Eight for Silver, vlkodlačí horor od tvůrců Anthropoidu

Detektivní horor z francouzského venkova, vlkodlačí monstrum skrývající se v hustých lesích a vyšetřovatel, který skrývá temné tajemství.

Nový historický horor napsal a režíroval Seana Ellise, který u nás natočil film o atentátu na Heydricha Anthropoid nebo solidní kriminálku Metro Manila, za kterou dostal cenu za nejlepší film na Sundance. Na stejnojmenném festivalu také představil svojí vlkodlačí novinku Eight for Silver.

Snímek je zasazený na francouzský venkov krátce po první světové válce. Film pracuje s motivy náboženství, kletby a mýtických příběhů. Nad rodinou barona Seamuse Laureta se vznáší kletba kvůli krutému vyvraždění místního romského klanu. A v okolních lesích se začne ozývat strašlivé vlčí vytí. Netrvá dlouho a krutý baron najde svého syna mrtvého. Vesničany sužují noční můry a z vraždy je podezřívána divá lesní zvěř. Následně venkovem projíždí patolog John McBride v podání Boyda Holbrooka a upozorní na tajemné nebezpečí, které se skrývá v okolních lesích. A je to něco mnohem nebezpečnějšího než divoké zvíře. Film je variací na klasické gotické horory s detektivní linií a vlkodlačími příběhy. Snímek má úchvatný dobový vizuál a první ohlasy z festivalu v Sundance jsou poměrně slušné. Bude se jednat o zajímavou hororovou žánrovku okořeněnou o vlkodlačí monstrum, náboženskou kritiku s motivem romské mýtické kletby a detektivním vyšetřováním. Vše zasazené do lákavého dobového prostředí francouzského venkova. Jako aktuální premisa je ve filmu přítomno náhle vypuknutí a šíření cholery. Přízrak smrti a děsu se vznáší v sychravém a mlhavém kraji, který je prodchnut temnou kletbou a vlastním prokletím. A nad tím vším ční vlkodlačí stín jako trest za baronovy hříchy.

KOUKNI SE  IFFKV 2023: co se na festivalu v Karlových Varech stalo

Vedle již zmiňovaného Boyda Holbrooka se po jeho boku objeví Kelly Reilly nebo Alistair Petrie. Film si odbyl lednovou premiéru na festivalu v Sundance.

Viktor H.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

1 × 4 =