Hra o trůny: 10 kontroverzních scén

Přestože je Hra o trůny vysoce hodnocený seriál, nevyhne se občas kritice. Předmětem této kritiky jsou většinou brutální a erotické scény. Vybrali jsme pro vás deset scén, které vyvolaly největší kontroverzi.

10. Rudá svatba

Výsledek obrázku pro does robb stark die

Jedna věc je přečíst si to v knize a představovat si, jak brutálně by to vypadalo. Druhá věc je vidět to na obrazovkách. Rudá svatba byla pro řadu diváků naprosto nečekaná záležitost. Čtenáři byli připravení na to, že k tomu dříve nebo později dojde, ale i pro ně byl šok, když jeden z Freyů probodl těhotnou Talisu, protože tato část se v knize neodehrála.

9. Ed Sheeran na scéně

Výsledek obrázku pro game of thrones ed sheeran

Anglický popový zpěvák Ed Sheeran svou přítomností vyvolal vlnu nadšení i kritiky. Zahrál si jednoho z vojáků lannisterské výpravy a setkal se s Aryou Stark. Jeho role byla epizodní, ale přesto se na sociálních sítích (převážně na twitteru) objevilo několik hrubých příspěvků, které vyjadřovaly zklamání, že Sheeran v seriálu nezemřel. Krátce po odvysílání epizody si zpěvák smazal svůj účet na twitteru.

8. Ramsayho mučící praktiky

Výsledek obrázku pro game of thrones theon torture

Občas seriál uskuteční něco, co kniha pouze naznačuje. Nedlouho poté, co se Theon Greyjoy rozhodl zradit rod Starků a učinit se princem Zimohradu, byl zrazen svými muži a zajat bastardem Roose Boltona. Ramsey Sníh se na Theonovi neodmyslitelně podepsal, když z něj udělal jiného člověka – Smraďocha. Názorné zobrazení jeho mučících metod bylo tak brutální, že ho fanoušci i přesto všechno začali litovat.

KOUKNI SE  15 nejlepších akčních filmů všech dob

7. Smrt Oberyna Martella

Výsledek obrázku pro oberyn martell death

Prince Oberyna Martella, rovněž známého pod přezdívkou Rudá zmije z Dorne, potkala jedna z nejhorších smrtí. Když zjistil, že v rozsouzení bojem bude za Cersei bojovat Hora, nabídl se Tyrionovi jako jeho šampión. Měl totiž s Horou nevyřízené účty. Při Robertově rebelii totiž znásilnil a zabil jeho sestru Eliu Martell a s ní i její dvě děti – Aegona a Rhaenys. Během samotného boje chtěl po seru Gregorovi doznání, což se mu nakonec stalo osudným. Nepříjemné bylo, jak mu Hora vymlátil zuby a vyvrcholilo to rozmačkáním jeho hlavy. Tvůrci se s námi o tento pohled rádi podělili.

6. Píseční hadi

Související obrázek

Role Písečných hadů a celkově dějová linka Dorne je v knize poměrně rozsáhlá a zajímavá. V seriálovém podání se to však příliš nepovedlo. Proto jejich konec nikoho moc nezamrzel.

5. Hlava George W. Bushe

Výsledek obrázku pro game of thrones bush

Při scéně, kdy Joffrey nutí Sansu dívat se na hlavu jejího otce, je v pozadí vidět hlava bývalého prezidenta Spojených států amerických George W. Bushe. To vyvolalo kontroverzi především v Americe. Dokonce požadovali o vystřižení scény z epizody.

4. Upálení princezny Shireen

Související obrázek

 

Další šokující událostí jak pro diváky, tak pro čtenáře bylo upálení princezny Shireen. Tento čin nenávratně změnil pohled na Stannise Baratheona. Jeho lačnost po železném trůnu ho dohnala až k vraždě jeho jediné dcery.

3. Sadista Joffrey

Související obrázek

To, že Joffreymu dělá potěšení utrpení jiných asi nikomu neuniklo. Už ve druhém dílu se začal vybarvovat, když se navážel do řezníkova syna Mika, který trénoval boj s Aryou. Tam započal první konflikt mezi Starky a Lannistery. Svou krutost dokázal i v mnoha dalších situacích. Co bylo pro diváky příliš byl záběr na tělo prostitutky Ros, z kterého si udělal terč.

KOUKNI SE  Nejlepší filmy s křesťanskou tematikou

2. Jaime a Cersei

Související obrázek

Intimní vztah dvojčat Cersei a Jaimeho nám byl představen na konci prvního dílu první série. Když si spolu užívali v jedné ze Zimohradských věží, přistihl je malý Bran Stark, což dohnalo Jaimeho k tomu, aby Brana vyhodil z okna. Tímto činem se stal padouchem číslo jedna. Jeho charakter prošel během několika řad vývojem a z nenáviděného křivopřísežníka se stal obdivuhodný muž, kterého začali mít fanoušci rádi. Jakmile se totiž jeho a Cerseiiny cesty rozdělily, začal být mnohem oblíbenějším. Poté se ale jejich cesty opět spojily. Vrcholem jejich nevkusného vztahu se stala scéna v Baelorově septu, kde Jaime takřka znásilní svou sestru u jejich mrtvého syna.

1. Svatební noc Sansy a Ramseyho

Související obrázek

Při scéně, kdy Ramsey znásilnil Sansu o svatební noc, jsme ani nemuseli vidět mnoho, abychom byli morálně znechuceni. Sansa ale nebyla jedinou osobou, kterou jsme ten moment litovali, i když si soucit bezpochyby zasloužila více. Celé to byl nucen sledovat Theon Greyjoy, který si s Ramseyho mučícími praktikami užil svoje.

Aneta Pfeiferová

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

ten + two =