George Clooney: 10 věcí, které jste o něm nevěděli

Když se ohlédneme zpět do zlatých časů Hollywoodu na hvězdy jako jsou Clarke Gable nebo Spencer Tracey, je zřejmé, že jen málo dnešních herců má stejný smysl pro styl a elegantnost. George Clooney je jedním z mála, který pokračuje ve stopách slavných a přináší do filmového světa kvalitní herecké výkony.

Jeho zdvořilost a rafinovanost je patrná v mnoha filmech – od jeho postav v průměrných romantických komediích až po film Dannyho parťáci se ho někteří herci snaží napodobit a být stejně tak styloví, jako je on.

Nedávno se omluvil za svou roli ve snímku Batman a Robin od režiséra Joela Schumachera. Pravdou je, že tento film skutečně nebyl ukázkou impozantní filmografie. Když se pomine jeho spolupráce s bratry Coenovými a Stevenem Soderberghem ve filmových žánrech, které pro něj nejsou nijak zvlášť obvyklé, dokáže být stejně tak dobrý jako v Georgeovské klasice.

Je to skvělý herec, ale jaký je vlastně sám o sobě? Máme tu pro vás seznam deseti věcí, které jste o Georgovi Clooneym pravděpodobně vůbec nevěděli.

10. Má vlastní značku tequily

Někteří lidé si myslí, že je George milovníkem whiskey. Napovídají tomu jeho uhlazená saka, která přesně sedí ke křišťálové karafě a sklence single malt.

George ovšem dává přednost jinému alkoholickému nápoji – tequile. Dokonce to zašlo tak daleko, že začal Casamigos Tequila Founders Rande Gerber and George Clooney-Photo Credit: Andrew Southam (CNW Group/Casamigos Tequila)produkovat prémiovou značku toho nejlepšího mexického pití z ručně nasbíraných plodů agáve. Původně zahájil spolu s jeho kamarády Randem Gerberem a Mikem Meldmanem malou produkci, která byla určená pouze pro soukromou spotřebu.

Je to tzv. Casarmigos Tequila, kterou si můžete pořídit v 75 centilitrové lahvi za překvapivě přijatelnou cenu £46.99. Georgeova myšlenka byla udělat „co nejlepší chuť, co nejjemnější tequilu“.


9. Sbírá upomínkové předměty od jiných slavných lidí

Někdo je nadšenec do starých aut nebo nakupuje na eBay starožitné věcičky. Do tohoto stereotypu George rozhodně9 nezapadá, protože ze všeho nejraději sbírá věci od jiných slavných lidí.

V průběhu let se mu podařila shromáždit spousta věcí, mezi něž patří peněženka a kravata Johna F. Kennedyho. Potom, co se osobně setkal se Sammym Davisem a Frankem Sinatrou, se jeho největším úlovkem staly obrazy skupiny umělců Rat Pack, které mu dodnes visí na zdi.

8. Slávu mají v rodině

Je těžké si představit, že by velká hollywoodská hvězda jako je George Clooney mohla být v životě i něco jiného. George Clooney and Britt Robertson attend the premiere of Tomorrowland: A World Beyond, at the Odeon Leicester Square, London.Přesto tu byla pro George doba, kdy mu byl baseball bližší než herectví.

KOUKNI SE  Nejvýdělečnější animované filmy všech dob

Druhá věc je ta, že vzhledem k jeho rodinnému zázemí byla jeho herecká kariéra v podstatě nevyhnutelná. Jeho otec je bývalý novinář a častý televizní host Nick Clooney, zároveň je synovcem zpěvačky Rosemary Clooneyové a třešničkou na dortu je jeho bratranec, herec Miguel Ferrer.

7. Má slabost pro filmy, kde jde o loupeže

Mnoho hvězd uvízne v nějaké hodně známé roli – ačkoliv Tom Cruise diváky stále přesvědčuje svou fyzickou obratností a vzrušujícími kousky, v podstatě pořád dokola hraje jednoho a toho samého akčního hrdinu.

7Zatímco má George tendenci obrátit se i k filmům, které bagatelizují jeho vzhled „dobrého chlapa“, žánr filmů, ve kterých hraje, se většinou nemění. Zdá se, že má trochu slabost pro filmy, ve kterých se objevují loupeže.

Kromě trilogie Dannyho parťáci se objevil ve filmech Partička, Zakázané ovoce nebo Památkáři, z nichž se všechny vyznačují podobným příběhem. Jestli se ho budou se zvyšujícím věkem týkat i další loupeže, to se teprve uvidí.

6. Odstoupil z role posla míru OSN

Podobně jako řada dalších hollywoodských hvězd je George známý pro svou humanitární práci a charitativní pomoc. Je vášnivým obhájcem řady událostí, veřejně mluvil proti válce v Iráku roku 2003 a vedl kampaň proti genocidě v Dárfúru roku 2008.

Byl zvolen mírovým poslem OSN, cílem této organizace bylo využití jeho mediálního obrazu a vlivu k obhájení 6humanitárních účelů. Ale potom, co se George oženil, rozhodl se z role odstoupit a přenechat ji někomu jinému. Mluvčí OSN řekl: „Po šesti letech se pan Clooney rozhodl, že je čas odejít do důchodu a odstoupit tak ze své oficiální role posla míru“.

Zda se ke své charitativní práci vrátí, až se se svou novou rodinou usadí, si není jistý, ale s jeho silným zázemím v politické a sociální sféře po celém světě a manželkou, která je zastáncem lidských práv, tato rezignace pravděpodobně nesignalizuje úplný konec.

