Herečky, které se před kamerou svlékly nejčastěji

23Alespoň jednou…

Samozřejmě to nejsou jediné herečky, které se svlékly před kamerou. Takových je celá řada. Jenom ne tak často. Správná otázka by tedy zněla. Jaká herečka se nesvlékla ve filmu nebo seriálu? Alespoň jednou se před kamerou objevila částečně nebo plně odhalená herečka původem z Itálie, Amy Adams. Dále například Sharon Stone známá nejen díky své práci s nohama v Základním instinktu. Také německá spíše modelka než herečka Nastassja Kinski, především seriálová herečka Brooke Shields, známá a úspěšná Ashley Judd, Maggie Gyllenhall, Naomi Watts, pravá blondýnka Reese Witherspoon nebo Kim Basinger.

Ale i současné krásky jako Anne Hathaway ve snímku Havoc, Jessica Biel ve snímku Powder Blue, Alexandra Daddario v první sérii seriálu Temný případ, Margot Robbie ve snímku Vlk z Wall Street a spousta, spousta dalších. Dokonce tomuto trendu podlehla i současná hvězda nových Star Wars filmů, Daisy Ridley. Poté co se ve věku 21 let objevila kompletně nahá v epizodě mysteriózního kriminálního seriálu Tichý svědek/Mrtví svědci v roce 2014, který běží na obrazovkách od roku 1996. Sehrála krátkou epizodickou roli mrtvoly na pitevním stole. Trochu morbidní nahota. Ale počítá se to.

22Michelle Williams

K natočení několika intimních scén přistoupila známá a úspěšná americká herečka Michelle Williams. Spousta diváků si herečku pamatují jako Jen Lindley v seriálu Dawsonův svět, který se vysílal v letech 1998 až 2003. Hrála také v dramatu nominovaném na Oscara, Zlatý Glób a cenu BAFTA Zkrocená hora po boku Heathe Ledgera a Jakea Gyllenhaala. Ve Zkrocené hoře se navíc objevila nahoře bez.

K úplně prvnímu hereččinu odhalení došlo v britsko-německém dramatu S tebou i bez tebe. V dramatu Jestřáb umírá ukázala na kamery své pozadí. Až v pozdějších letech odhodila všechen stud a strach. V Blue Valentine (2010) a Take This Waltz (2011) ze sebe při natáčení svlékla úplně všechno. Přesto se může pyšnit tím, že není středem zájmů bulvárních plátků, ani nedochází ke skandálním situacím v jejím okolí.

21Amber Heard

Další krasotinka, která se nestyděla ukázat své křivky světu je herečka a modelka Amber Heard. Přes svou bohatou hereckou kariéru sbírá daleko více úspěchů ve světě modelingu než v Hollywoodu. V pěti scénách pěti různých snímků ukázala, proč to tak je. A šla na to hodně rychle.

V svém prvním hereckém debutu se také poprvé svlékla před kamerou. Řeč je o akčním sportovním dramatu Světla páteční noci režiséra Petera Berga. Nahoře bez se objevila znovu po 2 letech v životopisném krimi dramatu Alpha Dog. V roce 2009 odhalila své poprsí znovu. Tentokrát v komedii Jonesovi a v roce 2011 v romantickém komediální dramatu podle knižní předlohy s názvem Rumový deník. Prozatím jen jednou šla také do natáčení plnočelné nahoty. A to konkrétně ve filmu Informátoři. Pokud jste o filmu nikdy předtím neslyšeli, nejste jediní. Toto kriminální drama bylo u nás k dispozici pouze na DVD.

20Salma Hayek

Kdo by věřil, že tato mexická herečka plná sex-appealu letos oslavila jednapadesáté narozeniny. Přes svůj stále vysoce atraktivní vzhled jsme mohli herečku spatřit obnaženou pouze v šesti filmech. Hayek stále patří mezi uznávané a úspěšné původem neamerické herečky. Nikdo nenatočil tolik odvážných a zároveň odstrašujících intimních scén v jednom filmu jako Salma Hayek ve Fridě. Během své kariéry sehrála několik dalších erotických scén. Některé hereččiny scény patří k těm nejodvážnějším ve filmové historii vůbec, jiné trvají pouze pár chvil, během kterých uvidíte pouze určitou část těla.

