Čína a Klub rváčů. Místo epického výbuchu mrakodrapů nastoupí policajti

Internetem proletěla kauza čínské cenzury konce kultovního filmu Klubu rváčů. A byl to slušný „shitstorm“. Vyjádřil se k tomu nakonec i samotný autor předlohy Chuck Palahniuk, který na svůj blog ironicky napsal, jak je to skvělé, že ani netušil, jak jeho příběh skončil: spravedlnosti bylo učiněno za dost, a k žádnému výbuchu vlastně nikdy nedošlo. Protože v Číně má vše vždy ten správný konec: titulky divákům oznámí, že všechny „zloduchy“ nakonec dopadla policie.

Čínská streamovací platforma Tencent Video úplně změnila legendární závěrečnou scénu filmu Klub rváčů z roku 1999. Snímky bizarní cenzury se začaly šířit na sociálních sítích a vysloužily si kritiku fanoušků filmu.

Právě závěrečná scéna filmu je filmovými fanoušky považována za jednu z nejlepších v dějinách kinematografie. Film režiséra Davida Finchera končí tím, že Edward Norton zabije Brad Pitt, o kterém zjistí, že je vlastně on sám, jeho druhá schizofrenická identita. S hlavní ženskou postavou Helena Bonham Carter pak sleduje, jak za oknem explodují výškové budovy. V pozadí hraje skladba Where Is My Mind od The Pixies.

Na čínské videotéce jsme o tuto scénu s vybuchujícími mrakodrapy ochuzeni. Obrazovka zčerná a následují titulky, které osvětlují, že členy Klubu rváčů pochytala a zavřela policie. Žádné výbuchy, ale „státní spravedlnost“. Bohužel se ale není čemu divit: v Číně je cenzura na denním pořádku.

Předchozí článekVývoj GTA 6 od Rockstaru je v plném proudu, hra má opět vyšší ambice
Další článekJediná afghánská pornohvězda utekla z domluveného manželství a stala se hvězdou pro dospělé

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

four − 3 =