5. Přijal nabídku role ve filmu Bratříčku, kde jsi? bez přečtení scénáře a dohodě o výplatě

I přes to, že musí být skvělé přijímat obrovské výplaty za akční filmové trháky a romantické komedie, je někdy potřeba odbočit a vyzkoušet si role, jež jsou pro herce neodolatelnou výzvou.

KOUKNI SE  5 komedií, které si v roce 2020 nesmíte nechat ujít

Samozřejmě, že tyto menší projekty si nemohou dovolit své aktéry platit takovými částkami, jaké nabízejí velké produkce, takže pokud hvězdy chtějí věnovat čas něčemu takovému, musí nejdřív zauvažovat nad svými účty. Nejenže George s radostí přijal spolupráci s bratry Coenovými, a tím pádem si musel odepřít svou standardní platovou výši, 5George zašel dokonce ještě dál a podepsal smlouvu ke snímku Bratříčku, kde jsi? bez toho, aniž by vůbec viděl scénář.

S bratry dále pracoval i na filmech Nesnesitelná krutost nebo Po přečtení spalte, nedávno byl spatřen při natáčení nové komedie Hail, Caesar!, která do kin přijde v únoru 2016.

 

 

4. Prohrál roli ve filmu Thelma a Louisa

Je těžké si představit, že někomu takovému, jako je George, někdy něco nevyjde, ale on sám v roce 2011 mluvil o tom, jak byl neschopný se přimět k tomu, aby se podíval na snímek Thelma a Louisa, do kterého si místo něj vybrali Brada Pitta.

Brad Pitt a George Clooney byli odjakživa nejlepší přátelé, takže si nikdy neměli nic za zlé, ale kdyby tato role 4připadla Georgeovi, jejich kariéry by bezpochyby dopadly úplně jinak.

„Nejzábavnější na tom bylo, že jsem se na ten film hrozně dlouhou dobu nedokázal podívat. V tom čase jsem byl v hraní opravdu špatný. Pořád jsem si to zkoušel a zkoušel, pak jsme s Bradem přišli na řadu a on tu roli dostal. Prostě jsem se na ten film pár let nedokázal podívat,“ vypráví George.

3. Jeho další žert by ho mohl dostat do vězení

George je notoricky známý vtipálek. Začínal s prodáváním bot, na které se podepisoval a kreslil na ně smajlíky, po pubertálních vtípcích přešel k žertům, které zahrnují například ukazování genitálií na kameru.

Georgeovy žerty jsou velmi různorodé, velký podíl na nich má ale také sám Brad Pitt. Při jedné příležitosti přivedl George před Bradovo okno skupinu italských fanoušků a jakmile Brad k oknu přišel, oni začali křičet: „Georgei! Georgei!“. Brad mu to naopak oplatil tím, že nadšencům vzkázal, že trvá na tom, aby ho nazývali jen jako Danny Ocean, a nebo se na něj radši vůbec nedívali.
3

KOUKNI SE  Simpsonovi předpověděli Gretu Thunberg

Během svého posledního vystoupení v Graham Norton Show prozradil, že jeho další žert, který pro Brada připravil, by ho mohl dostat do vážných potíží. „Teď dělám jeden, o kterém nikomu nemůžu říci, ale do roka určitě uslyšíte, že jsem byl zatčen – nedělám si legraci, podle mě už překračuji hranice.“

Ale koneckonců, proč ne, když je teď ženatý s právničkou.

2. Michelle Pfieffer a Nicole Kidman se s ním vsadily, že do svých 40 let bude otcem

Pokud si zrovna nedělá srandu ze svých přátel, nemá nic proti tomu se občas s někým o něco vsadit. Snad svou největší sázku o sto tisíc dolarů uzavřel s Michelle Pfieffer a Nicole Kidman, které tvrdily, že se George do svých čtyřiceti let ožení a bude mít dítě. 2

Čtyřicítka se blížila a George zůstával věčným mládencem, ale ve svých nynějších 53 letech jsou jeho manželské vyhlídky na potomka zpět ve hře. Již v dobách, kdy George oznámil své zasnoubení, naznačil, že se už delší dobu se svou přítelkyní pokouší o dítě, takže je tu stále šance, že zavítá do klubu taťků mezi Matta Damona a Brada Pitta.

Svých vyhraných sto tisíc dolarů vložil do lehkomyslných sázek, ale pokud máte na kontě 180 milionů dolarů, je pro vás tato částka jen o něco málo víc jak kapesné.

1. Zkrátil své líbánky, aby mohl podpořit film Země zítřka

Jen co si nasadili na ruku prstýnky a vydal se na líbánky, zazvonil telefon s tím, že se má George vrátit, zúčastnit se ComicConu a podpořit svůj nový film – Země zítřka.

Žádná hollywoodská hvězda by neměla na kontě miliony bez toho, aniž by pro to neobětovala všechno, včetně 1líbánek. V rozhovoru pro Graham Norton George řekl: „Nebylo lehké své nové ženě vysvětlit, že část líbánek budeme muset strávit s lidmi oblečenými jako kapitán Kirk a Star Wars postavičky.“

Jestli to stálo za to, to může říct jen George – Země zítřka byla taková všehochuť, někdo říká, že režisér musel být hlupák, někdo by to přirovnal k výjimečné filmografii. Tak jako tak, pořád je tu ještě připravovaný film Hail, Caesar!, na který se fanoušci mohou těšit.

 

 

 

Tereza Brunerová

www.whatculture.com

 

 

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

twenty − fifteen =