Během svého působení na filmových plátnech získala Scarlett Johansson několik titulů. Tato bezesporu jedna z nejlepších hereček světa oslavila 22. listopadu své 34. narozeniny. V tomto článku se dozvíte vše, co o této americké herečce potřebujete vědět.

 

Filmová kariéra ve zkratce

Její první roli Laury Nelson, ve filmu Všude dobře, doma nejlíp (1994), ztvárnila již ve svých deseti letech. Po natočení snímku Manny & Lo (1996) byla za roli Amandy nominována na Independent Spirit Award v kategorii Nejlepší herečka v hlavní roli. Průlom její kariéry přišel se snímkem Zaříkávač koní (1998), který režíroval Robert Redford (držitel ceny Zlatého lva za celoživotní dílo). Poté co v roce 2003 přestala hrát teenagerovské role se objevila ve filmu Ztraceno v překladu, kde si zahrála roli Charllote, za kterou získala BAFTA cenu v kategorii Nejlepší herečka v hlavní roli. Za snímek dále obdržela cenu Los Angeles Film Critics Association a nominaci na Zlatý glóbus v kategorii Nejlepší herečka (komedie nebo muzikál). V následujících letech natočila další úspěšné snímky jako například Dívka s perlou (2003), Dokonalý trik (2006) a Lucy (2014). V roce 2010 se ve filmu Iron Man 2 poprvé přestavila jako Černá vdova. Se společností Marvel spolupracuje i nadále.

 

Chystané filmy

Na rok 2019 má zatím naplánované celkem tři filmy – bezejmenné pokračování Avengers, Jojo Rabbit a bezejmenný projekt Noaha Baumbacha.

Na filmových plátnech se opět objeví ve snímku Avengers: Infinity War part II. již v dubnu 2019. Pokračování prozatím nemá oficiální název. Vedle známých tváří se zde objeví i několik nováčků. Mezi ně patří i australská herečka Katherine Langford, známá především ze seriálu 13 Reasons Why. Detaily o její roli zatím nejsou známe.

KOUKNI SE  3 nejlepší seriály roku 2021

Kvůli natáčení snímku Jojo Rabbit zavítala herečka k nám do Prahy. Vzala s sebou i svého přítele Colina Josta. Scarlett nemá oficiální Instagram ani Twitter, takže se svými fotkami z Prahy nikde nepodělí. Jejich návštěva pražské restaurace však bude navždy zvěčněna díky fotografům.

 

Zajímavosti

Podle časopisu Forbes je letos nejlépe placenou herečkou světa. Za poslední rok si vydělala neuvěřitelných 40,5 miliónů dolarů. Dokonce trumfla i samotnou Angelinu Jolie.

Po několika letech ztvárnění Černé vdovy se dočká i sólového snímku. Příběh filmu se bude s největší pravděpodobností odehrávat ještě před tím než se ruská tajná agentka, Natasha Romanov, přidala k Avengers. Natáčení by mělo začít v létě příštího roku. Do kin by měl snímek však dorazit až v roce 2021. Britské noviny Daily Mail tvrdí, že si herečka měla říci o honorář ve výši 25 miliónů dolarů.

Scarlett není pouze vynikající herečkou, ale i talentovanou zpěvačkou. V květnu 2006 vydala svůj první singl „Summertime“. V květnu 2008 vydalé své debutové album „Anywhere I Lay My Head“. O rok později vydala album „Break Up“, na kterém spolupracovala s Petem Yornem. V únoru 2015 vytvořila dívčí skupinu The Singles, jejíž první vydaný singl byl pojmenován „Candy“.

Byla dvakrát vdaná. Poprvé za herce Ryana Reynoldse (2008 – 2011), podruhé za novináře Romaina Dauriace (2014 – 2017) s nímž má dceru Rose Dorothy.

Od 2. května 2012 má svou hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy.

KOUKNI SE  Ulička přízraků: Režisér Hellboye dokončuje šarlatánskou detektivku

Je fanynkou Woodyho Allena a v roce 2005 si zahrála v jeho snímku Match Point – Hra osudu.

Je považována za jednu z nejvíce sexy žen světa.

 

Aneta Pfeiferová

Zdroje obrázku: https://www.extra.cz/foto/9-scarlett-johansson, http://marvelcinematicuniverse.wikia.com/wiki/File:Black_Widow-the-avengers-scarlett-johansson.jpg?fbclid=IwAR3RO3oxDhrQN1HvwYasMX5uJPiQ1VavhW71vCapNzsqB9qSu9wqxXGD_so

Předchozí článekS trailerem na Detektiva Pikachu znovuožívá pokémoní horečka
Následující článekKnihy k nakousnutí

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

4 + 18 =