Filmoví hrdinové, kteří museli zemřít, aby vyhráli

Někdy nemají filmoví hrdinové jinou možnost, než se obětovat a umřít, aby se jim podařilo vyhrát nebo přinést vítězství ostatním. Pozor, článek obsahuje spoilery!

1Harlan Thrombey (Christopher Plummer) – Na nože

Velmi povedená krimi komedie s Danielem Craigem v roli detektiva vyniká i originální zápletkou. Harlan Thrombey na začátku umírá a řeší se jeho pozůstalost. Vypadá to jako sebevražda, ale dědečkovi se podařilo díky závěti před smrtí připravit na své vypečené potomky velké překvapení!

2Ellen Ripleyová (Sigourney Weaver) – Vetřelec 3

Vetřelčí královna nakladla do Ripleové své zárodky. Ripleová se musí obětovat dřív, než z ní vetřelec vyleze. Proto volí pád do rožhaveného kotle a umírá.

3Nux (Nicholas Hoult) – Šílený Max Zběsilá jízda

Nux je nejdříve na straně zla. Pak se ale přidá k partě kolem Maxe a Furiosy a na konci filmu se dokonce obětuje pro ostatní, aby přežili, když narazí s kamionem do skály.

4Groot (Vin Diesel) – Strážci galaxie

Groot je v partě ten strom. A když partě teče do bot, obětuje se pro ně a nechá se rozsekat na kousky. Stejně je nesmrtelný, nebo ne?

5Doktor Ock (Alfred Molina) – Spider-Man 2

Otto Octavius není žádný hrdina. Vlastně je to záporák. Ale nakonec se rozhodne, že chce zemřít jako člověk a ne monstrum s chapadly. Tak dobrovolně zničí sám sebe.

Charlie Brown

Předchozí článekTrailer: Guy Ritchie se vrací s krimi Gentlemani
Následující článekBestsellery pro zdravý život a spokojený žaludek

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

1 × 5 =