Salmina nejznámější erotická scéna je s hercem Antoniem Banderasem v akční klasice Desperado režiséra Roberta Rodrigueze. Nahá se objevila také v romantické komedii Dva na jednoho a akčním thrilleru Everly/Brutální Everly. V případě posledního jmenovaného má snímek dva české názvy. Stále platí, že nejvíce toho ukázala v životopisném dramatu Frida a v romantickém americko-německém dramatu Zeptej se prachu. V ujetém akčním komediálním sci-fi westernu Wild Wild West od režiséra Mužů v černém ukázala světu své pozadí. A nezapomínejme na pikantně žhavý taneček v další Rodriguezově klasice s upírskou tématikou Od soumraku do úsvitu.

19Drew Barrymore

Pro herečku znamenal průlom v kariéře hned první debutující film. Jako osmiletá si zahrála krásy. A taky to následně dala několikrát znát. V prvních třech filmech jste mohli herečku vidět nahou. Jenže v těchto erotických scénách sáhla po dvojnici, která za herečku zaskočila.

Fingované hereččino odhalení se objevilo v Milencích se zbraní, Jedovatém břečťanovi a The Amy Fisher Story. V pozdějších letech odhodila šaty i stud a skutečně se objevila nahá před filmovými kamerami. Většinou sice jen v několika bleskových záběrech, zato bez dvojnice. Sehrála také spoustu sexy rolí bez nutnosti se obnažovat jako například v akční komedii Charlieho andílci 1 a 2 po boku Cameron Diaz a Lucy Liu. Přesto některým fanouškům schází povaha Drew Barrymore z brzkých devadesátých let.

18Olivia Wilde

Očividný problém s častým odkládáním veškerého šatstva nemá ani charismatická herečka novým a novým natáčením.

Své ženské křivky ukázala také ve filmu Kovbojové a vetřelci. A jak už název napovídá, jde o snímek, který kombinuje dva naprosto neslučitelné žánry. Sci-fi a western. Nápad originální, ale provedení chabé. I přes dost hvězdné herecké obsazení. Po boku Ryana Reynoldse se svlékla v komedii V cizí kůži. Dále v komedii Máslo, která byla uvedená do kin pouze v USA. Také v americko-francouzském krimi thrilleru Chladnokrevný a v další méně známé romantické komedii s docela vtipným názvem Kámoši až na dno láhve. Posledním zmíněným je festivalové romantické drama Ten třetí. Nesmím zapomenout, že opravdu hodně nahých scén natočila také pro hudební dramatický seriál Martina Scorseseho Vinyl. Existuje také spousta filmů a seriálů, ve kterých nešla „až na dřeň“. Například seriály O.C., Dr. House nebo filmy jako TRON: Legacy, Ona, Rivalové či Vzkříšení démona.

17Demi Moore

Další herečka, která nemá problém s odhalováním se před kamerou a která také vypadá jako by nestárla, je Demi Moore. Poprvé se objevila takzvaně nahoře bez již ve svých dvaadvaceti letech v romantické komedii Za to může Rio z roku 1984. Odložení podprsenky zopakovala v tomtéž roce ještě jednou, v další romantické komedii s názvem Žádná maličkost. Naposledy se objevila nahoře bez v komediálním krimi dramatu Nejsme žádní andělé.

V dalších filmech se sice objevila nahá, ale v záběru stála vždy zády ke kameře. Všimnout si toho můžete v Šarlatovém písmenu, Striptýzu a G. I. Jane. Jen jednou se objevila ve filmu kompletně odhalená. Ale také tento film patří do hereččiny hluboké herecké minulosti. Jde o romantické komediální drama Ohledně minulé noci, které vycházelo scenáristicky ze stejnojmenné divadelní hry. Dnes má herečka 55 let a tři děti. Odvážnější scény už nepřišly a ze strany herečky už asi ani nepřijdou. Koneckonců poslední film, kde se nepřímo odhalila, je právě G. I. Jane z roku 1997.

