Domů Filmy Novinky Doktor Proktor, Robert Langdon a Harry Potter opět na scéně

Doktor Proktor, Robert Langdon a Harry Potter opět na scéně

Tito hrdinové i mnozí další na vás čekají v knihách, které v české mutaci spatří světlo světa v tomto roce. Že by malá ochutnávka připravovaných a netrpělivě očekávaných titulů? Dobře, ale jen a jen pro vás.

Želízkem v ohni bude zajisté kniha Počátek od Dana Browna, jež má  vyjít již v únoru v nakladatelství Paseka. Profesor Robert Langdon opět ožívá a vydává se do Španělska hledat záhadné heslo, s jehož pomocí odhalí přelomový vědecký objev.

Nakladatelství Albatros se letos chystá oslavit 20. výročí Harryho Pottera knihou Harry Potter – Cesta dějinami magie (Harry Potter – A Journey Through A History of Magic). Britská spisovatelka J. K. Rowlingová v ní čtenáře provede bradavickými školními osnovami. Krásné čtení pro každého milovníka kouzel.

Jo Nesbo vám vyrazí dech Proktorovou senzační sbírkou zvířat (nakladatelství Kniha Zlín), o jejíž existenci se lidstvo nemělo nikdy dozvědět. Upoutávka na knihu je více než slibná: „Jistě existují tajemství, která by měla tajemstvími zůstat. Taky určitě taková máte. Třeba tajnou lásku. Nějaký neobvyklý zlozvyk. Drobné vandalství. Existují ale i tajemství, která jsou tak důležitá, tak děsuplná a tak nepravděpodobně odporná, že to s nimi prostě takhle dál nejde, už tajemstvími zůstat nemůžou.“

Sto devětadevadesát schodů. Historický thriller, milostný příběh i strašidelná historka zároveň z pera Michela Fabera. Už v únoru!

Známý britsko-indický spisovatel Salman Rushdie v knize Zlatý dům (The Golden House) nastavuje zrcadlo americké společnosti, píše o terorimu a všímá si „ambiciózního, narcistického a mediálně vděčného padoucha s make-upem a barevnými vlasy, Donalda Trumpa“. Čtení více než aktuální.

KOUKNI SE  Vrah z dokumentu Netflixu Ta dívka z fotky stále žije a čeká na smrt

Že se na knihy těšíte? My také! Na některé z nich právě teď přijímáme předobjednávky. Na jiné si budeme muset ještě chvíli počkat. Pro nedočkavce máme již nyní knihy v originále.

 

1.

Počátek

DAN BROWNHarvardský profesor symbologie Robert Langdon přijede do ultramoderního Guggenheimova muzea v Bilbau, aby se zde zúčastnil významného oznámení – odhalení objevu, který „navždy změní tvář vědy“. Pořadatelem společenského večera je čtyřicetiletý miliardář a futurista Edmond Kirsch, jenž se díky svým oslnivým supermoderním vynálezům a odvážným předpovědím stal celosvětově uznávanou osobností. Po zahájení společenské akce Langdona a několik set dalších hostů zcela uchvátí velmi originální prezentace; pečlivě naplánovaný večer se však najednou promění v chaos a hrozí, že Kirschův vzácný objev bude navždy ztracen. Langdon je v bezprostředním ohrožení nucen z Bilbaa uprchnout; doprovází ho při tom Ambra Vidalová, elegantní ředitelka muzea, která Kirschovi pomáhala provokativní společenskou akci zinscenovat. Společně se vydají do Barcelony za nebezpečným úkolem: nalézt záhadné heslo, s jehož pomocí odhalí Kirschovo tajemství. V cestě jim však stojí zákeřný nepřítel, který se nezastaví doslova před ničím…

VÍCE O KNIZE

2.

The Golden House

SALMAN RUSHDIEWhen powerful real-estate tycoon Nero Golden immigrates to the States under mysterious circumstances, he and his three adult children assume new identities and reinvent themselves as Roman emperors living in a lavish house in downtown Manhattan. Arriving shortly after the inauguration of Barack Obama, he and his sons, each extraordinary in his own right, quickly establish themselves at the apex of New York society. The story of the powerful Golden family is told from the point of view of their Manhattanite neighbour and confidant, René, an aspiring filmmaker who finds in the Goldens the perfect subject. René chronicles the undoing of the house of Golden: the high life of money, of art and fashion, a sibling quarrel, an unexpected metamorphosis, the arrival of a beautiful woman, betrayal and murder, and far away, in their abandoned homeland, some decent intelligence work. Invoking literature, pop culture, and the cinema, Rushdie spins the story of the American zeitgeist over the last eight years, hitting every beat: the rise of the birther movement, the Tea Party, gamergate and identity politics; the backlash against political correctness; the ascendency of the superhero movie, and, of course, the insurgence of a ruthlessly ambitious, narcissistic, media-savvy villain wearing make-up and with coloured hair. In The Golden House, as entertaining as it is poignant, Rushdie has written a revelatory panorama of our time.

KOUKNI SE  KVIFF.TV: festival v Karlových Varech, který nemusí končit

VÍCE O KNIZE

3.

Harry Potter – A Journey Through A History of Magic

BRITISH LIBRARY / J. K. ROWLINGAn irresistible romp through the history of magic, from alchemy to unicorns, ancient witchcraft to Harrys Hogwarts – packed with unseen sketches and manuscript pages from J.K. Rowling, magical illustrations from Jim Kay and weird, wonderful and inspiring artefacts that have been magically released from the archives at the British Library. This spellbinding book takes readers on a journey through the Hogwarts curriculum, including Herbology, Defence Against the Dark Arts, Astronomy, Divination and more. Discover the truth behind making the Philosophers Stone, create your very own potion and uncover the secret of invisible ink. Learn all about the history of mandrake roots and dragons, discover what witches really used their brooms for, pore over incredible images of actual mermaids and read about real-life potions, astronomers and alchemists. The perfect gift for aspiring witches and wizards and any Harry Potter fan. Celebrating twenty years of Harry Potter magic, and produced in association with the British Library to support their major exhibition, Harry Potter: A History of Magic.

VÍCE O KNIZE

Tyto a další báječné novinky najdete na e-shopu Dobré knihy
Předchozí článekNejočekávanější adventury roku 2018
Následující článekNejhorší filmy roku 2017

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

11 + nineteen =