Společnost Facebook oznámila, že kupuje pražské herní studio Beat Games, které má na kontě veleúspěšný VR titul Beat Saber. Fanoušci se po této zprávě rozdělili na dva tábory.

Myslím si, že ani samotní vývojáři ze studia Beat Games netušili, když před třemi Beat Saber vyvíjeli, jaký z tohoto titulu bude hit. Za tu dobu si hra dokázala vydobýt respekt a slávu napříč celým herním světem. Na kontě mu přistálo i několik významných ocenění. Zkrátka Beat Saber se povedl a minimálně u nás pozvednul skomírající zájem o VR hraní. Není proto divu, že se o pražské studio Beat Games začaly zajímat velké společnosti. Tento zájem přerostl až v koupi herního studia americkým gigantem, společnosti Facebook. Ta vlastní i společnost Oculus, která se zaměřuje na VR. Pravě Beat Saber je vlajkovou hrou jejich headsetu Oculus Quest. Spojení s Facebookem by mělo studiu přinést další možnosti, jak do budoucna Beat Saber rozšiřovat o nové skladby a celkově ho vylepšovat a růst.

Zajímavé je však i sledovat fanoušky Beat Saberu. Ti se rozdělili na dva nesmiřitelné tábory. Jedni koupi společnosti vnímají jako skvělou příležitost do budoucna. Druzí nemohou tuto zprávu vydýchat, jelikož je pro ně Facebook po mnoha skandálech ztělesnění zla. Nutno dodat, že se jim částečně nedivím. Každopádně, ať již bude mít pravdu jedna či druhá strana, jedno je jisté. Český herní průmysl opět zaznamenal na světovém poli obrovský úspěch.

KOUKNI SE  Čeká nás nejbrutálnější díl seriálu The Last of Us?

Martin Kudělka

Předchozí článekUžijte si Titanfall 2 v rámci PS Plus zcela zdarma
Další článekJak pečovat o své vlasy, aby byly krásné a zdravé

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

20 − twelve =