KOUKNI SE  5 nejsympatičtějších filmových a komiksových záporáků

16Natasha Henstridge

Málokdo to ví, ale tato krásná kanadská herečka je známá především účastí v akčních sci-fi hororech nevalné kvality a televizních filmech. Stejně jako Cameron Diaz a Rene Russo se Natashe úspěšně podařilo přejít z přehlídkových mol na filmová plátna. Svůj první debut sehrála v akčním sci-fi hororu Mutant v roli geneticky vyšlechtěného sexuchtivého mimozemského hybrida člověka a mimozemšťana jménem Sil. V pokračováních Mutant 2 a 3 ztvárnila jiného hybrida člověka a mimozemšťana jménem Eve.

Hlavní je, že v celé této trilogii nezůstala nikdy kompletně oblečená. Odhalení veškerých svých křivek nelimitovala pouze na tyto tři filmy. Svlékla se také v akčním thrilleru Maximální riziko nebo v televizním dramatu Moc a láska a v dalších třech filmech. Nejlépe hodnoceným filmem, ve kterém se objevila, je akční komedie plná známých hereckých hvězd Můj soused zabiják.

15Jennifer Connelly

Kdo by řekl, že se nejednou před kamerou svlékla také herečka Jennifer Connelly. Začínala jako dětská herečka a hned prvním filmem Labyrint z roku 1986 si řekla o pozornost. Od té doby její hvězda stále stoupá. Dnes patří k nejvíc ohromujícím a nejtalentovanějším herečkám její generace. Napříč svou kariérou sehrála spoustu rolí ve velkém výčtu filmů. I v těch, které vyžadovaly intimnější scény. Herečka jednou pronesla: „Když si to role žádá, udělám pro ni cokoliv.“ A jak řekla, tak udělala.

Svůj svrchní díl oblečení odložila ve filmech Boss, Rande, Čekání na smrt a Dům z písku a mlhy. A nezůstalo jen u scén od pasu nahoru. V dalších čtyřech filmech ze sebe shodila úplně všechno oblečení. Počínaje romantickým krimi dramatem Žhavé místo, pokračujíce argentinsko-americkým dramatem Of Love and Shadows a úspěšným dramatem Darrena Aronofskyho Requiem za sen, konče novějším festivalovým dramatem Úkryt z roku 2014. Těmito a dalšími filmy její kariéra zdaleka nekončí, takže klidně může do budoucna aktuální počet ještě navýšit.

14Julianne Moore

Jedna z nejkrásnějších zrzavých hereček Hollywoodu se v rouše Evině objevila celkem devětkrát. Ale nešlo pouze o určité herecké období a pak ticho po pěšině. Julianne Moore se svlékala před kamerou napříč celou svou hereckou kariérou. Od pozdního hereckého mládí až po současnou zralost. Svou kariéru odstartovala televizní tvorbou s názvem Prachy, moc a vražda v roce 1989. Od té doby se vypracovala k držitelce Oscara a Emmy. Moore šla „donaha“ napříč celou svou tvorbou.

První erotickou scénu natočila pro snímek Tělo jako důkaz v roce 1993. V tomtéž roce se svlékla ještě v komediální dramatu Roberta Altmana Prostřihy. Snímek Hříšné noci přišel s dvojitou porcí nahých scén. Vedle zmíněné Heather Graham své křivky odhalila také ohněm políbená Julianne Moore. Další hereččina nahá scéna patřila komediálnímu krimi filmu v režii bratrů Coenových Big Lebowski. Svým obnaženým tělem obohatila také válečné romantické drama Hranice lásky podle stejnojmenné knižní předlohy. V roce 2008 odhalila své ženské křivky v mysteriózním thrilleru Kanady, Brazílie a Japonska Slepota/Bílá tma. O rok později se poodhalila pro diváky v dalším mysteriózním thrilleru Pokušení po boku Liama Neesona a Amandy Seyfried. Na nahou scénu došlo také v komediálním dramatu Děcka jsou v pohodě s hodně bohatým hereckým obsazením.

Zatím poslední film, pro který se Julianne Moore svlékla, je psychologické drama Mapy ke hvězdám v režii Davida Cronenberga. Samozřejmě má na kontě desítky dalších filmů a stále přidává nové a nové filmy do své sbírky.

