Filmová práva na zombie videohru DayZ od českého studia koupili Britové

Zombieapokalypsa, nemrtví, potulné gangy a svět v troskách zamíří do kinosálů. Podle videohry od českého studia natočí Britové film. Produkce Face Fictions Productions a Infinitive Wisdom Studios zakoupily filmová práva na videohru DayZ české vývojářské společnosti Bohemia Interactive. Hororová videohra z postapokalyptického světa plného zombií a potulných gangů se tak dočká celovečerního zpracování. Český videoherní průmysl si tak může připsat další mezinárodní úspěch.

Největší české herní studio Bohemia Interactive patří k tahounům videoherního průmyslu. Série vojenských simulací Arma i zombie survival akce DayZ vygenerovaly vysoké tržby přesahující miliardu korun a stále lákají fanoušky. A nově i filmové společnosti.

„Můžeme potvrdit, že oficiálně spolupracujeme s britskými tvůrci na přípravě filmu na motivy naší hry DayZ. Dohoda o poskytnutí práv byla uzavřena na bázi podílu ze zisku. Další podrobnosti smlouvy jsme se po vzájemné dohodě rozhodli nezveřejňovat,“ řekl zástupce vývojářské společnosti Pavel Křižka.

„Jsme nadšeni ze zahájení vývoje filmu DayZ s vizionářským týmem Face Fictions Productions a mozky, které stojí za hrou Bohemia Interactive,“ uvedla produkční firma Infinitive Wisdom.

Směr, kterým se bude jejich produkce ubírat, je vzhledem ke zdrojové hře očividný. DayZ je akční survival, kde se hráči pokouší získat zásoby a přežít ve světě zasaženém apokalyptickou nákazou, která z obětí dělá krvežíznivé zombie a kanibaly – a z dalších hráčů potenciální spojence, ale dost možná ještě obávanější lupiče a nepřátele. Videoherní svět je plný nemrtvých a potulných bojovných gangů a příběh se odehrává ve fiktivní východoevropské Černarusi.

KOUKNI SE  Kteří hollywoodští herci si letos vydělali nejvíce peněz?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

four + 6 =