Herci a herečky, kterým jedna špatná role zničila celou kariéru

Hollywood bývá k hercům a herečkám velmi tvrdý. Filmy jsou byznys. Někdy stačí jeden neprodaný blockbuster a studio už hlavnímu představiteli sotva dá další šanci dokázat, že se vyplatí ho obsadit. Vybrali jsme několik známých herců, které už ve filmech moc často nepotkáváte, protože jim jedna role zničila kariéru.

Alicia Silverstone – Batman a Robin

Každý herec z filmu Batman a Robin je dodnes poznamenaný bezpochyby nejhorším filmem o Batmanovi, který má na svědomí Joel Schumaker. Alicia Silverstone to odnesla ze všech herců nejvíc. Taky kvůli tomu, že vyhrála Zlatou malinu za nejhorší herečku. Její nepopularita pomohla tomu, aby se její další film Excess Baggage stal obrovským propadákem. Měla v plánu natočit další film, ale natáčení se zrušilo. Jedním z důvodů bylo i to, že Alicia Silverstone měla hrát hlavní roli a její popularita stále klesala. Alicia sice v roce 2003 získala nominaci na Emmy za seriál Miss Match, ale Batman a Robin je film, který zničil její příležitost na dlouhotrvající slávu.

Nicolas Cage – Nebezpečný cíl

Bylo by těžké napočítat, v kolika áčkových a úspěšných filmech Nicolas Cage hrál. Většina těchto úspěchů ale přišla v počátcích jeho kariéry. Oskarový herec v posledních letech moc úspěšných filmů neměl a z kin se postupně vytratil. Může za to hlavně série finančních propadáků v letech 2006 až 2008. Poslední kapkou pro studia byl film Nebezpečný cíl, který absolutně propadl a kritici vinili mizerný výkon Cage. Nicolas Cage měl za sebou několik propadáků, ale vždy to vyvážil nějakými úspěšnými filmy. Dokud nepřišlo toto období, kdy ani jeden z Cageových filmů neuspěl.

KOUKNI SE  6 herců, kteří se kvůli sošce Oscara málem zabili

Taylor Kitsch – John Carter: Mezi dvěma světy

Taylor Kitsch se málem stal profesionálním hokejistou, nebýt zranění v jeho mládí. Poté se rozhodl stát se hercem. Zatímco trénoval na různé role a snažil se dostat nějakou dobrou roli, byl bezdomovcem a spal ve svém autě. V roce 2012 se mu konečně podařilo prorazit a Hollywood na jeho bedra naložil obrovský fantasy blockbuster. Film nakonec prodělal více než 200 milionů dolarů a film nebyl ani kritiky přijat vřele. Kitsch o rok později nepodal přesvědčivý výkon ani ve filmu Battlefield, a tak mu Hollywood už nikdy poté nedal šanci stát se hercem v nějakém áčkovém filmu.

John Travolta – Bojiště Země: Sága roku 3000

John Travolta v průběhu své kariéry prošel mnohokrát obdobím, kdy se musel vyhrabávat ze dna po neúspěšných filmech. Vždy ale našel způsob, jak se dostat zpět na vrchol. Tedy až do svého absolutního propadu v roce 2000. Film Bojiště Země se ukázal být naprostým propadákem, za který mohl v prvé řadě mizerný scénář a hlavně naprosto neschopná režie. Film byl označen za nejhorší film za posledních 25 let podle několika magazínů a to znamenalo pro Travoltu značnou potupu.

Adam Sandler – Jack a Jill

Těžko říct, jestli byl Sandler vůbec někdy považován za dobrého herce. Asi nikdy nebyl na úplném vrcholu. Ale měl během své kariéry i světlé chvilky. Přes to všechno se většině lidí při vyslovení jména Adam Sandler vybaví jeden z největších propadáků v žánru komedie, který spatřil světlo světa. Snímek Jack a Jill vyhrál Zlatou malinu ve všech kategoriích a Adam Sandler si odnesl dvě ceny – za nejhoršího herce (Jack) i za nejhorší herečku (Jill).

KOUKNI SE  5 filmů, na které se podívejte, pokud jste v depresi

Pavel Melotík

Zdroj: https://www.looper.com/16492/actors-ruined-one-bad-movie/

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

5 × 3 =