13Jennifer Tilly

V devíti filmech odhalila své tělo také americká herečka Jennifer Tilly. Hereckou filmografii má bohatou a dlouhou, jenže plnou v drtivé většině případů průměrnými filmy. V několika případech jde doslova o béčkový nesmysl. Takže není divu, že je známá díky svým nahým scénám, které za svou kariéru natočila.

V dobrodružném snímku Stín vlka z roku 1992 poprvé představila své poprsí veřejnosti. O dva roky později v akčním krimi thrilleru podle knižní předlohy Útěk do Mexika sehrála vedlejší roli po boku Aleca Baldwina a Kim Basinger. Nejvíc toho ukázala při energické sexuální scéně s hercem Michaelem Madsenem, když je sledoval její uvzlykaný filmový manžel. Dvakrát ztvárnila roli striptérky – Tanečnice od Modrého leguána, The Crew. V roli pornohvězdy splnila spoustě mužským divákům jejich sny v dobrodružném dramatu Na plný pecky. Mezi její nejznámější role patří Tiffany v kultovní hororové sérii o panence jménem Chucky. Zvlášť ve filmech Chuckyho nevěsta, Chuckyho sémě, Chuckyho kletba a Chuckyho kult se z postavy Tiffany stala Chuckyho nevěsta.

12Keira Knightley

Na svůj nízký mladý věk šla do natáčení intimních lechtivých scén již devětkrát. Vypadá to, že odvahy má na rozdávání a za svou spíše chlapečtější postavu se vůbec nestydí. A tak to má být. První větší roli dostala v první epizodě Star Wars. Zde ztvárnila dvojnici královny Amidaly s tváří Natalie Portman. Tehdy si obě herečky, navíc stejně nalíčené, byly natolik podobné, že si je i štáb pletl při natáčení. Těžko říct, jestli to bylo legální, ale svou první scénu, kde odhalila svá drobná ňadra, absolvovala ještě neplnoletá. Při natáčení thrilleru Díra bylo Keiře pouhých 16 let. A už se producírovala nahoře bez. Byť pouze na chvíli. V tomhle směru dokonce pravděpodobně drží prvenství.

KOUKNI SE  5 nejsympatičtějších seriálových záporáků

Po této zkušenosti nezpomalila. Naopak ještě přidala. V odhalených pozicích se objevila rok poté v televizním filmu Doktor Živago. Se svým svlékáním do naha pokračovala ve filmu Svěrací kazajka, Domino, Pokání, Hedvábná cesta. V roce 2008 dokonce zdvojila své svlékací úsilí. Nejprve šlo o životopisné romantické válečné drama Na hraně lásky a hned poté o historické životopisné drama Vévodkyně. Zatím poslední film, ve kterém se objevila, tak jak herečku pánbůh stvořil, je psychologický životopisný thriller Nebezpečná metoda. V současné době se se svým partnerem hudebníkem Jamesem Rightonem těší z jejich prvního potomka, tříleté dcerky Edie. Nesmím ještě zapomenout na dobrodružnou sérii Pirátů z Karibiku, kteří pořádně nakopli Keiřinu hereckou kariéru. Přes všechnu slávu nepropadla typickým rozmarům Hollywoodu a zůstává nohama pevně na zemi.

11Elizabeth Hurley

Herečka je nejznámější díky roli Vanessy Kensington v klasice Mikea Myerse Austin Powers: Špionátor a rolí ďáblice v romantické komedii Smlouva s ďáblem. Díky své postavě se rychle dostala do světa modelingových mol.

A s tím souvisí její objevování se ve filmech 90. let alespoň nahoře bez. Protože, když na to někdo má odvahu a figuru, tak proč ne. Sami se o tom můžete přesvědčit v dobrodružném německém dramatu Der Skipper (v angličtině Kill Cruise), španělsko-francouzském dramatu El Largo invierno, mysteriózním romantickém dramatu Mad Dogs and Englishmen/Shameless a v dalších šesti snímcích. V posledních letech již není tolik k vidění na filmových plátnech, ani na televizních obrazovkách.

