Čeští a slovenští hororoví autoři

Každý z nás jsme schopní vyjmenovat alespoň pár českých či slovenských autorů. Protože pokud bychom to nedokázali, evidentně by byl někde problém ve vzdělání. Ale známe i novodobé autory?

Pojďme se podívat na tvorbu tří česko – slovenských autorů a jejich hororovou tvorbu. Tahle trojice má jedno společné – krvavé horory, které nemají slitování. Všichni tři mají potenciál a u jejich děl budete mít při ruce kyblík na zvracení, nebo budete strachy schoulení v rohu.

4Daniel Kapča – Panský klub (2016)

Kniha se z ničeho nic objevila, stejně jako Daniel Kapča. Sympatický autor po třicítce vyšel s velice zajímavým tématem, které navnadilo čtenáře. A díky samochvále na zadní straně útlé knihy byla vidět.  Panský klub vyšel samonákladem a vypráví o budoucnosti, kde se vlastně lidstvo neposunulo ani o krok Panský klub - Kapča Daniel - 0dopředu. Takže milovníci těchto futuristických věcí, mají smůlu. Ale přijdou si na své lidé se zálibou v nekrotismu. Jedná se o svět, kde se díky určitému genu přestanou mrtvoly rozkládat. A protože je lidstvo vynalézavé, tak si z tohoto omylu matky přírody udělá umělecký směr, palivo nebo třeba sexuální průmysl. Kapča se rád vyžívá v naturalistických popisech a tak máte ze začátku o zábavu postaráno. Pak se do toho začíná přimotávat příběh z „nevěstince“ zvaného Panský klub, kteří vedou dva kamarádi – Inteligent a Mlátička – kteří unesou dceru mocnáře a mají zaplaceno za to, aby z ní převychovali Kristina Haidposlušnou sexuální otrokyni. 

KOUKNI SE  Prázdninové čtení pro dobrodružné povahy

            Kapča píše čtivě. Přichází se zajímavými tématy, kterých se nebojí a předkládá nám i různou škálu deviací. U popisu násilí mu vše plyne a funguje, ale v příběhových pasážích stále pokulhává a některé postavy vypadají, že prošly lobotomií. Ale učení dělá mistra a Kapča se řemeslu slov musí ještě hodně přiučit. Nicméně, stále stojí za to Panský klub vyhledat a přečíst. Není to ztráta času, je to násilný krvák s

 kapkou romantiky. Však obálka svědčí za vše.

Zpátky

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

four + four =