Čeští a slovenští hororoví autoři

Každý z nás jsme schopní vyjmenovat alespoň pár českých či slovenských autorů. Protože pokud bychom to nedokázali, evidentně by byl někde problém ve vzdělání. Ale známe i novodobé autory?

Pojďme se podívat na tvorbu tří česko – slovenských autorů a jejich hororovou tvorbu. Tahle trojice má jedno společné – krvavé horory, které nemají slitování. Všichni tři mají potenciál a u jejich děl budete mít při ruce kyblík na zvracení, nebo budete strachy schoulení v rohu.

3Kristina Haidingerová – Ti nepohřbení (2014)

Abychom se stále drželi u těch mrtvol… Kniha Ti nepohřbení vyšla v nakladatelství Netopejr a vypráví příběh o upírech. Ale o trochu jiných, hrozivějších upírech než na které jsme zvyklí v poslední době. Oproti Kapčovi, Haidingerová zapojila trochu vlastní iniciativy a knihu propagovala jiným způsobem než oslavnou ódou sama na sebe na přebalu 

Ti nepohřbení - Haidingerová Kristina - 0

knihy. Natočila si klipy, předčítala na autorském čtení a nechala vyrobit záložky. Otázkou je. Měla více prodaných knih tímto způsobem než Kapča? Odpověď z ní ne. A to i přes to, že Haidingerová má knihu více „zmáklou“.

            Mladá blondýnka uchopila příležitost za pačesy a v době, kdy já a mně podobné vzdychaly u třpytícího se vampýra Edwarda, psala a vrátila se ke kořenům těchto lidských pijavic. Příběh je skvěle poskládaný. Má to vše, co čekáte od upírů. Krev, násilí, lásku, sex a spoustu pudru a krajek. Sice má její tvorba o něco více citu, než Kapčův Panký klub, ale v násilných scénách je těžké poznat, kdo z nich nosí kalhoty.

KOUKNI SE  Detektivky, na které se můžeme těšit

Autorka však neskončila pouze u jedné knihy. V roce 2016 vyšla rovnou s dvěma knihami – Poslední polibek a Richardovi živé hračky. Její tvorba dokazuje, že na hororové scéně se může objevit žena, která má talent v okrajovém žánru a může konkurovat i mužským protějškům.

 

Předchozí článek15 nejočekávanějších her roku 2018 a 2019 ve filmových upoutávkách
Následující článekKomiksové postavy, které změnily pohlaví

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

six + four =