10Heather Graham

Téměř padesátiletá americká herečka přiznala, že s odhalením svého poprsí nebo plnočelnou nahotou před kamerami nemá problém. Zatím to dokázala celkem devětkrát. Zprvu se objevovala v podpůrných vedlejších rolích (Křik, seriál Městečko Twin Peaks a film Twin Peaks, Šest stupňů odloučení, Proutníci). Přes velké herecké zkušenosti a známost zůstává pokornou a nepříliš propíranou herečkou bez afér.

Jediné místo, kde se nedrží při zdi, je natáčení erotických scén. Hlavně tam, kde se Heather objevuje minimálně nahoře bez. Jako například komediální drama Boogie Woogie, komedie Pařba ve Vegas, romantická komedie Zbouchni mě!, drama Adrift in Manhattan, thrillerové drama Broken. Své nahé pozadí odhalila světu ve filmech Rošťák a Za každou cenu! To ale není všechno. Ve dvou dalších snímcích šla do plnočelné nahoty. Hříšné noci a Zabij mě něžně. A my můžeme jen doufat, že si v budoucnu zase střihne nějakou pikantní roli.

9Charlize Theron

Krásná a tajemná herečka Charlize Theron si vždy tvrdě hlídala určitá období svého života. Málokdo ví, že není rozená Američanka. V její kolonce „místo narození“ byste našli docela exotickou zemi – Jihoafrickou republiku (zkráceně JAR). Na rozdíl od svého soukromého života si nehlídala, co ukazuje nebo neukazuje do filmových kamer. A nikdo si ani nestěžoval. V roce 1996 se odehrály dvě zásadní životní události. Charlize oslavila své dvacáté narozeniny a poprvé se svlékla před kamerou. Došlo k tomu při natáčení komediální krimi dramatu Drsný a drsnější.

Zdálo se, že role herečce nepřinesla větší pozornost světa Hollywoodu, a tak pokračovala s natáčením lechtivých scén. Postupně odhalila své ženské partie v Ďáblově advokátovi, Pravidlech moštárny, Temných zákoutích, Falešné hře, Listopadové romanci, Zrůdě, Hlavě v oblacích a sci-fi Aeon Flux. Poslední film, kde se ukázala celému širému světu na odiv, je romantické kriminální drama Spálené životy. Tím sice skončila éra nahoty v její kariéře, ale herecká kariéra jako taková nikoliv. Dokonce přidala nedávno jednu odvážnější scénu v akčním thrilleru Atomic Blonde: Bez lítosti.

8Bridget Fonda

Celkem ve dvanácti filmech obsahující nahé scény se objevila v rouše Evině také herečka Bridget Jane Fonda. V roce 2003 se provdala za hudební skladatele Dannyho Elfmana a rázem se po ní slehla zem.

Její nejslavnější nahou scénou je nepříjemný sex její postavy s hercem Robertem De Nirem ve filmu Quentina Tarantina, Jackie Brown. Do její filmografie se řadí také třetí Kmotr, Armáda temnot, Camilla, Jednoduchý plán či Polibek draka. Smutné je, že tato mimořádně talentovaná herečka se po svatbě úplně vytratila z filmového a seriálového světa. A nejspíš se už nevrátí. Takže všem divákům a fanouškům Bridget budou muset stačit filmy, které natočila do roku 2003. Stejně jako dvanáct nahých scén, ve kterých se za svou hereckou kariéru objevila.

7Milla Jovovich

Herečka původem z Ukrajiny má na svém kontě také dvanáct rolí, ve kterých odhalila své tělo. V jejím případě nejde o žádné velké překvapení. Protože to vypadá, že se před kamerou svléká ráda. A je jedno, jestli jde o komediální dobrodružné sci-fi nebo horor podle úspěšné videohry. Na mysli mám samozřejmě Pátý element režiséra Luca Bessona a nejen první Resident Evil.

Fušuje také do hudby a modelingu. Krom těchto počinů se bez problémů více či méně odhalila také ve sportovním dramatu Nejlepší hráč, v psychologickém thrilleru Past nebo v nejnovějším pojetí Tří mušketýrů pod taktovkou režiséra Paula W. S. Andersona z roku 2011 a dalších filmech. Herecky na tom nikdy nebyla na nejvyšších stupních kvality. Tak to divákům občas vynahrazovala účinkováním v dosti odvážných scénách, aby se bylo alespoň na co koukat. A to určitě bylo a snad ještě bude.

