IFFKV 2020: Mezinárodní filmový festival v Karlových varech představil nový plakát

Den, na který všichni filmový fanoušci čekali, nastal. Mezinárodní filmový festival po roce opět odstartoval v Karlových Varech. Limuzíny přivezou před hotel Thermal desítky tuzemských i zahraničních celebrit, velkolepá show ve velkém sále okouzlí stovky vyvolených a mnoho dalších bude slavnostní zahájení IFFKV 2020 sledovat na velkoplošných obrazovkách. Ostatní zaplní lázeňské restaurace a o všem důležitém si přečtou ve festivalových denících. Ale jedno uvidí všichni hned, a tím je festivalový plakát, který zaplní celé Karlovy Vary včetně protékající řeky Teplá.

Uvidíme se u soudu

Ano, vím, že byl největší filmový svátek letos zrušen. Ale jak jsme psali zde, nehodláme se s tím smířit, a tak zkusme společně předstírat, že se Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech koná i v letošním roce. Takže: Jako každý rok byl na festivalu představen plakát. Stejně jako v předchozích letech se plakát nese v duchu jednoduchosti hry s čísly. Mnoho fanoušků se doposud nesmířilo se strohostí předešlých ročníků, ale letos se plakát opravdu povedl. Pokud někdo doufal, že letos bude vizuál pestřejší, nedočká se, nicméně jsme přesvědčení, že zklamání se letos konat nebude. Posuďte sami.

Letošní plakát pro IFFKV 2020

Využití obrácených pětek postavených proti sobě nabízí více symbolů, než by se na první pohled mohlo zdát. Tím základním je festivalová cena, jejíž silueta je z plakátu patrná ihned. Při bližším pozorování lze ale v plakátu najít mnohem více. Sami tvůrci ho označili za klíčovou dírku. Doslova prohlásili, že jde o dveře do světa filmu. To se samozřejmě nelíbí nám na kukatko.cz a považujeme to za kopírování našeho sloganu: kukátko do světa filmu. V tuto chvíli zvažujeme kontaktování právní kanceláře.

KOUKNI SE  Trailer: Podivuhodná proměna Harley Quinn

Genialita pana Vajíčka

Vynechme ovšem soudní spory a podívejme se na plakát ještě z jiné perspektivy. Někomu může připomínat žárovku jako filmovou lampu, slavného pana Vajíčka nebo třeba tenisovou raketu s odkazem na oblíbený sport Jiřího Bartošky. Je evidentní, že letos tvůrci prokázali svoji genialitu, kterou už sotva kdy překonají. Předpokládáme, že příští rok budou muset přijít se zcela novým designem. A to je dobře, protože v nejlepším skončit stále platí.

A co vidíte v letošním logu Vy?

Pavel Urík

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

twelve + six =