Čtyři opravdu temné a smutné scény ve filmech, které radši nebyly použity

Délka, tempo, nechtěná nahota… Při natáčení filmu vzniká opravdu spousta střihů. Zkrátit film tak, aby byl opravdu kvalitní je velké umění. Někdy je těžší samotná postprodukce nežli produkce. Někdy může střih zachránit film před opravdovým průserem. Někdy naopak obrat diváka o dokonalou scénu, která film posunem mnohem výše. Někdy nás však střihači zachránit před opravdu temnými a smutnými scénami, které by nám film opravdu znechutily. Koukneme se na čtyři původní scény ve filmech, které byly pro svoji temnotu a smutek radši vynechány.

1. Brutální tajemství predátorů v Zootopii

Zootopia je světem, ve kterém predátoři žijí bok po boku se svou kořistí. Tento akademií oceněný animák od Disney má pověst opravdu překvapivě otevřeného příběhu o rasismu a předsudcích. Rozhodně se nejedná o film jen pro děti. A dřívější scénáře k filmu byly ještě mnohem dospělejší a temnější. Plot zahrnoval elektrickou terapii jako nástroj k soužití zvířátek a predátorů. V ranných videích a skicách je líčená scéna narozenin pro malého medvídka. Tatínek mu jako dárek obepíná elektrický obojek kolem krku. Ukáže se, že všichni predátoři mají tyto obojky nosit. Vždy, když se na povrch dere jejich primární instinkt tak dostanou ránu. Opravdu smutné obrázky ukazují mladého méďu, který dostává svoji první ránu elektrickým obojkem. Takovýto animák by se musel vysílat s nálepkou 18+. O udáních za propagaci týrání zvířat ani nemluvě.

KOUKNI SE  3 nejlepší seriály roku 2021

2. Superman občas ignoruje lidstvo

Ve filmu Batman vs Superman Lex Luthor unese Marthu Kentovou ve snaze přinutit Clarka, aby pro něj zabil temného rytíře Wayna. Superman je ale přece všemocný a dokáže slyšet přes zdi. Kdyby chtěl, svou matku může najít za pár chvil a nemusel by bojovat s Batmanem. Proč toto nebylo ve scénáři? Bylo, ale trochu temnější než se zdá. Superman by totiž musel použít své nadpřirozené sluchové vjemy. Jenže když je použije tak slyší pláč, nářek, smutek všech lidí okolo. Superman je přemožen tím, že nemůže najít svou matku. Vyselektovat její hlas. Zároveň však nemůže pomoci nikomu jinému koho slyší. Musí jít po Batmanovi, aby zachránil svou matku. Tento motiv naprostého zmaru však filmaři i přes již temný děj radši do tohoto filmu nedaly. Film je temný už dost. Nepotřebujeme vidět psychicky se hroutícího Supermana.

3. Captain Americka jako smutný starý muž

U hrdinů zůstaneme. Kapitán Steve Rogers byl zmrazen na sedmdesát let. Když se probudil, většina lidí, které znal, byla mrtvá. Jeho láska umírala stářím na nemocničním lůžku. To vás může udělat smutným. Rozhodně udělá. Ale to není případ našeho Kapitána Ameriky. Alespoň ne v prvních Avengers. Tento film je založen na spoustě charakterů a prim zde hraje akce. Na nějaké smutné a dojímavé osudy jednotlivých hrdinů zde není zrovna moc času. Ale některé scény zde měly být. První je zde scéna, ve které Steve sedí v temné místnosti a čte o smrti svých kamarádů ve složkách Shieldu. Ta byla vynechána. Další série scén měla zobrazovat kapitána jak bloudí kavárnami a jezdí tam a zpátky vlakem kolem New Yorku. Měly ukazovat na jeho samotu a odloučenost od moderního světa. Avšak žádné dramatické scény použity nebyly a divák si mohl užít nepřetržitou akční jízdu. Film dopadl skvěle.

KOUKNI SE  BEST OF 2021: Nejlepší filmy roku

4. Jar Jar Binks všechno pos**l

Jar Jar je jedna z  nejzajímavějších postav celého Star Wars universa. Jeho hlas, jeho pohyby, jeho chování. Prostě všechno okolo něho je zajímavé. Fanoušci jakoby ho neměli rádi. Proto jeho role ztrácí po prvním díle váhu. V další epizodě je zvolen zastupujícím senátorem a dopomůže nechtěně proradnému Palpatinovi k neomezené moci. V posledním díle chybí, avšak původně tomu mělo být jinak. První koncept byl takový, že v tomto třetí pokračování s názvem Pomsta Sithů, bude scéna, ve které Palpatin děkuje Jar Jarovi za jeho ochotu poskytnout mu neomezenou tyranii.

Filmaři si to nakonec rozmysleli. Uvědomili si, že líčit Jar Jara jako postavu politickou opravdu není na místě. Samozřejmě také museli ušetřit 45 minut na souboj hvězdných mečů. Jak by ale tato scéna vypadala. Pokud si uvědomíme hloupí výraz Jar Jara. Jak by se asi tvářil, kdyby zjistil, že byl zmanipulován. Že díky němu hrozí jeho přátelům smrt. Že je zodpovědný za vyhlazení všech jedi. Opravdu smutná scéna.

Čtyři opravdu temné a smutné scény ve filmech, které radši nebyly použity

autor: Tomáš Smutník
zdroj: http://www.cracked.com

 

Předchozí článekRecenze: Griša – Světlo a stíny
Následující článekGhost in the Shell představuje jeden z posledních trailerů

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

20 + 13 =