6Kate Winslet

Více než byste možná čekali se před filmovými kamerami svlékla herečka Kate Winslet. Co si budeme povídat, neslavnější erotická scéna, kterou si spojujeme s herečkou, patří k velkofilmu Jamese Camerona Titanik. Její pózování před Leonardem DiCapriem patří k nejikoničtějším momentům filmové historie. Samozřejmě to není jediný film. Nahé scénky natočila před i po Titaniku.

KOUKNI SE  Kteří hollywoodští herci si letos vydělali nejvíce peněz?

Poprvé se objevila v rouše Evině v osmnácti letech a hned v hereckém debutu nesoucím jméno Nebeská stvoření. Winslet skloubila štěstí s úspěchem. Šťastnou ruku ukázala při dobrém výběru projektů a úspěšně roste ve velkou hereckou hvězdu. Díky odvážným scénám z filmu Jude, Hideous Kinky, Jako dým, Quills – Perem makrýze de Sade, Iris, Všichni královi muži, Jako malé děti, Předčítač dokáže spolehlivě zrychlit tep hlavně mužské části obecenstva i dnes. Naposledy se obnažila v dramatickém seriálu z roku 2011 podle stejnojmenné knižní předlohy, Mildred Pierce. Zatímco herecká kariéra Kate stále ještě roste, osobní život tak jednoduchý nemá. Držitelka Oscara se potřetí vdala a je hrdou matkou tří dětí. Uvidíme, jestli číslo počtu nahých scén ještě poroste. Momentálně jich má na kontě dvanáct.

5Helena Bonham Carter

Ve stejném počtu filmu jako Angelina Jolie se svlékla další známá herečka Helena Bonham Carter. Ve filmu Davida Finchera Klub rváčů se nechala zastoupit v odvážných scénách dvojnicí/dabérkou.

V ostatních filmech jde pouze a jen o její nahé tělo. Například britsko-kanadské drama Margaret´s Museum, romantické drama Křídla vášně nebo britsko-německé romantické drama Rozpolcená srdce. Známá je také z dalších filmů jako Planeta opic režiséra Tima Burtona, Mrtvá nevěsta Tima Burtona, Karlík a továrna na čokoládu, Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street, Alenka v říši divů, Temné stíny nebo série o Harrym Potterovi (poslední čtyři filmy série). Herečka je populární nejen díky svému talentu a umu ale také prostřednictvím excentrického pohledu na módu, kterému vévodí černá barva.

4Angelina Jolie

Kdo by neznal herečku, producentku a režisérku Angelinu Jolie. Může se honosit titulem prvního celosvětového sex symbolu. Některé herečky sahají po nahotě ve filmech, jen aby měly alespoň nějaký úspěch. Angelina se může svléknout kolikrát chce a stále bude patřit k respektovaným herečkám s kvalitní kariérou. Mnoha fanouškům určitě udělala radost, když se objevila nahá celkem ve třinácti filmech. Vedle malých projektů odhalila své ženské přednosti také ve větších známých filmech.

Její proporce, míry a křivky můžete obdivovat v akčním thrilleru Wanted podle stejnojmenné komiksové předlohy, v klasickém akčňáku Pan a paní Smithovi, v komediálním romantickém dramatu Bláznivá runway, v historickém dramatu Výměna, ve válečném romantickém dramatu Hranice zlomu, v thrilleru Sedmý hřích nebo v mysteriózním thrilleru Zloděj životů. Její první role, která Jolie postavila do role sex symbolu, vychází z televizního životopisného dramatu Gia, kde ztvárnila supermodelku Giu Marii Curangi. Právě lesbická scéna s herečkou Elizabeth Mitchell patří k jejím nejodvážnějším.

