Hail, Ceasar!

Hail, Ceasar! vypadá již podle názvu jako nevídaný a velice interesantní film. Když jsem jej poprvé spatřil, uvízl mi v oku a já věděl, že mi má co nabídnout. Po zhlédnutí traileru jsem o tom byl přesvědčen. Dokonalý výběr hudby, který nádherně zapadá do filmové atmosféry, úžasné kostýmy a komplexní zpracování traileru a nejspíše i celého filmu, to vše jsou věci, které vytvářejí filmovou bombu.

Bratři Ethan a Joel Coenové jsou nejen výborní scénáristé, ale i režiséři a produkční, známí pro své nepochopitelné schopnosti vytvořit film, ve kterém je hlavní atrakcí scénář a příběh obecně. Jejich božskou práci jsme mohli spatřit například v The Big Lebowski (1998), True Grit (2010) a Fargo (1996), z kterého vznikl jeden z nejlepších seriálů současnosti. Nebojí se žádného žánru a rádi vyhledávají výzvy, které pokaždé hrdě přijali a vytvořili něco více než pouze film.

Hail Ceasar 3Příběh se odehrává v 50. letech minulého století na půdě Capitol Pictures, populárního hollywoodského studia, které má, díky svým technikům, hercům a nejlepším umělcům na světě, v plánu vytvořit největší film roku. Hlavní hvězdou filmu o římském impériu je Baird Whitlock, jeden z nejoblíbenějších a nejlepších herců současnosti. Ten je jednoho dne unesen organizací, která si říká Budoucnost, a za jeho propuštění je požadováno výkupné ve výši 100 000 amerických dolarů. V tuto chvíli přichází na scénu Edward Mannix, který je zde pro podobné případy, a díky několikaletým zkušenostem se je naučil v klidu řešit. I tentokrát zachová chladnou hlavu a přijde celé věci na kloub. K tomu mu dopomůže tým tvořený herci, režisérem a aquabelou. Zda se film nakonec dotočí, již s jistotou bohužel říct nemůžeme.

KOUKNI SE  Cina, Issová i Myšička propůjčili hlasy animovaným hrdinům z nového filmu CESTA DO TVOJZEMÍ

Hail Ceasar 2Americké a britské hvězdy, kterými je film doslova prošpekován, budou spíše sladkou třešničkou na dortu, než hlavním pilířem filmu. Na rozdíl od většiny filmařů si to bratři Coenové uvědomují. Proto dokonale zvýraznili jména všech hlavních postav jako svou chloubu, jako monument, který všichni vidí na první pohled. V hlavních rolích se objeví Josh Brolin jako Edward Mannix, člověk, který se stará o pracovní sílu a George Clooney, který hraje populárního herce Bairda Whitlocka. Alden Ehrenreich, Ralph Fiennes, Channing Tatum a Scarlett Johansson hrají další herce, kteří pomohou Edwardovi s řešením únosu a dále Jonah Hill, Frances McDormand, Tilda Swinton, Clancy Brown, Emily Beecham, Fisher Stevens, David Krumholtz, Christopher Lambert a Dolph Lundgren jako doprovodné role, které nám přes plátno párkrát přeběhnou.

Hail Ceasar 4Bratři Coenové vytvořili fiktivní společnost Capitol Pictures již do filmu Barton Fink (1991), kde se v hlavních rolích objevil John Turturro a John Goodman. Také hlavní postava Edwarda Mannixe se v minulosti objevila ve filmu Allena Coultera Hollywoodland (2006), kde jej zahrál Bob Hoskins. 35mm film použili naposledy v True Grit (2010) a od té doby se natáčelo pouze pomocí digitálních kamer. Jelikož s nimi nikdy nebyli moc spokojeni a do dobového zařazení se to více hodí, opět se vrátili ke staré klasice, aby film vypadal co nejautentičtěji.

Pokud chcete být u představení další pravé a nepřekonatelné coenovky a nejspíše i u kandidáta na oscara, vydejte se 3. března 2016 do českých kin na Hail, Ceasar! 

Alexander Nardelli

KOUKNI SE  Vica Kerekes si ve filmu Indián zahrála potvoru a splnila si sen (Video)

 

Předchozí článekJak se vypořádat s nedostatkem sexuální touhy u žen
Následující článek8 varovných signálů, že se váš vztah řítí do průšvihu

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

6 + 14 =