. Kterých největších chyb se postavy dopustily?

5. Robb se oženil s Talisou

Výsledek obrázku pro robb stark and talisa wedding

Od začátku všichni věděli, že se Walderu Freyovi nedá věřit a už vůbec ne poté, co Robb porušil slib, který mu dal. Namísto dcery lorda Freye se oženil s Talisou, což ho stálo jeho spojenectví a následně i životy všech přítomných na Rudé svatbě.

4. Theon zradil Robba

Výsledek obrázku pro theon greyjoy betrayal

Theon vyrůstal se Starkovými od útlého dětství. Robb mu byl takřka bratrem, dokonce mu při zvolení Králem Severu slíbil věčnou oddanost, ale ta slova nedokázal přeměnit v činy. Když se po letech vrátil zpět na Železné ostrovy za svým otcem, aby ho požádal o vojenskou podporu pro Robba, čelil těžké volbě – Stark nebo Greyjoy. Zvolil si získat slávu svému rodu, a to se mu následně vymstilo.

3. Renly rozdělil vojska Baratheonů

Související obrázek

Ještě před smrtí Roberta Baratheona se Renly snažil přesvědčit Eddarda Starka ke svržení prince Joffreyho. Čestný a oddaný Ned jeho návrh zamítl, protože na trůn má podle zákonů nárok jeho starší bratr Stannis. Renly na místo toho, aby svého bratra podpořil, usoudil, že by on sám byl lepším králem. Díky spojenectví s rodem Tyrellů získal mocnou armádu a válka pěti králů vypukla.

2. Ned konfrontoval Cersei

Související obrázek

Když se Ned dozvěděl o pravém původu údajných Robertových dětí, šel nejprve za Cersei a velkoryse jí navrhl, aby i s dětmi opustila Západozemí. Nevěděl však, čeho je Cersei schopná. Ta ještě předtím stačila rozehrát hru o trůny a zařídit vraždu svého manžela.

1. Catelyn nechala zatknout Tyriona

Související obrázek

Svár mezi rody Starků a Lannisterů narůstal. Olej do ohně přilila Catelyn Stark, když uvěřila Baelishově tvrzení ohledně dýky, kterou měl být Bran zavražděn. Mylně z tohoto činu obvinila Tyriona, kterého nechala zajmout a dopravit na Orlí hnízdo, ke své sestře, kde byl souzen.

Aneta Pfeiferová

Předchozí článekPrvní trailer na horor Scary Stories to Tell in the Dark
Další článekHra na znásilnění vzrušuje více ženy než muže

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

1 × three =