3Marion Cotillard

Každý herec a herečka musí nějak začít. A to platí i v případě dnes již úspěšné francouzské herečky Marion Cotillard. Než se z ní stala hvězda, účinkovala zprvu ve francouzských snímcích plných intimních momentů. Tudíž šla se svou kůži na trh. A to doslova. Naštěstí pro nás ne jednou ani dvakrát, ale rovnou čtrnáctkrát.

Nahá se objevila ve snímku My Sex Life (film nemá český název), v mysteriózním thrilleru Soukromé záležitosti, komedii Taxi, v komediálním dramatu Ty a já a dalších necenzurovaných evropských filmech, které jsou sexuálně více explicitní, než Hollywood dovoluje. Dnes herečku známé především z hitů jako například životopisné hudební drama Edith Piaf, akčně mysteriózní sci-fi Počátek, batmanovský Temný rytíř povstal, válečné romantické drama Spojenci či filmová předloha známé herní série Assassin´s Creed. Bohužel pro diváky se již neodhaluje před kamerou jako za svých hodně mladých let.

2Monica Bellucci

Monica Bellucci je slavná italská modelka, herečka a dosud jeden z největších sex symbolů filmové historie. Je často označovaná jako jedna z nejkrásnějších žen v historii kinematografie. Své ženské přednosti začala ukazovat hned ze startu své herecké kariéry, kam patří převážně italská filmová tvorba, kterou asi nebudete znát. Nicméně svůj oděv odložila například v hororovém romantickém dramatu Drákula režiséra Francise Forda Coppoly z roku 1992 podle stejnojmenné knižní předlohy Brama Stokera. Dále v několika italských snímcích jako je komedie L´ultimo capodanno a válečné romantické drama Maléna.

Díky těmto prvotním úspěchům se vcelku rychle dostala do Hollywoodu. Zprvu hrála v komediálních a lehce nadprůměrných snímcích (Asterix a Obelix: Mise Kleopatra, Slzy slunce), dokud herečce nebyla nabídnuta role Persefony v kultovní sci-fi trilogii Matrix. Od té doby sice neměla tolik šťastnou ruku na výběr kvalitních filmů, ale tím její éra nahých scén neskočila. Naopak. Do dnešních dní jste mohli spatřit herečku a modelku nahou nebo polonahou celkem 26krát. Ani s přibývajícím věkem neztrácela odvahu. Své křivky odhalila v akčním thrilleru Sejmi je všechny z roku 2007 nebo v Turecko-Iráckém dramatu Sezóna nosorožců z roku 2013. To bylo Monice 49 let. A my můžeme doufat, že s odvážnými scénami ještě nebude končit.

1Linnea Quigley

Číslem jedna mezi herečkami je dnes již neznámá Linnea Quigley, která se svlékla ve čtyřech desítkách filmů. Právě fakt, že se před kamerou často, bez ostychu a ráda svlékala herečku dovedl k popularitě. A každému je jedno, že se její herecký repertoár skládá v drtivé většině případů z druhořadých a třetiřadých hororových snímků. Popřípadě hororových komedií. Pouze tři filmy, ve kterých si zahrála, se dostaly do širšího povědomí a získaly mnohem lepší hodnocení. Hudební komedie z roku 1983 s názvem Silvestrovské představení, dále kultovní hororová komedie Návrat oživlých mrtvol (1985) a komediální sci-fi Doktorka odjinud z roku 1989.

Hvězdou béčkových filmů se stala právě díky natáčení odvážných scén. Jako například když si zatančila kompletně nahá na hřbitově právě v Návratu oživlých mrtvol. Nebo neslýchaná scénka s rtěnkou v hororu Noc démonů z roku 1988. Své tělo vystavila na odiv také v dalších filmech jako je horor Psycho From Texas (na filmové databázi csfd.cz tento film najdete pod odlišným názvem Wheeler) a jiném hororovém snímku s názvem Nightmare Sisters.

 

 

 

Ondřej Blahut

 

 

 

www.jarviscity.com, www.thetoptens.com, www.ranker.com, www.contentodays.com, www.therichest.com, www.imdb.com, www.csfd.cz

 

 

Předchozí článekTrailer: Ryan Gosling ve filmu První muž od Damiena Chazella
Následující článekSkutečné bestsellery nás učí být šťastnějšími

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

five − five =