Potvrzeno! Kultovní hororová série Resident Evil vznikne jako seriál. Opět se setkáme se super záporákem Albertem Weskerem.

Hororová série Resident Evil je tady s námi již od roku 1996. Za tu dobu se jí podařilo stát se téměř kultem. Všichni ti zombíci, viry, zmutovaná monstra, no však to znáte. O této sérii bylo celkem slyšet. Hra se však také již několikrát podívala dokonce na plátna kin. Fanoušci se dočkali hned šesti dílů, v hlavní roli s nádhernou Millou Jovovich. Filmy se však potýkaly s proměnlivou kvalitou. Za mě byly koukatelné jen první dva, možná tři díly. Kromě nich vzniklo i několik celovečerních animovaných filmů s dílen japonských tvůrců. Jedná se však spíše o záležitost pro opravdové nadšence. Nyní se chystá konečně seriál.

Vysílat ho nebude nikdo jiný než Netflix. Údajně by jsme se měli dočkat osmi hodinových dílů, což je vcelku příjemný čas. Příběh by se měl točit okolo nám dobře známého záporáka Alberta Weskera, konkrétněji kolem jeho dcer Jade a Billie, které se přestěhují do New Raccoon City, kde zjišťují děsivé tajemství jejich povedeného otce. Zajímavostí je, že příběh poběží ve dvou časových osách. Zatímco první by měla popisovat začátky obou dívek ve městě, v té druhé se ocitneme o 16 let vpřed, kde je naživu pouze Jade a společně s ostatními přeživšími čelí invazi zombie monster. A taky děsivým vzpomínkám.

KOUKNI SE  Nejlepší hry roku 2023

Natáčení bude údajně šéfovat Andrew Dabb. Jestli je vám toto jméno povědomé, nedivíme se. Ten se společně z dalšími podílel na scénáři úspěšného seriálu Lovci duchů, nebo chcete-li v originále Supernatural. Informací ohledně chystaného seriálu je jen velmi málo. Bohužel se zatím neví, kdy by se Resident Evil mohl na obrazovkách objevit. Taktéž není známo ani herecké obsazení. Upřímně doufám, že se dalších informací ohledně seriálu dočkáme už brzy. Zatím doporučuji zopakovat si jak herní, tak filmovou sérii. Je na co se dívat.

Martin Kudělka

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

four × 4 =