Chystá se první český fantasy horor?

Čas od času vyplují na povrch střípky nových informací týkající se ambiciózních prací na prvním českém fantasy hororu. Tak jsem se je rozhodl dát dohromady. Není toho moc, ale rozhodně to stojí za zmínku. Film ještě nemá datum uvedení do distribuce, ale tyto informace potvrdili sami tvůrci.

Úsvit by měl být historicky prvním čistě českým fantasy hororem plným akce a černého humoru. Režiséry jsou prakticky neznámí bratři Vrágové. Pro Miroslava Vrágu by šlo o režisérský debut. Druhý jmenovaný Jindřich má na svém kontě pouze krátkometrážní horor Babanocalypse. Snímeček vytvořil spolu s Janem Jacksonem, který by si v chystaném Úsvitu měl zahrát hlavní roli. Bratři usilovně pracují také na scénáři k filmu.

O čem by měl být tento pozornost budící projekt? Film plný známých pohádkových postav nejen z našich luhů a hájů, který nabídne úplně nový pohled na klasické pohádky. Jeníček, který ze střetu s čarodějnicí nevyvázl bez jizev. Naopak. Přišel o sestru i o oko. To mu ale nezabrání lovit ostatní pohádkové bytosti vyzbrojený motorovkou, walkmanem (okatá inspirace Star Lordem ze Strážců galaxie) a dalšími zbraněmi. Zajatý organizací Úsvit, která má za úkol lovit pohádkové bytosti.

Tvůrci slibují kouzla, příšery, monstra, ten nejčernější humor, akci a známé pohádkové bytosti v pozicích, v jakých jste je dosud neviděli. Nebo snad ani nechtěli vidět. Klasické záporné bytosti jako Vodník, Klekánice či Polednice. Ale ani Rumcajs nebude ten hodný taťka od Cipíska. K tomu ještě přidejte, že režiséři se nechali inspirovat původním Lesním duchem Sama Raimiho, Smrtonosnou pastí, Deadpoolem, Chatou v horách, Kick-Assem a prvním Hellboyem.

Krátký teaser je na světě (viz níže). Otázkou zůstává, jestli se to podaří bratrům Vrágovým dotáhnout až do konce. A třeba i do kin. Koneckonců jeden ambiciózní český projekt tady už byl v letech 2007-2010. Snímek Poslední z Aporveru měl být prvním celovečerním fantasy filmem. Takový „český Avatar“. Jenže místo kin skončil film u soudu, kvůli pochybným smlouvám a pravděpodobnému finančnímu podvodu. Film vyšel na více jak 240 milionů korun a nejspíš se ho už nikdy nedočkáme. Tak snad fantasy horor Úsvit nepotká stejný osud a dočkáme se něčeho, co v našich zeměpisných šířkách nemá obdoby. Ať už to zní jakkoliv šíleně.

KOUKNI SE  Z Rodena se stane indián ve stejnojmenném filmu (Video)

Ondřej Blahut

www.youtube.com

Předchozí článekCo číst v listopadu – knižní novinky pro chladné dny
Následující článekBylinkový speciál: Jak pěstovat bylinky v bytě? – druhý díl

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

5 × three =