Guillermo Del Toro natáčí Pinokia jako temný příběh pro dospělé

Dobrá zpráva, děti. Guillermo del Toro chystá nový film! Poprvé uvidí diváci pohádku o Pinokiovi (Pinocchio)…a nebude to vlastně pohádka, ale temný příběh.

Po deseti letech, co se válel projekt Pinokia někde ve skříni, del Toro koncem října oznámil, že natočí v produkci Netflixu konečně film o Pinokiovi. Film bude zasazen do období vzestupu fašismu v třicátých letech v Itálii. Deset procent z výtěžku filmu půjde na terapii (ne tvůrců).

Del Toro se nechal slyšet, že nepůjde o film pro celou rodinu, že bude opravdu pro dospělé. Půjde o život dítěte, které není lidské, za vlády fašismu v Evropě. Film bude asi opět o odlišnosti a o temných stránkách duše. Pinokio by mohla být ohavná postava bez duše. Del Toro vidí Pinokia spíše jako monstrum podobné Frankensteinovi. V tomto ohledu se vyznění filmu bude přibližovat více původní, zneklidňující knize o dřevěném chlapci.

Autor Carlo Collodi, který napsal Pinokia v letech 1881-1882, byl stoupencem školy autorů dětských knih bratří Grimmů, kteří tajně nenáviděli děti a chtěli, aby byly děti nešťastné a poslušné. V původním příběhu je Pinocchio spíš než ikonou Disneyho pohádek mučeným golemem ze dřeva, jenž zabil Jimiho Cricketa kladívkem, jeho tělo okusují hnusné ryby a  nakonec je oběšen davem, tak původně příběh končil. Existují fanoušci série Saw, kteří tvrdí, že zabiják v tomto hororu je dospělý Pinokio, který se naučil všem těm ohavnostem v Geppettově dílně.

KOUKNI SE  První reakce: Druhý Borat je dospělejší a geniálně improvizuje

Kubin

 

cracked.com

Předchozí článekNejlepší detektivky roku 2018
Následující článekRychlý předvánoční detox

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

nineteen + 14 =