Hannibal Lecter jako Hemingway ve filmu Andyho Garcii?

Hannibal Lecter jako papa Hemingway? Anthony Hopkins se nejspíš připojí k nezávislému projektu o světoznámém spisovateli, který napíše a natočí Andy GarciaHannibal Lecter jako papa Hemingway? Anthony Hopkins se nejspíš připojí k nezávislému projektu o světoznámém spisovateli, který napíše a natočí Andy Garcia

Garcia bude film i produkovat skrze svou produkční společnost CineSon Entertainment. Na scénáři Garcia spolupracuje s Hilary Hemingway, scenáristkou, spisovatelkou a neteří Ernesta Hemingwaye. Film se bude točit kolem vztahu Hemingwaye a dlouholetého kapitána rybářské lodi Gregoria Fuentese. Do projektu by se mohla podle Garcii zapojit i Anite Benning v roli spisovatelovy ženy a posléze vdovy, Mary Welsh.

Místo životopisného filmu o Hemingwayi a Fuentesovi chce režisér a herec Andy Garcia film pojmout jako historické drama zaměřené na poslední, problematickou kapitolu spisovatelova dramatického života. Spisovatel strávil zhruba posledních deset let svého života v rybářských městech Cojimaru, Cuby a Ketchumu, Idaho. Je to taky období, v kterém vznikla asi nejpopulárnější spisovatelova kniha Stařec a moře, novela o kubánském rybáři, za kterou získal v roce 1953 Pulitzerovu cenu a v roce 1954 Nobelovu cenu za literaturu.

Garcia se nechal slyšet, že by chtěl zachytit Hemingwayovu duši současně s tou Fuentesovou, a to prostřednictvím jejich společného vztahu k rybaření. Garcia, jehož projekt je zatím v plenkách, prozradil: „Jsem Hemingwayův obdivovatel a taky zanícený rybář a opravdovost vztahu mezi spisovatelem a kapitánem lodi mě uchvátila.“

Kapitán, který zemřel v roce 2002 ve 104 letech, vedl pestrý život. Narodil se na Kanárských ostrovech, v deseti letech se s rodinou přestěhoval na Kubu. Ozývají se hlasy, které tvrdí, že on byl předlohou postavě Santiaga v románu Stařec a moře, ačkoliv zase jiné to popírají.
Hopkins si už zahrál slavné spisovatele, například C.S. Lewise v životopisném dramatu Shadowlands (Krajina stínů) z roku 1993.

KOUKNI SE  V prosinci na vás nečekají jen Vánoce, ale i spousta novinek na DVD a Blu-ray

Co je zřejmé, je skutečnost, že téma Hemingway zažívá v Hollywoodu něco jako renesanci. Tommy Lee Jones píše, natáčí a také si zahraje v Ostrovech uprostřed proudu, filmu postaveném na stejnojmenném románu o malíři Thomasu Hudsonovi. Minulý rok zase John Irvin režíroval nezávislý snímek Rajská zahrada, který vychází ze spisovatelova románu o jeho cestách po Evropě po První světové válce.

Jae Torr

zdroj: rottentomatoes.com

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

15 − seven =